Petersburg - wycieczki, których nie zapomnisz... Petersburg - wycieczki, których nie zapomnisz...

Petersburg jest drugim co do wielkości miastem w Rosji i jest uznawany za jej kulturalną stolicę. Nazywany jest Wenecją Północy, ponieważ leży on na kilkudziesięciu wyspach spiętych ze sobą mostami, z których co noc kilka z nich jest otwieranych. Ma to umożliwić statkom przedostanie się na jezioro Ładoga. Petersburg jest jednym z najznakomitszych kompleksów urbanistycznych na świecie. Może on poszczycić się wieloma atrakcjami turystycznymi. Znajdują się tam trzy największe muzea świata, które przyciągają tłumy turystów i gości z Rosji. Są to: Ermitraż, Muzeum Rosyjskie oraz Muzeum Antropologii i Etnografii (Kunstkamera).

Serdecznie zachęcamy do poznania najciekawszych propozycji wycieczek do Petersburga.

ŁOTWA-ESTONIA-ROSJA-FINLANDIA 2015

Zabytkowe kamieniczki w Rydze. Brukowane uliczki starego miasta w Tallinie. Leżące na brzegu Zatoki Fińskiej i pełne zieleni Helsinki. Petersburg – miasto kanałów i mostów. Reprezentacyjny Newski Prospekt. Katedra z grobami carów. Bursztynowa Komnata. Fontanny i kaskady w Peterhofie.

LITWA-ŁOTWA-ESTONIA-ROSJA (autokar) 2015

Wilno z Ostrą Bramą i pomnikiem Adama Mickiewicza. Nadbałtyckie stolice – Ryga i Tallin. Tallin – miasto kamienic z czerwonymi dachami, baszt i wież. Najważniejsze budowle Petersburga. Zachwycający bogactwem dzieł sztuki Ermitaż. Bursztynowa Komnata. Piękne ogrody w Peterhofie. Rejs po Newie.

LITWA-ŁOTWA-ESTONIA-ROSJA (samolot) 2015

Wileńska starówka z Ostrą Bramą i liczne polonica. Zabytkowe kamieniczki w Rydze, baszty w Tallinie. Katedry luterańskie, prawosławne cerkwie, katolickie kościoły. Petersburg – miasto kanałów i mostów. Cenne dzieła sztuki w Ermitażu. Rezydencja carycy Katarzyny w Carskim Siole z Bursztynową Komnatą. Fontanny i ogrody w Peterhofie. Wieczór folklorystyczny i rejs po Newie.

ROSJA (Petersburg) 2015

Wspaniałe zabytki – pałace, cerkwie, klasztory. Ermitaż – cenne dzieła sztuki, w tym obrazy najsłynniejszych mistrzów europejskich. Zachwycająca kopia Bursztynowej Komnaty. Fontanny w letniej rezydencji carycy Katarzyny Wielkiej. Wieczór w teatrze lub pokaz folklorystyczny. Rejs statkiem po rzekach i kanałach miasta.