× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Arizona – odkryj jej niesamowite piękno

×
PG
16-04-2020

 Jeżeli podczas wycieczki do USA chcesz poczuć klimat Dzikiego Zachodu mamy dla Ciebie idealny kierunek - Arizona. Co warto zobaczyć w tym leżącym między Kalifornią a Nowym Meksykiem stanie? Wśród czarującego krajobrazu pustyni i niezwykłych formacji skalnych czeka na Ciebie mnóstwo atrakcji i okazji do stworzenia wspaniałych wspomnień. Wybraliśmy kilka miejsc, które koniecznie musisz odwiedzić.

Wielki Kanion Kolorado – ósmy cud świata

Wśród wielu atrakcji, jakie ma do zaoferowania Arizona, najbardziej znaną jest bez wątpienia Wielki Kanion. USA to prawdziwy raj dla miłośników przyrody, a Grand Canyon jest jednym z najciekawszych przyrodniczych fenomenów świata. Powstał ponad 5 milionów lat temu w miejscu, gdzie rzeka Kolorado przecina Wyżynę Kolorado. Odsłonięte zostały w ten sposób warstwy skał liczące nawet 2 miliardy lat. Widok z jego krawędzi robi ogromne wrażenie. To miejsce przyciąga i sprawia, że ponad 5 milionów turystów rocznie przybywa do stanu Arizona. Wycieczka w to miejsce znajduje się na liście marzeń niejednego podróżnika. Krajobrazu przypominający Wielki Kanion Rzeki Kolorado próżno szukać bowiem w jakimkolwiek innym miejscu na świecie.

Horseshoe bend – arcydzieło w sercu pustyni 

Jednym z najpopularniejszych punktów widokowych, z których można podziwiać piękno Wielkiego Kanionu jest Horseshoe Bend, czyli słynna “podkowa” - kolejna fantastyczna atrakcja turystyczna, która czeka na podróżników wybierających kierunek Arizona. Ciekawe miejsca na mapie tego stanu są liczne, ale planując wycieczkę nie można pominąć tego punktu. Znajduje się on ponad 1200 metrów nad poziomem morza, a jego nazwa bierze się od kształtu zakola rzeki Kolorado, które można zobaczyć w tym miejscu. Najłatwiej dostać się tu pokonując pieszo dwu kilometrową trasę od najbliższego parkingu. O warunki podczas wyprawy nie trzeba się martwić ze względu na słoneczny klimat, jakim cieszy się Arizona. Temperatura jest wysoka przez większość czasu, a na dobrą pogodę można liczyć przez ponad 300 dni w roku. Już sam spacer zachwyci każdego miłośnika przyrody.

Kanion Antylopy – zapierające dech w piersiach dzieło natury 

 Nie tylko jeden kanion warto odwiedzić podczas wyprawy do stanu Arizona. Natura stworzyła tu bowiem jeszcze jedno wyjątkowe miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć. Antelope Canyon, czyli słynny Kanion Antylopy został wyrzeźbiony w czerwonym piaskowcu na przestrzeni tysięcy lat przez sezonowe powodzie i wiatr. W ten sposób powstał niezwykły kanion szczelinowy, w którym można wybrać się na spacer korytarzami o fantazyjnym kształcie. Nie bez powodu miejsce to odwiedzają ponad 4 miliony turystów rocznie. Ta niezwykła atrakcja znajduje się na terenie, który zamieszkują Indianie Navajo - największe plemię indiańskie Ameryki Północnej. Jest ona dla nich świętym miejscem a wejście do niego jest dla nich ważnym przeżyciem religijnym. Dlatego turyści mogą spacerować przez kanion tylko pod opieką przewodnika i zobowiązani są do traktowania tego wyjątkowego miejsca z należytym szacunkiem.

 

 Sedona – najpiękniejsze miasto w Ameryce 

 Wycieczki do Wielkiego Kanionu i Kanionu Antylopy to nie wszystko, co ma do zaoferowania Arizona. Sedona to kolejny punkt na mapie stanu, który koniecznie musisz odwiedzić. To pełne atrakcji miasteczko otoczone pustynią i fascynującymi formacjami skalnymi. Tu również można zachwycić się pięknem przyrody. Do największych atrakcji, z jakich słynie Sedona należy niewątpliwie Cathedral Rock - najbardziej charakterystyczna formacja czerwonych skał, spośród tych znajdujących się w pobliżu miasta. Na jej szczyt prowadzi jeden z wielu szlaków pieszych wędrówek, które rozpoczynają się w Sedonie. Są one niezwykle popularne wśród turystów i pozwalają lepiej przyjrzeć się wyjątkowemu krajobrazowi tego miejsca. Ale nie tylko z pięknych, czerwonych skał słynie Sedona. Atrakcje tego miasta zachwycą też tych, którzy od pieszych wędrówek na łonie natury wolą odkrywanie lokalnych restauracji i sklepów. W centrum Sedony nie brakuje licznych kawiarni i ciekawych butików z lokalnymi wyrobami. Miłośnicy historii mogą wybrać się do Sedona Heritage Museum i dowiedzieć się jak wyglądały dzieje miasta od 1876 roku, kiedy przybyli do niego pierwsi osadnicy.

 

 Wycieczka po Arizonie – co warto wiedzieć

 Co musisz wiedzieć, jeżeli zainteresowała cię Arizona? Wycieczka objazdowa to najlepszy sposób na to, żeby poznać najpiękniejsze miejsca na mapie stanu. Atrakcji, które warto zobaczyć jest bowiem wiele. Świetna pogoda panuje tu przez większość roku, ale najlepszy czas na wycieczkę do Arizony to wiosna i jesień, kiedy temperatury są najłagodniejsze. Oprócz wypraw na łono natury warto znaleźć również czas na zagłębienie się w miejscową kulturę. Na terenie Arizony mieszkają ponad 22 różne plemiona indiańskie, wśród których najliczniejsi są Navajo. Jeżeli chcesz sprawdzić, jakie są najpopularniejsze dania, możesz skosztować wyśmienitego lokalnego street foodu. W Arizonie króluje kuchnia meksykańska i można tu zjeść na przykład wyśmienite burrito.

 

 Pełne atrakcji miasta i piękno pustynnego krajobrazu mają ogromny wpływ na to, jak ciekawą destynacją jest Arizona. Wakacje w tym stanie będą niezapomnianym przeżyciem. To bez wątpienia jeden z najpiękniejszych zakątków USA. Wycieczka do Wielkiego Kanionu, Kanionu Antylopy i Sedony dostarczy Ci niezapomnianych wrażeń.  Atrakcje, o których możecie przeczytać w niniejszym wpisie możecie również zobaczyć na własne oczy podczas kilku naszych tras do USA.

 

BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów