× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Karaibska Księżniczka i inne atrakcje, które czekają na Ciebie w Wenezueli.

×
PG - C
27-09-2019

Podziwianie dzikiej przyrody, spotkania z fascynującą kulturą, pyszne jedzenie, wypoczynek na pięknych plażach nad Oceanem Atlantyckim i wspaniałe zabytki z różnych okresów bogatej historii kraju – nic dziwnego, że podróż do Wenezueli to marzenie wielu miłośników podróży.

Ze względu na sytuację polityczną Wenezueli, wycieczki do tego kraju zostały tymczasowo wstrzymane. Warto jednak poczekać, aż znów stanie się ona dostępna dla turystów. Wiadomości z Wenezueli dynamicznie się zmieniają, a my z niecierpliwością czekamy na powrót tego pełnego atrakcji kierunku do naszej oferty. Zanim jednak Wenezuela ponownie stanie się dostępna dla odwiedzających, warto zapoznać się z propozycjami wycieczek w inne rejony Ameryki Południowej.

 

W zestawieniach najpopularniejszych miejsc Ameryki Południowej niezmiennie pojawia się jeden punkt na mapie tego fascynującego kraju. Jest to najwyższy wodospad świata – Salto del Angel. Ten cud natury można podziwiać w Parku Narodowym Canaima. Wodospad Wenezuela traktuje jako swoją największą dumę. Jest to też wyjątkowa oaza, w której można stanąć oko w oko z nieokiełznaną siłą natury. Nic dziwnego, że ludzie przybywają w to miejsce z całego świata, aby podziwiać strumień wody spadający w dół aż z 979 metrów. Atrakcje Wenezueli nie kończą się jednak na Salto del Angel. Plaże, parki narodowe, tętniące życiem miasta, wspaniałe zabytki – Wenezuela w niczym nie ustępuje innym popularnym wśród turystów krajom Ameryki Południowej, takim jak Peru czy Brazylia. Oto różne oblicza Wenezueli, które warto poznać:

1. Zabytkowa Wenezuela – miasta bogate w historię.

Stolica Wenezueli – Caracas słynie z zachwycającej architektury, świetnego street artu i pięknych, zielonych wzgórz, z których podziwiać można zapierający dech widok miasta. Nad miastem góruje Mount Avila, na której szczyt można wjechać kolejką. Z góry można podziwiać Caracas w całej okazałości. W stolicy znajdują się najważniejsze zabytki Wenezueli, wśród których warto wyróżnić neogotycki gmach Palacio de las Academias, Panteon Narodowy i archikatedrę św. Anny.

Ale życie Wenezuelczyków nie zawsze kręciło się wokół Caracas. Gdzie biło serce kraju przed rokiem 1577? Jak wtedy wyglądała Wenezuela? Stolica kraju dawniej mieściła się w mieście Coro, które dziś wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spacer przez zabytkową starówkę miasta to okazja do zobaczenia najpiękniejszych w kraju przykładów kolonialnej architektury.

Jeżeli Caracas i Coro nie zaspokoją Twojego głodu zwiedzania pamiętaj, że w Ameryce Południowej czekają na Ciebie nie tylko duże miasta. Wenezuela to kraj pełen małych wiosek, malowniczo położonych wśród górskich szczytów. Za najpiękniejszą miejscowość kraju uznawana jest leżąca w Andach wioska Jaji – osada, które początki sięgają XVII wieku.

 

2. Kulinarna Wenezuela – wycieczka pełna wspaniałych doznań smakowych.

Co jeszcze ma do zaoferowania Wenezuela? Turystyka kulinarna w tym regionie zachwyci nawet najbardziej wybredne podniebienia. Do tradycyjnych dań, z jakich słynie kuchnia wenezuelska należą między innymi arepas – rodzaj kanapki z mięsem, serem i warzywami oraz asado negro – pieczona wołowina w słodkiej glazurze. Liczne restauracje oferujące wyśmienite steki znajdziemy między innymi w Maracaibo, drugim co do wielkości mieście Wenezueli. Wegetarianie też znajdą tu coś dla siebie. Choć popularne w Ameryce Południowej empanadas tradycyjnie wypełnione są wołowiną, na licznych stoiskach na ulicach wenezuelskich miast można dostać ten przysmak z niemal dowolnym nadzieniem.

 

3. Tropikalna Wenezuela – wypoczynek na rajskich plażach. 


Podczas podróży przez Wenezuelę warto znaleźć chwilę, aby odpocząć od zgiełku miast w tropikalnej scenerii. W tym celu można wybrać się na archipelag Los Roques. Wenezuela to kraj o klimacie sprzyjającym plażowaniu i uprawianiu sportów wodnych. Na Los Roques można zrelaksować się na białym piasku i zanurzyć w krystalicznie czystej wodzie. Archipelag otacza także najlepiej zachowana rafa koralowa. Docenią ją przede wszystkim miłośnicy nurkowania i snorkelingu. Od 1972 roku Los Roques wchodzi w skład parku narodowego. Dla wszystkich odwiedzających Amerykę Południową, ten archipelag to wartościowy punkt wycieczki. Wenezuela słynie z pięknej, dzikiej przyrody, a to jedno z miejsc, gdzie można podziwiać ją w całej okazałości.

Inne miejsce uwielbiane przez miłośników plażowania to Margarita, najpiękniejsza wyspa Wenezueli. Dawniej była miejscem połowu pereł i właśnie stąd wzięła się jej nazwa, która oznacza właśnie perłę. Jeżeli planujesz wymarzone wczasy, Margarita to miejsce dla Ciebie. Miejsce to nazywane jest często „Karaibską Księżniczką” lub „Hawajami Wenezueli”. I tak jak Hawaje może pochwalić się niesamowitym wakacyjnym klimatem. Poza wspaniałym krajobrazem, jednym z atutów Margarity jest świetna pogoda. Wenezuela leży nad Oceanem Atlantyckim, a u jej wybrzeża przepływa ciepły Prąd Karaibski, który gwarantuje świetną pogodę praktycznie przez cały rok. Na Margaricie panuje stała temperatura, która wynosi około 29 stopni Celsjusza. Położenie wyspy gwarantuje także brak huraganów.

4. Naturalna
Wenezuela – zwierzęta i ich naturalne środowisko.

Kolejnym wyjątkowym miejscem na mapie kraju jest Merida. Wenezuela zawdzięcza temu miasteczku zainteresowanie turystów, którzy lubią aktywnie spędzać czas. To idealna lokalizacja dla tych, którzy chcą wybrać się na intensywny trekking lub spróbować raftingu, czyli spływu rzecznego. Merida to również świetna baza wypadowa, z której można wybrać się do Parku Narodowego Sierra Nevada. Na terenie parku znajduje się najwyższy szczyt Wenezueli – Pico Bolivar sięgający 5007m n.p.m. W parku można wybrać jedną z wielu ciekawych tras i podziwiać wspaniałą, dziką przyrodę. P.N. Sierra Nevada zamieszkują liczne gatunki dzikich zwierząt: pumy, andyjskie niedźwiedzie, harpie, jelenie, jaguary, kolorowe papugi i rzadko spotykane sowy.

 

W pobliżu Meridy leży też drugi popularny park narodowy – La Culata, którego największą atrakcją są gorące źródła Pico Pan Azucar.

Dzika przyroda to coś, czym szczyci się Wenezuela. Parki Narodowe stanowią najważniejsze i najczęściej uczęszczane atrakcje turystyczne kraju. Oprócz tych już wspomnianych, warto wymienić także Park Morrocay, z jego pięknymi wyspami i zawsze ciepłą wodą oraz Park Narodowy Medonas de Coro, w którym można zobaczyć piaszczyste wyspy sięgające nawet 30 m.

Jakie miejsce w Ameryce Południowej spełnia wszystkie warunki do tego, aby przeżyć w nim niezapomniane wakacje? Wenezuela to prawdziwy raj dla tych, którzy kochają spacery wśród zabytkowej architektury jak i wyprawy do parków narodowych będących ostoją dzikiej przyrody. Na liście wymarzonych kierunków każdego podróżnika, który zastanawia się gdzie spędzi kolejny urlop, Wenezuela powinna zająć ważne miejsce. Wenezuela ceny posiada na tyle korzystne, że nie trzeba obawiać się problemów z drogimi biletami wstępu, wodą czy żywnością. Wszystko, co chcielibyśmy zobaczyć i przeżyć jest w zasięgu portfela. Dlatego podczas wycieczki do Wenezueli warto wykorzystać to, że jej atrakcje są bardzo różnorodne.

Mocno liczymy na to, że już za chwilę wycieczki do Wenezueli ponownie zagoszczą w naszej ofercie. Czekając na ich powrót proponujemy zapoznać się z wycieczkami w pozostałe rejony Ameryki Południowej

 

 

 

 

BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów