KOREA Północna - KOREA Południowa 2015

KOREA Północna - KOREA Południowa 2015

Najbardziej tajemnicze państwo świata oraz jego sąsiad – nowoczesna potęga gospodarcza. Zadziwiające kontrasty i okazja do porównań. Pobyt po obu stronach dobrze chronionej granicy. Zabytkowe świątynie buddyjskie i tysiące prezentów dla wodza. Górskie wycieczki na północ i na południe. Nekropolia wodzów i szkoła konfucjańska. Bazar z elektroniką i ziołami medycznymi.

GRUZJA - AZERBEJDŻAN - ARMENIA 2015

GRUZJA - AZERBEJDŻAN - ARMENIA 2015

Zabytkowe Tbilisi. Tradycyjne łaźnie siarkowe. Otoczone murami miejskimi Sighnaghi – niegdyś królewskie miasto. Średniowieczne monastyry. Malownicze krajobrazy. Miasta wykute w skale. Chrześcijańskie świątynie i katedry sprzed ponad 1500 lat. Miasto Gori związane ze Stalinem. Tradycyjna ceremonia pieczenia chleba zwanego lavash. Degustacja win prosto z winnej piwniczki.

CHINY (z Klasztorem Shaolin) 2015

CHINY (z Klasztorem Shaolin) 2015

Pełne tajemnic Zakazane Miasto. Wielki Mur - jeden z cudów świata. Terakotowa Armia tysięcy wojowników. Malownicze ogrody 
i odrestaurowane buddyjskie świątynie. Pokaz kung-fu w Klasztorze Shaolin. Wizerunki Buddy wykute w grotach Longmen. Nowoczesne i futurystyczne miasta - Szanghaj oraz w szybkim tempie zmieniający się Pekin. Degustacja herbaty i masaż stóp.

INDIE -  NEPAL 2015

INDIE - NEPAL 2015

Różnorodność kultur i religii. Zapachy przypraw i feeria barw. Bogate pałace maharadżów i hinduistyczne świątynie. Buddyjskie klasztory i monumentalne grobowce z najpiękniejszym z nich – Taj Mahal. Majestatyczne Himalaje oświetlone promieniami słońca. Święta rzeka Ganges i riksze rowerowe.

INDONEZJA (Jawa-Lombok-Sulawesi-Komodo-Bali) 2015

INDONEZJA (Jawa-Lombok-Sulawesi-Komodo-Bali) 2015

Siedem pięknych wysp Archipelagu Malajskiego. Ogromna różnorodność kultur, obyczajów, religii i krajobrazów. Zielone pola ryżowe i wioski ukryte w tropikalnej dżungli. Malownicze kaldery wulkanów. Zabytkowy zespół świątyń buddyjskich – Borobudur i hinduistycznych – Prambanan. Tropienie waranów – słynnych smoków z Komodo. Rajskie plaże i rafa koralowa.

INDIE Północno-Wschodnie (Assam, Nagaland) 2015

INDIE Północno-Wschodnie (Assam, Nagaland) 2015

Podróż przez często niedostępne regiony północnego krańca Indii. Odwiedziny w malowniczych, górskich wioskach. Obserwacja zwyczajów i stylu budowania chat sprzed setek lat. Ekologiczne zakwaterowanie. Pokaz tradycyjnych tańców w wiosce Majuli. Safari 
na słoniach. Degustacja najlepszej indyjskiej herbaty w Assamie. Udział w festiwalu folkloru w wiosce Aoling.

JAPONIA (+ wypoczynek na Okinawie) 2015

JAPONIA (+ wypoczynek na Okinawie) 2015

Zwiedzanie najciekawszych miejsc na największej japońskiej wyspie – Honsiu. Wypoczynek na Okinawie, wyspie leżącej w klimacie tropikalnym. Tradycyjnie zabudowane i nowoczesne dzielnice azjatyckiej metropolii – Tokio. Zabytkowe drewniane domy machiya w Kioto. Niezapomniany widok na świętą górę – Fuji-san. Rejs po jeziorze wśród gór. Możliwość degustacji tradycyjnych potraw.

IZRAEL 2015

IZRAEL 2015

Ziemia Obiecana i Ziemia Święta. Historia i tradycja splecione z nowoczesnością państwa izraelskiego. Miejsce, gdzie narodziły się trzy wielkie religie monoteistyczne. Najstarsze zabytki świata. Święte miasto Jerozolima i tętniący nocnym życiem Tel Aviv. Góry Galilei, nadmorskie równiny i najgłębsza depresja świata nad Morzem Martwym. Rejs po jeziorze Genezaret i nocleg w kibucu.

NEPAL - trekking do bazy Annapurna 2015

NEPAL - trekking do bazy Annapurna 2015

Wyprawa dla prawdziwych miłośników gór. Spotkanie z majestatycznymi Himalajami. Urzekające krajobrazy okolic masywu ośmiotysięcznika – Annapurny. Wędrówka po himalajskich szlakach przez lasy rododendronów, tarasowe pola, przełęcze, bambusową dżunglę. Mekka międzynarodowej bohemy – Pokhara. Wrota Annapurny - baza ABC (Annapurna Base Camp) na wysokości 4130 m n.p.m.

INDONEZJA (Jawa-Papua Zachodnia-Bali)

INDONEZJA (Jawa-Papua Zachodnia-Bali)

Indonezja to kraj tysięcy przepięknych wysp. Podziwianie niezwykle zróżnicowanej przyrody, poznawanie miejscowych tradycji i kultur. Zapoznanie się z tradycyjnym soposobem pozyskiwania soli. A dla tych którzy szukają chwili wytchnienia to idealne miejsce na wypoczynek na plazach z białym piaskiem, nurkowanie w czystych wodach oceanu.

IRAN Zachodni 2015

IRAN Zachodni 2015

Zwiedzanie najpiękniejszych miast Iranu. Pamiętające czasy świetności starożytnej Persji - Persepolis i Pasagrada. Wydrążone w skale siedziby mieszkalne w Kandovan. Niezwykłe świątynie i reliefy skanlne w Hamedan i Kermanshah. Zabytki Shirazu i Isfahanu, obok których trudno przejść obojętnie. Gwarne bazary z barwnymi wyrobami lokalnego rękodzieła.

JORDANIA 2015

JORDANIA 2015

Petra - miasto wykute w skale ponad 2000 lat temu. Amman to miasto kontrastów, interesująca mieszanka starożytności i nowoczesności. Wadi Rum – jedna z najpiękniejszych pustyń świata. Odpoczynek nad Morzem Martwym.

MONGOLIA-CHINY 2015

MONGOLIA-CHINY 2015

Śladami Czyngis-chana. Potęga przyrody i tradycje koczowniczych ludów. Naturalne krajobrazy bezkresnych stepów Mongolii. Grające piaski Pustyni Gobi i ślady dinozaurów. Noclegi pod gwiazdami w tradycyjnych gerach. Buddyjskie klasztory. Starożytne miasto Pingyao. Potęga Wielkiego Muru. Osobliwe Groty Yungang. „Pekin by Night”; niezwykłe iluminacje stolicy Chin.

TAJLANDIA (warsztaty fotograficzne)

TAJLANDIA (warsztaty fotograficzne)

Warsztaty fotograficzne z instruktorem we wspaniałych plenerach Tajlandii dla zapalonych amatorów fotografii na każdym poziomie zaawansowania. Rytm, kolor i kształt na zdjęciach. Fotografia uliczna i reportaż. Światło w kadrze. Wpływ perspektywy i kąta widzenia na wizualność kompozycji.

CHINY (+G. ŻÓŁTE) 2015

CHINY (+G. ŻÓŁTE) 2015

Cztery dni w Pekinie. Zakazane Miasto, Wielki Mur i Terakotowa Armia. Góry Żółte - święte góry buddyzmu. Kung-fu w Klasztorze Shaolin. Instytut Pandy Wielkiej. Nocleg w klasztorze na Górze Emei i olbrzymi Budda z Leshan. Lekcja kaligrafii w chińskim ogrodzie. Manufaktury jedwabiu i porcelany. Kaczka po pekińsku i chińska herbata. Nowoczesność Szanghaju i tradycyjna architektura Suzhou.

Wyświetlanie 1 - 15 z 75 rezultatów.
Pozycji na stronę 15
z 5

Podróże do Azji 2015 Podróże do Azji 2015

Aktualności na blogu Aktualności na blogu

Praca w LogosTour

Twoją pasją są podróże? Cechuje Cię dobra znajomość rynku turystycznego i chciałbyś pracować w renomowanej firmie w profesjonalnym zespole? Ta praca jest właśnie dla Ciebie!

Wybierz się z LogosTour w podróż do: Wybierz się z LogosTour w podróż do:

PORTUGALIA dla koneserów 2015

Elegancka i zabytkowa Lizbona. Przejazd szlakiem najsłynniejszych winnic. Degustacja lokalnych win porto. Pobyt w znanym centrum pielgrzymkowym – Fatima. Rejs tradycyjną łodzią rabelo przez Dolinę...