Portugalia - wycieczki pełne przygód Portugalia - wycieczki pełne przygód

Portugalia – wycieczki po romantycznych miastach i dzikich wioskach…
Portugalia to najbardziej wysunięty na zachód kraj Europy, który nie do końca został jeszcze odkryty przez turystów. Na podróżników czekają tu piaszczyste plaże, strome klify, romantyczne miasta i urokliwe wioski rybackie. W trakcie wycieczki do Portugalii warto zwrócić uwagę na zabytki mauretańskie. Zamek św. Jerzego, Klasztor Hieronimitów, a także militarna budowla Torre de Belem – to główne obiekty architektoniczne zbudowane przez Maurów, które znajdziemy w Lizbonie. Portugalia to także liczące sobie blisko 800 km wybrzeże, stanowiące idealne miejsce do wypoczynku. Pod względem zatok, klifów i plaż to jedno z najrozkoszniejszych miejsc w całej Europie!
Pełne przygód i ekscytujących wrażeń wycieczki objazdowe – Portugalia. Razem z nami odkrywaj najciekawsze zakątki Półwyspu Iberyjskiego!

PORTUGALIA dla koneserów 2016

Elegancka i zabytkowa Lizbona. Przejazd szlakiem najsłynniejszych winnic. Degustacja lokalnych win. Arcydzieła architektury: Batalha, Alcobaça i Coimbra. Malownicze miasteczka: Óbidos, Amarante. Wzniosłe klify w Nazaré. Sintra – bajkowy pałac. Starożytna kolonia rzymska – Évora. Atrakcje Porto. Kolacje w eleganckich restauracjach. Noclegi w luksusowych hotelach.

PORTUGALIA (+wyspa Madera) 2016

Misterne azulejos, sentymentalna muzyka fado, wyśmienite porto i wspaniałe owoce morza. Lizbona - malowniczo położona na wzgórzach u ujścia rzeki Tag – wąskie, kręte uliczki, barokowe kościoły, zabytkowa Alfama ze słynnym żółtym tramwajem. Uniwersytecka Coimbra i piękne Porto. Opactwo cysterów w Alcobaca, sanktuarium w Fatimie. Wieczór z fado.

PORTUGALIA - MAROKO - HISZPANIA

Położona na siedmiu wzgórzach Lizbona. Wszechobecne azulejos i dźwięki muzyki fado. Rozbrzmiewająca rytmami flamenco Sewilla. Cesarskie miasta w Maroku. Tętniące życiem mediny. Niepowtarzalny klimat uliczek-labiryntów w Marrakeszu. Perła Granady – zespół pałacowo-ogrodowy Alhambra. Katedra w meczecie w Kordobie. Madryt z Muzeum Prado.

PORTUGALIA (+ wyspy Azory)

Lizbona, miasto siedmiu wzgórz. Dzielnica Alfama i dźwięki muzyki fado. Wspaniałe zamki w Sintra. Ośrodek kultu maryjnego w Fatimie, Uniwersytet w Coimbra. Degustacja wina porto. Archipelag wulkanicznych formacji na Azorach. Błękitny ocean, parujące gejzery, nieskażona przyroda. Wysokie klify, jeziora w kraterach. Jedyna w Europie plantacja herbaty, degustacja cozido.

PORTUGALIA - HISZPANIA

Zabytkowa dzielnica Lizbony – Alfama. Piękne świątynie i gmachy publiczne – wykładane kafelkami. Sanktuaria – w Fatimie i Santiago de Compostela. Zbudowana z piaskowca Salamanca. Jedno z najpiękniejszych miast Europy – Madryt. Pałac królewski i skarby sztuki w Muzeum Prado. Gotycka katedra w Toledo. Wieczór muzyki fado, Degustacja wina porto.