Petersburg - wycieczki, których nie zapomnisz... Petersburg - wycieczki, których nie zapomnisz...

Petersburg jest drugim co do wielkości miastem w Rosji i jest uznawany za jej kulturalną stolicę. Nazywany jest Wenecją Północy, ponieważ leży on na kilkudziesięciu wyspach spiętych ze sobą mostami, z których co noc kilka z nich jest otwieranych. Ma to umożliwić statkom przedostanie się na jezioro Ładoga. Petersburg jest jednym z najznakomitszych kompleksów urbanistycznych na świecie. Może on poszczycić się wieloma atrakcjami turystycznymi. Znajdują się tam trzy największe muzea świata, które przyciągają tłumy turystów i gości z Rosji. Są to: Ermitraż, Muzeum Rosyjskie oraz Muzeum Antropologii i Etnografii (Kunstkamera).

Serdecznie zachęcamy do poznania najciekawszych propozycji wycieczek do Petersburga.

LITWA-ŁOTWA-ESTONIA-ROSJA 2014 autokar

Wilno z Ostrą Bramą i pomnikiem Adama Mickiewicza. Nadbałtyckie stolice – Ryga i Tallin. Średniowieczne kamieniczki Trzej Bracia 
w Rydze. Tallin – miasto kamienic z czerwonymi dachami, baszt i wież. Najważniejsze budowle Petersburga. Zachwycający bogactwem dzieł sztuki Ermitaż. Bursztynowa Komnata. Ogrody w Peterhofie z kompleksem fontann. Rejs po Newie.

LITWA-ŁOTWA-ESTONIA-ROSJA 2014

Wileńska starówka z Ostrą Bramą i liczne polonica. Miasta ze średniowiecznymi zabytkami. Świetnie zachowane kamieniczki w stolicach. Katedry luterańskie, prawosławne cerkwie, katolickie kościoły. Najpiękniejsze budowle Petersburga oraz Carskie Sioło i Peterhof.

ROSJA (Petersburg) 2014

Wspaniałe zabytki – pałace, cerkwie, klasztory. Cenne dzieła sztuki – Ermitaż i Bursztynowa Komnata. Fontanny w letniej rezydencji carycy Katarzyny Wielkiej. Wieczór w teatrze lub pokaz folklorystyczny. Rejs statkiem po rzekach i kanałach miasta.

ROSJA - Petersburg (+ Ryga i Kowno) 2014 autokar

Zabytkowe kamieniczki w Rydze. Petersburg – miasto kanałów i mostów. Reprezentacyjny Newski Prospekt. Cenne dzieła sztuki w Ermitażu. Katedra z grobami carów. Rezydencja carycy Katarzyny w Carskim Siole z Bursztynową Komnatą. Fontanny i kaskady Peterhofie. Wieczór folklorystyczny i rejs po Newie.