× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

USA - piękne miasta i cuda natury

×
02-06-2017
Stany Zjednoczone zajmują ogromny obszar, na którym znajduje się wiele miejsc wartych zobaczenia. Przedstawiamy przekrój atrakcji, które powinny zainteresować każdego turystę.

Wielkie miasta USA

Do najbardziej znanych metropolii w USA należy zaliczyć Nowy Jork, Los Angeles, San Francisco, Las Vegas, Dallas, Nowy Orlean, Orlando, Waszyngton oraz Filadelfię. W każdym z miast zobaczymy zabytki i nowoczesne drapacze chmur.

W Nowym Jorku obowiązkowo trzeba zwiedzić Manhattan, wjechać na szczyt Empire State Building, skąd można podziwiać panoramę miasta, czy też przejść się 5. Aleją i Wall Street, zwiedzić katedrę św. Patryka oraz odpocząć w Central Parku. Nie brakuje tu rozrywek kulturalnych, które zapewni nam Broadway czy Metropolitan Opera.

W Chicago, w stanie Illinois, położonym nad jeziorem Michigan, turyści powinni zobaczyć zabytkową Wieżę Wodną, szeroki bulwar z drapaczami chmur, przejść się po Michigan Avenue czy Magnificent Mile, wjechać na szczyt Willis Tower (trzeciego co do wielkości budynku w USA, mającego 110 pięter) albo zwiedzić Muzeum Historii Naturalnej i Art Institute of Chicago.

San Francisco słynie z przebiegających niemalże pionowo w górę i w dół ulic czy imponującego mostu Golden Gate. W planie zwiedzania powinno się znaleźć Civic Center z ratuszem, Market Steet, przejażdżka tramwajem kablowym na wzgórza miasta, Lombard Street oraz rejs po zatoce San Francisco, z widokiem na wyspę Alcatraz.

Miasto Aniołów, jak nazywane jest Los Angeles, to stolica amerykańskiej kinematografii.  Nieopodal znajduje się Hollywood, gdzie na bulwarze gwiazd można spotkać znane osoby kina i telewizji. Przed Chińskim Teatrem warto zobaczyć odciski dłoni i stóp największych aktorów. Niezwykłe przeżycia zapewni przejazd luksusową ulicą Rodeo Drive w Beverly Hills oraz przystanek przy Dolby Theatre, gdzie co roku odbywa się gala wręczenia Oscarów.

Stan Nevada słynie z hazardu, a mekką wszystkich graczy pozostaje niezmiennie Las Vegas, gdzie można dać się ponieść gorączce gry w ruletkę, w karty czy na automatach. Imponujące grające fontanny przed hotelem Bellagio, kopia centrum Wenecji z kanałem i gondolierami w hotelu The Venetian oraz sztuczny wybuchający wulkan koło hotelu Mirage, to tylko niektóre z atrakcji Las Vegas.

W Nowym Orleanie, u ujścia rzeki Missisipi, powinniśmy zobaczyć Dzielnicę Francuską o unikalnej architekturze, zaś w Jacksonville na Florydzie odpocząć nad Zatoką Meksykańską. Symbolem Waszyngtonu, stolicy USA, jest Biały Dom, czyli siedziba prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wśród punktów zwiedzania miasta powinna znaleźć się główna jego promenada - The Mall oraz mauzoleum Abrahama Lincolna, Biblioteka Kongresu i siedziba parlamentu - Kapitol.

Cuda natury w USA

Charakterystycznym dla USA miejscem jest Park Narodowy Mount Rushmore, gdzie w skalnym zboczu artysta wyrzeźbił wielkie głowy czterech prezydentów Stanów Zjednoczonych. 
Malownicze widoki zapewni wizyta w Parku Narodowym Devils Tower czy w Górach Skalistych, gdzie górskie pustkowia tworzą przepiękne krajobrazy.
Do kategorii „cuda natury” w USA zaliczyć należy Park Narodowy Yellowstone, w którym można zobaczyć wybuchy gejzerów, wodospady, gorące źródła, a także bizony w naturalnym środowisku.
Nieopodal, w miasteczku Jackson, w jednej chwili powrócimy do czasów Dzikiego Zachodu.
Wśród pięknych, naturalnych atrakcji turystycznych Stanów Zjednoczonych, wymienić trzeba Park Narodowy Wielkiego Kanionu w Arizonie.
Kanion był żłobiony przez miliony lat przez wody rzeki Kolorado. W wielu miejscach znajdują się punkty widokowe, zapierające dech w piersiach.
Ciekawostkę w USA stanowi Park Narodowy Skamieniałego Lasu, w którym można podziwiać powalone pnie lasu (który de facto rósł tu przed milionami lat) zamienione w kamienie.

Stany Zjednoczone to nie tylko nowoczesne miasta, ale i zapierające dech w piersiach widoki. Wybierz się z nami w jedną z podróży po współczesnej "ziemi obiecanej".
-> Wszystkie wycieczki do USA
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów