× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Okryj kraj kolorowych świątyń i egzotycznej przyrody. Tajwan.

×
PG
01-07-2019

Tajwan, a oficjalnie Republika Chińska, położony jest na Pacyfiku, dokładnie na wschód od wybrzeży Chin. Choć większość społeczności międzynarodowej nie uznaje go jako kraju, prowadzi on w pełni niezależną od Chin politykę zagraniczną, dbając o rozwój swoich stosunków z innymi krajami. Dba również o infrastrukturę i samorozwój, a co więcej może poszczycić się jednymi z najlepszych uczelni na świecie. Warto zauważyć także, że na tej niewielkiej wyspie, o powierzchni 36 tysięcy km2 mieszkają aż 23 miliony ludności. Czy jest to miejsce, które warto odwiedzić? Czy na wyspie odkryjemy coś, co będzie warte naszego zainteresowania? To miejsce wydaje się bardzo tajemnicze, a zarazem interesujące, przez co rokrocznie przyciąga prawdziwe tłumy turystów. Poniżej przybliżymy Wam najbardziej atrakcyjne miejsca, znajdujące się na Tajwanie.

Wyspa Tajwan i jej ścisłe centrum, a więc wszystkie interesujące elementy wycieczki do Tajwanu, umiejscowione wokół jego stolicy.

Tajwan - opinie o wyjeździe na tę cudowną, niewielką wyspę u wybrzeży Chin są różne, jednakże każdy docenia to miejsce za niesamowitą kulturę i tradycję, piękno przyrody i niepowtarzalność. Każdy przewodnik po Tajwanie powinien się rozpoczynać od informacji na temat jego stolicy, czyli Tajpej. Jest to miejsce bardzo przyjazne dla turystów, w którym nie trzeba się bać o swoje bezpieczeństwo, można bardzo dobrze zjeść i znaleźć naprawdę fascynujące atrakcje podróżnicze, których wręcz nie sposób pominąć, będąc w jego stolicy:

  • Turystyka – z niej żyje tamtejsza ludność, w związku z czym z oferty targu Shilin Night Market można korzystać nawet w nocy – targ ten praktycznie zawsze jest zatłoczony, jednakże wizyta tutaj to prawdziwa podróż do smaków Tajwanu w połączeniu z jego bogatą kulturą. Można tutaj spróbować między innymi kalmarów z rożna, kurczaka z grilla, tofu oraz omletów z ostrygami. Wszystkie te potrawy warto popić mleczną herbatą o perłowym odcieniu;
  • Atrakcje nie mogą się obyć bez wypróbowania magii tajwańskich gorących źródeł i ich wpływu na zmęczenie, egzemę, czy zapalenie stawów. Mieszczą się one między innymi w okolicach Beitou;
  • Położenie sprawia, że jest to idealne miejsce na rajdy górskie, wspinaczkę i inne ekstremalne sporty. Do tego celu sprawdzi się między innymi podróż w głąb Parku Narodowego Yangmingshan, który jest umiejscowiony na obrzeżach miasta w otoczeniu pięknych okoliczności przyrody, takich jak góry, rzeki i malownicze kwieciste ogrody.
  • Najbardziej znana, narodowa potrawa Tajwanu to Beef NoodlesSkłada się ona z makaronu, soczystych kawałków wołowiny i prostego bulionu wołowego. Każda z tajwańskich restauracji przyrządza go nieco inaczej, więc warto spróbować kilku wersji, aby znaleźć swój ulubiony smak.
  • Ogromne muzeum, w którym bez trudu można się zgubić to National Palace Museum. Praktycznie po brzegi wypełniają je eksponaty chińskiej sztuki, a niektóre z nich mają nawet kilka tysięcy lat;
  • Zwiedzanie nie może się odbyć bez wyprawy na Long Dong. Są to widowiskowe piaskowe skały, osiągające nawet 70 metrów – idealne dla amatorów wspinaczki.
  • Kompleks Chiang Kai-Shek Memorial, w którym znajduje się między innymi sala koncertowa i tajwański teatr narodowy. Jest to kulturowemiejsce na mapie Tajwanu, które zachęca do wieczornych spacerów;
  • Gigantyczny targ Wufenpu, na którym można zrobić zakupy pod gołym niebem, a wszystko kosztuje przysłowiowy „grosz”;
  • Ogrom zabytkowych buddyjskich świątyni, w tym świątynia Golden Matsu, która jest jedną z najbardziej okazałych tajwańskich świątyń,  poświęcona ku czci chińskiej bogini morza. Tajwańscy rybacy modlą się w niej o szczęśliwe i dobre połowy.

Wyjeżdżając z Tajpej, przy pomocy tunelu Hsuehshan można bez większego problemu przedostać się do Yilan. Jak się okazuje, tunel ten jest najdłuższy na całym Tajwanie, a jego długość wynosi prawie 13 kilometrów. Budowa tunelu trwała aż 15 lat, pochłonęła niemalże 2,8 miliarda dolarów. We wnętrzu tunelu można jechać z prędkością do 80 km/h, a dodatkową atrakcję stanowią dwie zamieszczone w nim stacje radiowe, które nadają muzykę i podają wskazówki dotyczące jazdy w środku konstrukcji.

Yilan to miasto, znajdujące się w północno – wschodniej części Tajwanu. Znajdują się w nim różnego rodzaju atrakcje chociażby , takie jak muzeum pszczół. Można tutaj między innymi podróżować szlakami górskimi, podziwiać piękne wodospady i zbiorniki wodne, wygrzać się w gejzerach oraz zwiedzić jedno ze słynnych buddyjskich sanktuariów.

Na pograniczu Yilan znajduje się stromy, ogromny i porośnięty zielenią klif Chingshui. Chingshui Mountain to najwyższy szczyt tego klifu , wznosi się on na wysokość 2408 metrów ponad poziom Oceanu.

Tajwan - wycieczka do Parku Narodowego Taroko

Park Narodowy Taroko śmiało może się pokusić o miano jednego z najpiękniejszych, naturalnych cudów świata. Park ten wraz z wąwozem Taroko ciągnie się na długości około 20 kilometrów. Jego terytorium pokrywają przede wszystkim góry – 27 szczytów o wysokości przekraczającej 3000 m n.p.m. Czy to najwyższe szczyty, jeśli chodzi o Tajwan? Najwyższy szczyt górski znajduje się w najmniej popularnym parku narodowym i nosi nazwę Yu Shan, a jego wysokość wynosi 3952 metrów nad poziomem morza.

Park Taroko jest również bardzo bogaty przyrodniczo. Na jego terenie występuje więcej niż 251 różnych gatunków motyli. Piękne okoliczności przyrody sprawiają, że można tam cudownie się wyciszyć oraz poczuć prawdziwy wewnętrzny spokój i szczęście. Taroko to nazwa wywodząca się z rodzimego języka Tajwanu, oznaczająca wspaniały i piękny. Według zapisów legendy wódz plemienia Truku wyszedł kiedyś ze swojego wąwozu i tak ujął go błękit Pacyfiku, że na jego widok krzyknął „taroko!”.

Tajwan - wyspa, gdzie na nowo odkryjesz magię szkła i koloru, czyli wszystko to, co ma nam do zaoferowania okolica Kaohsiung Tajwan

Kaohsiung to miasto leżące na zachodnim wybrzeżu Tajwanu nad Morzem Południowochińskim, które ma do zaoferowania kolejnewiele atrakcji. Jest to bardzo ważny ośrodek przemysłowy wyspy. W mieście tym znajduje się między innymi Stadion Narodowy Tajwanu.

Można tutaj cudownie wypocząć, wybierając się nad Lotus Pond, czyli sztuczne jezioro będące popularną atrakcją turystyczną. Słynie ono z roślin lotosu, które na nim rosną. Wokół niego znajdują się niebanalne rzeźby (do niektórych z nich można nawet wejść) oraz liczne świątynie buddyjskie. Jednak, jak się okazuje Kaohsiung to także magia  w postaci kolorowej, szklanej instalacji, umiejscowionej na stacji metra Formosa Boulevard.  Nazywa się ją „Dome of Light”. Jest to największe tego rodzaju szklane dzieło sztuki. Sprawia ogromne wrażenie i choćby dlatego wycieczka do Tajwanu nie może obyć się bez wypełnienia tego punktu podróży. Stworzył ją włoski artysta Narcissus Quagliata, a instalacja została uznana za jego najznamienitsze dzieło w historii.

Tajwan i jego najstarsze miasto  Tainan oraz szafirowe jezioro w Nantou

Tainan to najstarsze miasto na mapie Tajwanu, pierwotnie nazwane przez swoich założycieli -–Holenderską Kompanię Wschodnioindyjską

 - Fortem Zelandia. Mieści się tutaj przede wszystkim dużo zabytkowych świątyni, na przykład najstarsza świątynia na Tajwanie, czyli Tian Gong Temple (Tiantan). Świątynia ta została poświęcona nefrytowemu cesarzowi, którego uznaje się za stwórcę świata i twórcę chińskiego zodiaku.

Kolejno, odwiedzając Nantou nie sposób przejść obojętnie obok widoku jeziora Sun Moon. Jego przepiękny turkusowy akwen, po jednej ze stron ma kształt słońca, a po drugiej półksiężyca, co wydaje się stanowić swoistą niebiańską podróż pośród fal. Kończąc całodzienną wędrówkę, po otaczającym jezioro górskim szlaku, można jeszcze skorzystać z przejazdu kolejkąlinową, która pozwoli na jeszcze większe delektowanie się kulturą Tajwanu.

Tajwan - czas, żeby się odprężyć zwiedzając malowniczy park skalny i urokliwą tajwańską osadę Jiufen

Wycieczka do Tajwanu to nie tylko niekończące się zwiedzanie różnego rodzaju zabytków, muzeów i dzieł sztuki ale również możliwość zaczerpnięcia świeżego powietrza i cieszenia się pięknem przyrody, między innymi na północy Tajwanu w parku Yehliu. Jak się okazuje,  Tajwan to miejsce, które może się poszczycić także formacjami skalnymi o bardzo nietypowych kształtach, które powstawały przez lata w związku z oddziaływaniem warunków atmosferycznych. Przy czym największe wrażenie stwarza skała przypominająca Głowę Królowej. Ciekawym i niezmiernie urokliwym miejscem na mapie Tajwanu jest Jiufen, czyli dawna górnicza osada, w której niegdyś wydobywano złoto. Wciąż posiada wiele ze swojego dawnego charakteru, dzięki czemu zachwyca zwiedzających i wciąż przyciąga tłumy turystów, jak również artystów, filmowców, czy fotografów. A zatem wszystkich tych, którzy chcą uchwycić piękno tej osady na dłużej. Można się tutaj wybrać na przechadzkę po długiej dzielnicy handlowej, wypełnionej sklepikami, restauracjami i prawdziwymi chińskimi herbaciarniami.

BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów