× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Urlop w 2021 roku – gdzie warto zaplanować wykorzystanie dni urlopowych

×
LogosTour
29-09-2020
Już za kilka miesięcy upragniony koniec roku. Obecny rok nie dał pasjonatom podróżowania zbyt wiele możliwości do spełniania marzeń o dalekich podróżach. Wiele osób przez wzgląd na system pracy zdalnej jak również brak możliwości podróżowania, z pewnością zachowało większość dni urlopu przysługującego na 2020 rok. Być może w nadchodzącym roku będziemy mieli więcej szczęścia jeśli chodzi o urlop wypoczynkowy i wykorzystamy go na wycieczki objazdowe nie tylko w kraju ale także poza jego granicami. Chłodne jesienne wieczory to idealny czas na to, by przy kubku gorącej herbaty zacząć planować swoje kolejne podróże.

Urlop wypoczynkowy 2021 – ile dni wolnych?

Wszystkim osobom, które są zatrudnione w oparciu o umowę o pracę, w każdym roku, w zależności od stażu pracy przypada 20 lub 26 dni urlopu wypoczynkowego; 20 dni w przypadku osób zatrudnionych krócej niż 10 lat i 26 dni, kiedy staż pracy wynosi powyżej 10 lat. Nie należy zapominać, że do stażu pracy wlicza się również czas poświęcony nauce. Zgodnie z przepisami prawa pracy, urlop może być podzielony na części jednak co najmniej jedna jego część powinna trwać nie mniej niż 14 kolejnych dni kalendarzowych.
Osoby, które zachowają niewykorzystany urlop z tego roku, muszą pamiętać o jego wykorzystaniu najpóźniej do 30 września roku następnego.  Tym samym wiele osób z pewnością będzie miało dość  pokaźną liczbę dni wolnych od pracy w nadchodzącym roku! To wszystko stwarza wspaniałą okazję by już teraz wybrać biuro podróży, z którym wyjedziemy na egzotyczne wczasy.

Jak zaplanować swój urlop?

Wydawać by się mogło, że obecnie nie ma możliwości zaplanowania urlopu z wyprzedzeniem, jednak nigdy nic nie stoi na przeszkodzie by snuć plany i optymistycznie patrzeć  w przyszłość, szczególnie kiedy z pomocą organizacyjną przychodzi oferta biur podróży.

Przy planowaniu wakacji szczególną uwagę należy zwrócić na wybór lokalizacji i terminu. Jest to jeden z ważniejszych elementów. Z pewnością nikt nie chciałby spędzić swojego wymarzonego urlopu w towarzystwie „barowej pogody”, chociaż pewnie znaleźli by się i tacy, którzy nie mieliby nic przeciwko. Wybierając ofertę biur podróży, w pewnym stopniu problem ten zostaje rozwiązany. Bowiem biura podróży dostosowują terminy oferowanych podróży do najbardziej sprzyjających warunków pogodowych.

Efektywne planowanie wakacji, tak by maksymalnie wykorzystać przysługujący nam wymiar urlopu, ale również dni ustawowo wolne od pracy, musimy rozpocząć od prześledzenia tego jak wygląda kalendarz na 2021 rok. Oczywiście każdy będzie miał swoje własne preferencje dotyczące tego kiedy i gdzie wyjechać uzależnione od wielu innych czynników takich jak np. charakter wykonywanej pracy, ale też to czy podróżujemy z dziećmi w wieku szkolnym.

Wycieczki objazdowe – jak się do nich przygotować?

Kiedy wiemy już gdzie jedziemy i kiedy, by oddać się uciesze beztroskiego urlopu, wypadałoby rozpocząć przygotowywania do wyjazdu. Nadal zastanawiasz się o czym musisz pamiętać przed wyjazdem lub co zabrać na wycieczkę objazdową? Oto kilka porad w kilku prostych krokach:

1.    W zależności od wybranego kierunku skonsultuj się z lekarzem!
Większość wybieranych krajów możemy zwiedzać samodzielnie oceniając swój stan zdrowia. Jednak wyjazdy do krajów takich jak np. Peru, Nepal czy Chiny (Tybet) warto skonsultować z lekarzem medycyny tropikalnej. Ponadto w przypadku niektórych kierunków wymagana jest profilaktyka zdrowotna jak np. szczepienia. W chwili obecnej, kiedy cały czas towarzyszy nam temat SARS-CoV2 nie jesteśmy w stanie przewidzieć dokładnie jaka dokumentacja bądź działania profilaktyczne będziemy musieli spełnić chcąc przemierzać świat w 2021 roku.

2.    Sprawdź swój dokument podróży!
W zależności od kierunku wyjazdu - paszport lub dowód osobisty.
Zwróć uwagę na datę ważności oraz stan techniczny dokumentu (dokument nie może być uszkodzony). Pamiętaj również o sprawdzeniu czy nie znajdują się w nim wizy/pieczątki wjazdowe krajów, które uniemożliwią Ci wjazd na terytorium państwa, w którym planujesz urlop.  

3.    Sprawdź czy wymagana jest wiza!
Przed wyjazdem koniecznie sprawdź czy do odbycia podróży musisz posiadać wizę. Planując wyjazd z biurem podróży te informacje zawsze podane są na umowie, bądź załącznikach do niej. O wizę możesz starać się za pośrednictwem organizatora wyjazdu bądź samodzielnie. Pamiętaj o wypełnieniu, skompletowaniu i złożeniu wszystkich dokumentów w wyznaczonym terminie.

4.    Zadbaj o swoje ubezpieczenia!
Wybierając się w daleką podróż i planując swój urlop z biurem podróży, z wyprzedzeniem warto pomyśleć o ubezpieczeniu. Wiele ofert na rynku zawiera ubezpieczenie zdrowotne, które obejmuje koszty leczenia, koszty następstw nieszczęśliwych wypadków oraz bagaż. W zależności od naszego stanu zdrowia, w przypadku kiedy cierpimy np. na choroby przewlekłe warto rozszerzyć ubezpieczenie właśnie o ten zakres. Ponadto kiedy do wyjazdu mamy jeszcze dużo czasu można rozważyć skorzystanie z ubezpieczenia od kosztów rezygnacji.   

5.    Poznaj kulturę i zwyczaje kraju do którego się wybierasz!
Zawsze przed wyjazdem warto poświęcić kilka chwil na zapoznanie się z podstawowymi informacjami o kraju, do którego się wybieramy. Będąc gośćmi w innym kraju pamiętajmy by stosować się do zasad w nim panujących. Szanujmy zwyczaje i kulturę tam panującą nawet kiedy nie do końca zgadzamy się z jej założeniami. Pozostawmy po sobie miłe i dobre wrażenie wśród lokalnej społeczności.

6.    Odpowiednio spakuj swój bagaż!
Nadal nie wiesz jaki bagaż na wycieczkę objazdową masz ze sobą zabrać? Oto co musisz zrobić by wszystko stało się jasne. Przed każdą podróżą dokładnie zapoznaj się z jej programem, sprawdź jakie atrakcje znajdują się na trasie zwiedzania. Pamiętaj by części garderoby, które pakujesz zawsze były dostosowane do panującego klimatu na trasie podróży oraz do programu zwiedzania. Zawsze pakuj taką ilość ubrań by starczyła Ci na określoną liczbę dni podróży, możesz zabrać ze sobą niewielki zapas bielizny. Nie zabieraj zbyt dużej ilości rzeczy, im mniejszy bagaż tym łatwiejsze i sprawniejsze podróżowanie! Nie zapomnij o spakowani bagażu podręcznego, który może być zbawienny w przypadku kiedy bagaż główny zostanie zagubiony, a takie sytuacje też się zdarzają. W bagażu podręcznym warto przewidzieć miejsce na: podstawowe artykułu higieniczne (szczoteczka do zębów, mała pasta, mały żel do mycia), bielizna, komplet ubrań na zmianę, ładowarka do telefonu. Sprawdź też jakich rzeczy nie można wnosić na pokład samolotu i wyeliminuj je ze swojego bagażu podręcznego. Oczywiście „must have” każdego wyjazdu jest aparat fotograficzny lub telefon z dobrym aparatem, bo oprócz wspomnień fajnie jest ze sobą przywieźć pamiątkowe fotografie.

7.    Zabierz ze sobą odpowiednią walutę i wtyczki pasujące do kontaktów!
Pamiętaj by zabrać ze sobą odpowiednią ilość pieniędzy w odpowiedniej walucie. Nie zawsze też jest tak, że już w Polsce możemy wymienić pieniądze na walutę kraju do którego się wybieramy, dlatego część pieniędzy powinno się zabrać w walucie najbardziej uniwersalnej (EUR, USD), by móc wymienić je na miejscu. W zależności od tego gdzie się wybieramy, możemy również pomyśleć o karcie REVOLUT. Jest to karta, która pozwala na płatność za granicą w ponad 150 walutach po rzeczywistych (międzybankowych) kursach wymiany — bez ukrytych opłat, a także do wypłacania gotówki za granicą bez dodatkowych obciążeń.
Nie zapomnij też o adapterze do gniazdka. W wielu krajach gniazdka wyglądają zupełnie inaczej niż w Polsce dlatego zawsze zabieraj go ze sobą.

8.    Pamiętaj o najważniejszych numerach telefonu!
Zanotuj sobie w telefonie, a także w dodatkowym miejscu na wypadek jego rozładowania  bądź  utraty, najważniejsze numery telefonu: do pilota wycieczki, do organizatora wycieczki, a także Ambasady RP w danym kraju.  Zapisz także kontakt do bliskiej Ci osoby z przedrostkiem ICE (ang. In case of emergency, pol. w nagłym wypadku) np. ICE Mama. Jest to międzynarodowy skrót informujący ratowników, do kogo powinni zadzwonić w razie nagłego wypadku w sprawie osoby poszkodowanej. Pozwala to ratownikom na powiadomienie bliskich w razie nagłego wypadku, a także na uzyskanie dodatkowych informacji o poszkodowanym (przyjmowanych lekach, przebytych chorobach, alergiach itp.). Wobec tego skrótem ICE powinna być oznaczona osoba, która wie o nas prawie wszystko.

Urlop w styczniu – zakochaj się w Ameryce Południowej

Styczeń to idealny czas na wycieczki zagraniczne do Ameryki Południowej. Ten ciepły kontynent będący krainą kontrastów fascynuje wielobarwną mozaiką kultur. Kontrasty te stwarza już sama natura; Andy - najdłuższy na świecie łańcuch górski; Kanion Colca – najgłębszy na świecie kanion; Amazonka – największa na świecie rzeka otoczona gęstym lasem tropikalnym sąsiaduje niemal z miejscem najbardziej pozbawionym wody – Pustynią Atacama.

Poznaj nasze propozycje na urlop w styczniu.

1.    CHILE – ARGENTYNA – URUGWAJ – PARAGWAJ – BRAZYLIA

Naszą podróż rozpoczynamy w Santiago stolicy Republiki Chile, kraju leżącego na zachodnim wybrzeżu kontynentu nad Oceanem Spokojnym, którego długość wynosi 4,3 tys. km, a szerokość  w najszerszym miejscu wynosi  468 km (w najwęższym 90 km). W stolicy zatrzymamy się przy takich miejscach jak Palacio de La Moneda – siedziba prezydenta republiki Chile wraz z placem Konstytucji, Casa Colorada - kolonialny dom zbudowany w 1769 roku, w którym obecnie mieści się muzeum. Przespacerujemy się głównym placem Santiago - Plaza de Armas, a także romantycznym wzgórzem Santa Lucia. Będziemy podróżować przez urodzajne doliny Curacavi i Casablanca do Valparaiso i Vina del Mar. To właśnie w Vina del Mar będziemy mieli okazję do skosztowania wspaniałych potraw kuchni chilijskiej z widokiem na Ocean Spokojny. Do Argentyny, kolejnego kraju będącego przystankiem na trasie naszej południowo-amerykańskiej podróży wkroczymy przez zieloną, urodzajną dolinę Aconcagua. Przejedziemy wśród plantacji migdałowców, pomarańczy, awokado, brzoskwiń, winorośli i oliwek, z pięknym widokiem na ośnieżone Andy. Nazwa „Argentyna” pochodzi od łac. argentum co oznacza srebro i jest związana z legendą o górach pełnych srebra, która była powszechna pośród pierwszych europejskich odkrywców. Ostro wyrzeźbione góry, obszary aktywne sejsmicznie, liczne lodowce i rozległe kamieniste pustynie, oszałamiające Wodospady Iguazú, to wszystko definiuje kraj różnorodności - kraj ognia i lodu. Podczas naszej podróży w programie m.in. wjazd trasą widokową na przełęcz Uspallata, wzdłuż dawnej transandyjskiej linii kolejowej, Mendoza wraz z okalającymi winnicami, w których będziemy mieli okazję degustować najbardziej znane wina, wspaniałe i gorące Rio de Janeiro z barwną i pełną muzyki dzielnicą La Boca oraz pokazem tanga. Katamaranami przepłyniemy do Colonia del Sacramento w Urugwaju by później udać się do stolicy – Montevideo. Od teraz na trasie naszego wyjazdu już same „perełki na skalę światową”.  Oczywiście nie zabraknie wspomnianych już wyżej wodospadów Iguazú leżących na granicy argentyńsko-brazylijskiej.  Spod wodospadów prosto do Rio, oczywiście Rio de Janeiro stolicy samby i karnawału. Rio de Janeiro do 1960 roku pełniło funkcję stolicy Brazylii, a obecnie funkcję tę pełni miasto Brazylia. Jest to największy kraj położony w Ameryce Południowej, ale także piąty największy kraj na świecie, jego powierzchnia wynosi 8 511 965 km2. Chwilę wytchnienia przed pokazem tańców brazylijskich oraz prezentacją strojów karnawałowych będziemy mogli zaznać wypoczywając na słynnej plaży Copacabana. W Rio oprócz karnawałowych atrakcji czekają na nas wspaniałe widoki roztaczające się ze słynnej Głowy Cukru (Pao de Acucar), na którą wjedziemy kolejką linową by podziwiać widok na centrum Rio i zatokę Guanabara. Lecz to nie koniec naszej podróży, pozostał najważniejszy, najbardziej okazały i najbardziej znany symbol Rio - posąg Chrystusa Odkupiciela. To miejsce będzie zwieńczeniem naszej podróży, która zbliża się ku końcowi bo już na nazajutrz czeka nas wylot do Europy.  

2.    PERU – BOLIWIA

Dawne imperium Inków – Peru i księżycowy krajobraz Boliwii. Kolejną naszą propozycją na styczniowy urlop są właśnie te dwa kraje. Peru to jeden z najbardziej zróżnicowanych krajów świata. To wielokulturowy naród, pełen tradycji, unikalnej gastronomii i ogromnych rezerwatów przyrody. Jest domem dla 12 miejsc światowego dziedzictwa UNESCO. Peru znajduje się w zachodniej części Ameryki Południowej i graniczy z Ekwadorem, Kolumbią, Brazylią, Boliwią i Chile. Jego ogromne terytorium, obejmujące ponad 1,2 miliona kilometrów kwadratowych, składa się z trzech regionów: wybrzeża, wyżyn i dżungli. Obecna populacja kraju przekracza 31,5 mln mieszkańców. Hiszpański jest językiem urzędowym Peru; jednak w kraju mówi się także 47 rodzimymi językami, w tym keczua i ajmara. Podczas naszej wycieczki głównymi punktami programu będą miejsca związane ze starożytnymi cywilizacjami, które zaczęły się tu rozwijać ponad dziesięć tysięcy lat temu.  Dzięki długiej historii określonej przez starożytne cywilizacje, w Peru znajduje się ponad 5000 stanowisk archeologicznych. Wiele z nich pozostaje owianych tajemnicą, ale nadal są w stanie przenosić odwiedzających w okresy świetności starożytnych społeczeństw.
 Zwiedzanie Peru rozpoczniemy od wycieczki motorówkami na Island Ballestas gdzie będziemy mogli podziwiać ogromne kolonie egzotycznych ptaków oraz lwów morskich. Stamtąd przeniesiemy się na płaskowyż Nazca gdzie tajemnicze linie tworzą ogromne rysunki zwierząt i figury geometryczne, a w pełnej okazałości można je zaobserwować dopiero z lotu ptaka. Nie zabraknie również najgłębszego na świecie kanionu – Kanionu Colca oraz owianego legendami Inków, jeziora Titicaca położonego na wysokości ponad 3800 m n.p.m. Wycieczka na pływające wyspy Uros, na których w chatkach zbudowanych z trzciny totora od czterech wieków żyją Indianie z plemienia Uru.  Ruiny twierdzy Inków w Ollantaytambo, przejazd pociągiem wzdłuż rzeki Urubamba, meandrującej pośród wysokich gór i klifów ujawni doskonałość imperium Inków – Machu Picchu, które zostało odkryte dopiero w 1911 roku.
Idealnym dopełnieniem Peru będzie wizyta w Boliwii, w kraju bez dostępu do morza, ale uważanego za serce Ameryki Południowej ze względu na swoje wyjątkowe położenie. Kraj nietknięty przez współczesny rozwój zachowuje swoje naturalne piękno nierównych terenów, wysokich gór, smaganych wiatrem równin i surrealistycznych solnisk. Dla wielu osób podróż po Boliwii przypomina podróż w czasie. Około 60% populacji identyfikuje się jako rdzenni mieszkańcy, z których wielu utrzymuje tradycyjne wartości i wierzenia oraz często nosi tradycyjne stroje. Od wysokogórskiego jeziora Titicaca po nizinne dżungle, Boliwia to ekscytujące miejsce z ogromnym bogactwem kulturowym, pięknymi andyjskimi krajobrazami i pozostałościami tajemniczych starożytnych cywilizacji. W programie wyjazdu czeka na nas między innymi zwiedzanie pozostałości tajemniczego miasta Tiahuanaco z III w. p.n.e. -  największego ośrodka kultury andyjskiej z czasów prehistorycznych, zwiedzanie La Paz, wizyta w Valle de la Luna (Księżycowej Dolinie), w której gęsta sieć głębokich wąwozów tworzy księżycowy krajobraz.

Etiopia – idealna destynacja na urlop w lutym

Etiopia to starożytny kraj o wyjątkowym dziedzictwie kulturowym, bogatej historii i niezwykłej różnorodności biologicznej, położony w Rogu Afryki. Od zachodu graniczy z Sudanem i Sudanem Południowym; Erytreą na północy i północnym wschodzie; Dżibuti i Somaliland na wschodzie; Somalia i Kenia na południu. Teren kraju jest zróżnicowany, można tu zobaczyć wodospady, wulkaniczne gorące źródła,  jedną z najwyższych gór w Afryce, największą jaskinię Afryki - Sof Omar, a także jedno z najgorętszych miejsc na świecie - Dallol . Obecnie w Etiopii żyje 80 grup etnicznych, a Oromo i Amhara to dwa największe.

Podczas naszej podróży nie zabraknie kontrastów, o czym będziecie mogli przekonać się sami. Zwiedzanie rozpoczniemy od Addis Abeba stolicy Etiopii by później udać się na dziewicze łono natury  by wyruszyć w rejs łodzią po największym w Etiopii jeziorze Tana. Odwiedzimy Gonder - miasto założone w 1636 r. przez cesarza Fasilidesa, którego jedną z głównych atrakcji jest zwiedzanie wspaniałego kompleksu pałacowo-świątynnego zajmującego prawie 70 km², zdradza on wpływy architektury hinduistycznej, islamskiej, a nawet barokowej. Park Narodowy Gór Simien będzie okazją do spotkania z ich endemicznymi mieszkańcami – stadami dżelad brunatnych, małp z rodziny makakowatych. Nareszcie nasze drogi doprowadzą nas do Lalibeli. Miejsce to należy do najbardziej atrakcyjnych w całej Etiopii, znane jest z oryginalnych, wykutych w litej skale świątyń, które powstały między 800 a 1200 r. n.e., i które służą nadal jako miejsca kultu oraz ceremonii religijnych.
Nie brak będzie również spotkań z plemionami takimi jak Wolayta, Dorze, Hamar, Desanech, Ari, Mursi, Konso.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami. Wycieczki objazdowe będą idealnym wyborem na Twój egzotyczny urlop. Sprawdź nasze propozycje wycieczek do krajów Ameryki Południowej lub do Etiopii.
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów