× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

RPA – Suazi (+opcja Leshoto)

×
17-04-2017
Południowa Afryka jest kwintesencją dzikości „Czarnego Lądu”, a jednocześnie nie brakuje tu nowoczesnych miast takich jak Johannesburg w RPA. Gdzie pojechać i co zobaczyć w tej części Afryki?

RPA - Republika Południowej Afryki

Jednym z najbogatszych krajów afrykańskich jest RPA. Funkcję stolicy Republiki Południowej Afryki pełnią trzy miasta: Kapsztad (stolica legislacyjna), Pretoria (stolica egzekutywa) oraz Bloemfontein (stolica sądownicza).

Kapsztad to miasto położone na południowym krańcu Afryki. Można tam zobaczyć przepiękne ogrody Kompanii Wschodnio-Indyjskiej, kolorową dzielnicę Bo-Kaap, ratusz, fort i gmach parlamentu oraz wjechać na Górę Stołową o wysokości 1084 m n.p.m. W sąsiedztwie Kapsztadu leży słynny Przylądek Dobrej Nadziei.

W Pretorii znajduje się historyczne centrum, Church Square, z pomnikiem Paula Krugera, przywódcy Burów i prezydenta Transwalu. Wznosi się tu także dwuczęściowy gmach Union Building, pełniący funkcję siedziby prezydenta i rządu RPA.

Jednym z największych miast RPA jest Johannesburg. To tam właśnie wybudowano skansen kultury afrykańskiej Lesedi. W jednym miejscu turyści mogą zwiedzać chaty poszczególnych plemion - Zulu, Xhosa, Pedi, Basotho oraz Ndebele. Panorama miasta najlepiej widoczna jest ze szczytu najwyższego budynku w Johannesburgu - Carlton Center. Johannesburg rozrósł się dzięki „gorączce złota”, która ściągnęła w te regiony poszukiwaczy szlachetnego kruszcu z całego świata. Dla turystów otwarta jest w Gold Reef City stara, nieczynna już kopalnia złota, do której zjeżdża się na głębokość 225 m.

Namibia, Botswana i Zimbabwe

Południe Afryki to nie tylko RPA i tamtejsze atrakcje, ale i wiele innych interesujących miejsc wartych odwiedzenia. Jednym z nich będzie Namibia wraz z miastem Windhoek, w którym można zobaczyć kościół luterański Christuskirche, Pałac Atramentowy - Tintenpalast, czy fontannę meteorytu Gibeon. Park Narodowy Naukluft pozwoli turystom na zobaczenie najwyższych wydm na świecie (mierzących 275 m n.p.m.), jak i dna wyschniętego jeziora Dead Vlei oraz Seseriem Canyon. Na swoich zachodnich krańcach Namibia zapewnia niesamowite krajobrazy, m.in. Ptasią Lagunę w obrębie Oceanu Atlantyckiego, Park Narodowy Etosha (organizowane jest tam safari) czy dolinę Moon Landscape, słynącą z księżycowych krajobrazów.

W Botswanie warto zobaczyć Maun - region porośnięty przez półpustynny, afrykański busz, a także Rezerwat Moremi w Delcie Okavango - największej na świecie delcie rzecznej. Zimbabwe słynie z kolei z Victoria Falls (Wodospadów Wiktorii) w przepięknej scenerii bujnej roślinności lasu deszczowego.

Wspaniałe widoki, możliwość podziwiania dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku, poznanie kultury ludów afrykańskich oraz niezapomniane wrażenia wizualne przy Wodospadach Wiktorii - to wszystko zapewni nam wycieczka na południowe krańce Afryki.

Oferty wyjazdu do RPA z LogosTour znajdziesz tutaj> https://logostour.pl/kraje/republika-poludniowej-afryki
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów