× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

ZAREJESTRUJ SIĘ, ABY DODAĆ OPINIĘ

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!

Pragniemy, aby opinie wyświetlane na naszej stronie były wiarygodne. Załóż konto i dołącz do społeczności LogosTourowiczów.

Poza imieniem nie upubliczniamy żadnych Twoich danych osobowych w naszym serwisie.


  lub  


Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail
Stwórz profil przez Facebooka

  lub  

POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

PODZIEL SIĘ
NAJLEPSZYMI ZDJĘCIAMI
Z WYCIECZEK

WYMIENIAJ OPINIE,
DZIEL SIĘ WRAŻENIAMI
I ZDOBYWAJ WIEDZĘ

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

USA - piękne miasta i cuda natury

×
02-06-2017
Stany Zjednoczone zajmują ogromny obszar, na którym znajduje się wiele miejsc wartych zobaczenia. Przedstawiamy przekrój atrakcji, które powinny zainteresować każdego turystę.

Wielkie miasta USA

Do najbardziej znanych metropolii w USA należy zaliczyć Nowy Jork, Los Angeles, San Francisco, Las Vegas, Dallas, Nowy Orlean, Orlando, Waszyngton oraz Filadelfię. W każdym z miast zobaczymy zabytki i nowoczesne drapacze chmur.

W Nowym Jorku obowiązkowo trzeba zwiedzić Manhattan, wjechać na szczyt Empire State Building, skąd można podziwiać panoramę miasta, czy też przejść się 5. Aleją i Wall Street, zwiedzić katedrę św. Patryka oraz odpocząć w Central Parku. Nie brakuje tu rozrywek kulturalnych, które zapewni nam Broadway czy Metropolitan Opera.

W Chicago, w stanie Illinois, położonym nad jeziorem Michigan, turyści powinni zobaczyć zabytkową Wieżę Wodną, szeroki bulwar z drapaczami chmur, przejść się po Michigan Avenue czy Magnificent Mile, wjechać na szczyt Willis Tower (trzeciego co do wielkości budynku w USA, mającego 110 pięter) albo zwiedzić Muzeum Historii Naturalnej i Art Institute of Chicago.

San Francisco słynie z przebiegających niemalże pionowo w górę i w dół ulic czy imponującego mostu Golden Gate. W planie zwiedzania powinno się znaleźć Civic Center z ratuszem, Market Steet, przejażdżka tramwajem kablowym na wzgórza miasta, Lombard Street oraz rejs po zatoce San Francisco, z widokiem na wyspę Alcatraz.

Miasto Aniołów, jak nazywane jest Los Angeles, to stolica amerykańskiej kinematografii.  Nieopodal znajduje się Hollywood, gdzie na bulwarze gwiazd można spotkać znane osoby kina i telewizji. Przed Chińskim Teatrem warto zobaczyć odciski dłoni i stóp największych aktorów. Niezwykłe przeżycia zapewni przejazd luksusową ulicą Rodeo Drive w Beverly Hills oraz przystanek przy Dolby Theatre, gdzie co roku odbywa się gala wręczenia Oscarów.

Stan Nevada słynie z hazardu, a mekką wszystkich graczy pozostaje niezmiennie Las Vegas, gdzie można dać się ponieść gorączce gry w ruletkę, w karty czy na automatach. Imponujące grające fontanny przed hotelem Bellagio, kopia centrum Wenecji z kanałem i gondolierami w hotelu The Venetian oraz sztuczny wybuchający wulkan koło hotelu Mirage, to tylko niektóre z atrakcji Las Vegas.

W Nowym Orleanie, u ujścia rzeki Missisipi, powinniśmy zobaczyć Dzielnicę Francuską o unikalnej architekturze, zaś w Jacksonville na Florydzie odpocząć nad Zatoką Meksykańską. Symbolem Waszyngtonu, stolicy USA, jest Biały Dom, czyli siedziba prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wśród punktów zwiedzania miasta powinna znaleźć się główna jego promenada - The Mall oraz mauzoleum Abrahama Lincolna, Biblioteka Kongresu i siedziba parlamentu - Kapitol.

Cuda natury w USA

Charakterystycznym dla USA miejscem jest Park Narodowy Mount Rushmore, gdzie w skalnym zboczu artysta wyrzeźbił wielkie głowy czterech prezydentów Stanów Zjednoczonych.  Malownicze widoki zapewni wizyta w Parku Narodowym Devils Tower czy w Górach Skalistych, gdzie górskie pustkowia tworzą przepiękne krajobrazy.
Do kategorii „cuda natury” w USA zaliczyć należy Park Narodowy Yellowstone, w którym można zobaczyć wybuchy gejzerów, wodospady, gorące źródła, a także bizony w naturalnym środowisku. Nieopodal, w miasteczku Jackson, w jednej chwili powrócimy do czasów Dzikiego Zachodu.
Wśród pięknych, naturalnych atrakcji turystycznych Stanów Zjednoczonych, wymienić trzeba Park Narodowy Wielkiego Kanionu w Arizonie. Kanion był żłobiony przez miliony lat przez wody rzeki Kolorado. W wielu miejscach znajdują się punkty widokowe, zapierające dech w piersiach.
Ciekawostkę w USA stanowi Park Narodowy Skamieniałego Lasu, w którym można podziwiać powalone pnie lasu (który de facto rósł tu przed milionami lat) zamienione w kamienie.

Stany Zjednoczone to nie tylko nowoczesne miasta, ale i zapierające dech w piersiach widoki. Wybierz się z nami w jedną z podróży po współczesnej "ziemi obiecanej".
-> USA - Alaska
-> USA Wschodnie Wybrzeże 
-> USA Zachodnie Wybrzeże 
-> USA – Parki Narodowe
-> USA – Nowy Orlean – Miami
-> USA - Wschodnie i Zachodnie Wybrzeże (+ Hawaje)
-> USA – Hawaje 
-> Dookoła USA 
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów