× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Chiny - Pekin

×
13-04-2017
Chiny nazywane są Krajem Wschodzącego Słońca lub Państwem Środka. Takie miano nadano im nieprzypadkowo, ponieważ żyje tu 20% światowej populacji, co warto dodać - na stosunkowo małym obszarze. Stolicą Chin jest Pekin - zatłoczony, pełny smogu, ale jakże piękny i nowoczesny. Co obowiązkowo powinniśmy zobaczyć, będąc w Chinach?
Pekin to podstawa.

W Pekinie nie brakuje wielowiekowych zabytków. Przede wszystkim wymienić należy wśród nich cesarski kompleks ogrodowo-pałacowy. Nazywany jest Pałacem Letnim i to właśnie tutaj turyści odpoczywają, spacerują i odkrywają pałacowe zabudowania należące do ostatniej władczyni z dynastii Qing, cesarzowej Cixi. Przygodą może okazać się przejażdżka tradycyjnymi rikszami po najstarszych dzielnicach Pekinu - Hutongach. Spacer po największym placu na świecie - placu Niebiańskiego Spokoju - zapewni relaks, a wrażenia kulturalne zapewni słynna Opera Pekińska.

Najsłynniejszą atrakcją Chin jest oczywiście Wielki Mur Chiński. To najdłuższa na świecie, mająca aż 7500 km długości, fortyfikacja obronna. W Pekinie koniecznie trzeba przebyć słynną Świętą Drogę, po której cesarze udawali się w swoją ostatnią podróż. Kolejne atrakcje turystyczne Pekinu stanowią nekropolia 13 cesarzy z dynastii Ming oraz kompleks grobowca Changling, w którym został pochowany cesarz Yongle. Ważny punkt zwiedzania Pekinu stanowi dawny pałac cesarski w tzw. Zakazanym Mieście, który był rezydencją 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. W stolicy można zobaczyć także Świątynię Nieba oraz jej główny pawilon uznawany za symbol Pekinu.

Szanghaj - perła orientu

Szanghaj to ultranowoczesne chińskie miasto z drapaczami chmur, z których rozciąga się przepiękny widok. Warto zobaczyć tutaj nabrzeże Bund, główną arterię handlową Nanjing - uznawaną za najludniejszą ulicę świata, czy Świątynię Nefrytowego Buddy ze słynnymi posągami Buddy z białego nefrytu. Oazą spokoju w Szanghaju jest ogród Yu Yuan, zlokalizowany pośrodku gwarnej dzielnicy Starego Miasta.

Miasto Suzhou (zlokalizowane niedaleko Szanghaju) słynie z produkcji jedwabiu, a także pięknych ogrodów i malowniczych kanałów - czemu zawdzięcza miano Wenecji Orientu. Można tu zobaczyć Ogród Mistrza Sieci, manufakturę jedwabiu czy Instytut Hafciarstwa oraz Pagodę Północnej Świątyni (najwyższą w mieście).

Xi`an - historyczna stolica Chin

W Xi`an rozpoczynał się słynny Jedwabny Szlak. Ciekawą atrakcję stanowi tutaj muzeum Armii Terakotowej, składającej się z około 8 tysięcy figur koni i żołnierzy naturalnej wielkości. W Xi`an znajduje się dzielnica muzułmańska wraz z Wielkim Meczetem. Symbol miasta stanowi pochodząca z VII wieku Wielka Pagoda Dzikiej Gęsi.

Lijiang - w prowincji Junnan

W prowincji Junnan mieści się dawna stolica królestwa ludu Naxi - Lijiang. Atrakcją turystyczną miejscowości jest stare miasto z drewnianymi domami oraz Pałacem Mu, staw Czarnego Smoka zasilany górskimi strumieniami z krystalicznie czystą wodą, ale też Śnieżna Góra Nefrytowego Smoka o wysokości 4500 m n.p.m. (można na nią wjechać kolejką linową).

Labirynt w Kunming

Kunming przez wielu nazywany jest miastem „Wiecznej Wiosny”, a to z uwagi na łagodny klimat. Turyści doceniają je za występujący tu słynny Kamienny Las Shilin, który zamieszkuje lud Sani. Kamienny Las powstał bez ingerencji człowieka i składa się z tysięcy niezwykłych form krasowych. Niedaleko Kunming, w górach, położona jest Bambusowa Świątynia, w której wystawiono kolekcję 500 arahantów - rzeźb w niezwykłych pozycjach.

Hongkong - dawna kolonia brytyjska

Hongkong to ogromne miasto, które niegdyś było kolonią brytyjską. Słynie ono z licznych ulic handlowych. Można tu zobaczyć port, stanowiącą doskonały punkt obserwacyjny górę Victorii, a także dawną wioskę Aberdeen z pozostałościami słynnego miasta na wodzie.

Chiny to kraj szczególnie godny uwagi każdego obieżyświata, tak bardzo różny od tego, co znamy z Polski i z Europy. Warto poznać zupełnie odmienną kulturę i zobaczyć przepiękne chińskie zabytki.

Obieżyświecie sprawdź nasze propozycje zwiedzenia Chin.
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów