× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

0

z 0 recenzji

W krainie Berberów

Fascynujący kraj kontrastów, zachwycających krajobrazów. Bezkresna pustynia z mieniącymi się paletą ciepłych barw wydmami i fantazyjnymi formacjami skalnymi. Bezcenne stanowiska archeologiczne z czasów rzymskich. Piękne miasta basenu Morza Śródziemnego jak Algier, Oran i Tlemcen. Unikatowe miasto wiszących mostów – Konstantyna. Kultura i tradycja tajemniczych Tuaregów.

PROGRAM WYCIECZKI

ROZWIŃ CAŁY OPIS
 • TRASA WYCIECZKI

  ALGIER ‒ DŻAMILA ‒ SETIF ‒ TIMGAD ‒ KONSTANTYNA ‒ GHARDAIA – ALGIER –DŻANAT – EL BIREDJ – TIN MERZOUGA (TADRART) – IN DJAREN – TEGHARGHART – DŻANAT –TIKOUBAOUINE – ERG ADMER – DŻANAT – ALGIER – TIPASA – ORAN – TLEMCEN – ORAN – ALGIER

 • Dzień 1 |

  Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Algierii. Przylot do Algieru. Transfer do hotelu.

 • Dzień 2 | ALGIER

  Zwiedzanie historycznej części Algieru – Kasbah. Ten unikalny typ medyny z labiryntem uliczek, wiekowych zabudowań, zabytkowymi meczetami, perłami architektury mauretańskiej został wpisany na listę UNESCO. Co interesujące, dzielnica nadal jest zamieszkiwana przez tysiące Algierczyków, którzy prowadzą tutaj swoje sklepiki czy pracownie rzemieślnicze. Okazja do spaceru wąskimi uliczkami i poczucia atmosfery tego miejsca, jakby zatrzymanego w czasie przed wiekami.  Kolacja i nocleg.

 • Dzień 3 | ALGIER - DŻAMILA - SETIF

  Po śniadaniu przejazd w kierunku stanowiska archeologicznego Dżamila. Znajdują się tu jedne z najlepiej zachowanych ruin z czasów rzymskich w Afryce Północnej. Okazja do podziwiania pozostałości rzymskiego miasta Cuicul, m.in. łuk triumfalny, amfiteatr, forum, termy oraz świątynie i domy mieszkalne z zachwycającymi mozaikami. Przejazd do Setif. Kolacja i nocleg w hotelu.

 • Dzień 4 | TIMGAD - KONSTANTYNA

  Przejazd do Batna (Timgad). Obiad. Zwiedzanie stanowiska archeologicznego Timgad (lista UNESCO), jednego z najbardziej znanych miast z czasów rzymskich. Miasto zostało założone w 100 roku naszej ery przez cesarza Trajana w miejscu wcześniejszej osady kartagińskiej. Następnie przejazd do Konstantyny, malowniczo usytuowanego miasta na wysokości 649 m n.p.m. Dzielnice miasta są połączone licznymi mostami, które są zawieszone ponad głębokim wąwozem rzeki Rhumel.  Zwiedzanie górującego nad miastem przepięknego, białego meczetu emira Abd El Kadera, drugiego największego meczetu Maghrebu. Meczet harmonijnie łączy w sobie wszystkie style architektury muzułmańskiej - piękne perskie minarety, główną bryłę bardziej w stylu północnoafrykańskim i zdobienia rodem z Andaluzji i lokalnej, algierskiej tradycji. Kolacja i nocleg.

 • Dzień 5 | KONSTANTYNA - GHARDAIA

  Wizyta w Muzeum Narodowym Cirty, w którym zgromadzono wiele eksponatów i pamiątek  po numidyjskiej, fenickiej i rzymskiej przeszłości miasta. Zwiedzanie miasta wiszących mostów. Spacer po 168-metrowym moście Sidi M’Cid, z którego rozpościera się imponujący widok na okolicę.  Obiad w lokalnej restauracji. Transfer na lotnisko i wylot do Ghardaia. Przylot. Przejazd do hotelu.

 • Dzień 6 | GHARDAIA – Dolina M'zab

  Po śniadaniu przejazd do Doliny M'zab. Obszar ten zamieszkany jest głównie przez Berberów z plemienia Mozabitów. Region M'zab zamieszkany był już w neolicie. W XI wieku powstało tu pięć istniejących do dziś ksarów - Ghardaja, Malika, Bu Nura, Bani Iskin i Al-Atuf. Obiad, zwiedzanie mauzoleum Sidi Ibrahima, wioski Al-Atuf i wioski Bani Iskin. Kolacja i nocleg w tradycyjnym hotelu.

 • Dzień 7 | GHARDAIA – ALGIER

  Ranny przelot do Algieru. Przylot do stolicy. Zwiedzanie centrum miasta, które zbudowane przez francuskich kolonizatorów przypomina śródziemnomorskie metropolie i kurorty. Na trasie m.in. budynek Wielkiej Poczty, przepiękna Bazylika Matki Boskiej Afrykańskiej. Wjazd na wzgórze, pod Pomnik Chwały i Męczeństwa, skąd rozpościera się zachwycający widok na miasto. Pomnik ten został zrealizowany według projektu polskiego rzeźbiarza Mariana Koniecznego. Kolacja.

 • Dzień 8 | ALGIER – DŻANAT

  Rano transfer na lotnisko i przelot na dalekie południe do Dżanat. Nad miastem usytuowanym malowniczo w dolinie porośniętej palmami góruje pasmo Tassili Wan Ahdżar. Po przylocie obiad w lokalnej restauracji. Następnie wizyta w mieście Tuaregów i na tradycyjnym bazarze. Kolacja z tradycyjnym pokazem w wykonaniu Turageów.

 • Dzień 9 | DŻANAT – EL BIREDJ

  Wyprawa samochodami terenowymi 4x4 przez pustynne tereny do kanionu El Biredj. Po drodze zachwycające krajobrazy, ogromne wydmy, formacje i łuki skalne, kaniony czy też fantazyjne kształty zespołów skał, rzeźbionych nieustannie przez siły natury. Obiad w formie pikniku. Czas na niezwykłą przygodę. Kolacja na pustyni pod rozgwieżdżonym niebem. Nocleg w namiotach.

 • Dzień 10 | EL BIREDJ – TIN MERZOUGA (Tadrart)

  Śniadanie i przejazd przez czerwone piaski pustyni Tadrart, przez wielu uważanej za jedną z najpiękniejszych na świecie. Kluczenie wśród mieniących się w słońcu wielobarwnych wydm i rzeźb skalnych, malowideł z okresu neolitu, aż do piaszczystych, czerwonych wydm Tin Merzouga, które w najwyższym punkcie osiągają wysokość 600 metrów. Kolacja w otoczeniu przepięknej scenerii. Nocleg w namiotach w obozowisku.

 • Dzień 11 | TIN MERZOUGA (TADRART) – IN DJAREN

  Po śniadaniu dalsza podróż przez pustynię. Tego dnia przejazd przez kanion In Djaren, w którym zachowały się ryty i malowidła naskalne, przedstawiające żyrafy, słonie, antylopy, sceny polowań itd. Odkrywanie dzieł sztuki sprzed tysięcy lat jest nie lada atrakcją. Kolejna okazja do podziwiania niezwykłych krajobrazów. Pustynia Sahara to w przeważającej części pustynia kamienista, gdzie baszty i grzbiety skalne tworzące niezwykły labirynt są obsypane czerwonym piaskiem. Kolacja przy ognisku i nocleg na pustyni.

 • Dzień 12 | TEGHARGHART – DŻANAT

  Śniadanie i przejazd do Tegharghart - „skały płaczących krów”. Jest to jeden z bardziej niezwykłych i zagadkowych rytów naskalnych na Saharze. Następnie obiad z grilla. Okazja do wsłuchania się w dźwięki tradycyjnej muzyki w wykonaniu Tuaregów. Nocleg w hotelu w Dżanat.

 • Dzień 13 | TIKOUBAOUINE – ERG ADMER – DŻANAT

  Przejazd do Tikoubaouine, miejsca. To bajkowe miejsce w labiryncie skalistych szczytów. Na koniec przejazd do Erg Admer wyróżniającego się wielkimi, jasnymi wydmami nazywanymi 'morzem piasku”. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

 • Dzień 14 | ALGIER – TIPASA – ORAN

  W nocy transfer na lotnisko i wylot do Algieru. Przylot (możliwy lot z międzylądowaniem). Przejazd do hotelu na odpoczynek.  Wycieczka do Tipasa. Zwiedzanie ruin starożytnego miasta Tipasa, ważnego ośrodka handlowego zamieszkanego przez kupców punickich, rzymskich i bizantyjskich. Na sporym obszarze przylegającym do morza, zachowały się pozostałości dawnych obwarowań, forum rzymskie, amfiteatr i liczne domy mieszkalne z cennymi mozaikami, a nawet obiekty chrześcijańskie. Niedaleko Tipasy znajduje się tumulus z II wieku p.n.e. zwany Grobowcem Królów Numidyjskich. Przelot do Oranu. Po przylocie transfer do hotelu.

 • Dzień 15 | ORAN

  Paryż Algierii, tak bywa nazywany Oran przez jego mieszkańców. Miasto pięknie usytuowane na Morzem Śródziemnym, z doskonałymi walorami klimatycznymi przyciąga swym urokiem. Początki miasta sięgają X w., kiedy to arabscy kupcy z Andaluzji osiedlili się na tych terenach. Obecnie to ważny port handlowy, pasażerski, ośrodek przemysłowy oraz kulturowo-naukowy. 
  Zwiedzanie Bazyliki Matki Boskiej oraz Fortu Santa Cruz, skąd rozpościera się zachwycający widok na zatokę. Następnie spacer w centrum miasta. Na trasie; Katedra św. Serca, barokowy Teatr Narodowy oraz ratusz miejski. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

 • Dzień 16 | ORAN – TLEMCEN

  Przejazd do Tlemcen, miasta z przepiękną architekturą, która na myśl przywodzi skojarzenia z Andaluzją. Okazja do spaceru wąskimi uliczkami starego miasta. Wizyta w meczecie i mauzoleum Sidi Boumediene, a następnie w Pałacu „El Machouar”. Obiad. Kolejny cud natury na trasie – piękne, wielobarwne jaskinie „Beni Adde”. Kolacja i nocleg w hotelu.

 • Dzień 17 | ORAN – ALGIER

  Podróż do Algieru. Po przyjeździe transfer na lotnisko i wylot do Europy. Przylot do Warszawy.

DODATKOWE INFORMACJE

ROZWIŃ WSZYSTKIE INFORMACJE
 • PASZPORT - WIZA
  Paszport musi być ważny co najmniej 1 rok od daty powrotu. W paszporcie powinny być min. 2 strony wolne. W paszporcie nie powinno być śladów pobytu w Izraelu, jak wiza czy stempel z przejścia granicznego. Do Algierii wymagana jest wiza. W tym celu najpóźniej na 45 dni przed wyjazdem należy złożyć w biurze; paszport, 1 zdjęcie paszportowe oraz prawidłowo wypełniony i podpisany wniosek wizowy. Opłata za wizę 240 PLN + pośrednictwo 100 PLN.
 • NAPIWKI
  Na zwyczajowe napiwki, opłaty za fotografowanie sugerujemy przeznaczyć ok. 60 EUR.
 • PRZELICZNIK WALUT

 • SKŁADKA NA TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY
  Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz.U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi 13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe; 10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe; 0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej Więcej informacji na stronie: https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html oraz http://www.ufg.pl

801 011 864

ZAMKNIJ    X

CENA OBEJMUJE

I RATA 3000 PLN płatna przy zapisie
II RATA płatna na 65 dni przed wyjazdem
 • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
 • przeloty wewnętrzne rejsowymi liniami lotniczymi,
 • przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem oraz samochodami terenowymi 4x4 Toyota Land Cruiser,
 • 16 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*/4*/5*, w resortach turystycznych i w namiotach na pustyni (3 noce), pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os., 3200 PLN,
 • 16 śniadań, 16 obiadów i 16 kolacji (w tym posiłki na pustyni przygotowywane przez prywatnego kucharza grupy),
 • butelkowaną wodę mineralną, zimne napoje oraz kawę i herbatę,
 • wszystkie pozwolenia, opłaty wjazdowe (poza wizą), lokalne podatki,
 • bilety wstępu do wymienionych w programie atrakcji,
 • opiekę polskiego pilota,
 • usługi lokalnych przewodników,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
ALGIERIA dla Koneserów 2019
0,0 5 1 0