INDIE - NEPAL 2015 (22 dni)

INDIE - NEPAL 2015 (22 dni)

Różnorodność kultur i religii. Zapachy przypraw i feeria barw. Bogate pałace maharadżów i hinduistyczne świątynie. Buddyjskie klasztory i monumentalne grobowce z najpiękniejszym z nich – Taj Mahal. Majestatyczne Himalaje oświetlone promieniami słońca. Święta rzeka Ganges i riksze rowerowe.

INDONEZJA (Jawa-Lombok-Sulawesi-Komodo-Bali) 2015

INDONEZJA (Jawa-Lombok-Sulawesi-Komodo-Bali) 2015

Siedem pięknych wysp Archipelagu Malajskiego. Ogromna różnorodność kultur, obyczajów, religii i krajobrazów. Zielone pola ryżowe i wioski ukryte w tropikalnej dżungli. Malownicze kaldery wulkanów. Zabytkowy zespół świątyń buddyjskich – Borobudur i hinduistycznych – Prambanan. Tropienie waranów – słynnych smoków z Komodo. Rajskie plaże i rafa koralowa.

GRUZJA (+ Swanetia) 2016

GRUZJA (+ Swanetia) 2016

Fascynujące domy-wieże w górskim krajobrazie Swanetii. Bezcenne ikony, wielowiekowe manuskrypty i barwne freski w świątyniach. Smaczna woda mineralna Borjomi. Chrześcijańskie tradycje liczące prawie dwa tysiące lat. Najwyższe szczyty Kaukazu. Starożytne miasta wykute w skalnych zboczach – Vardzia i Uplistsikhe. Nastrój południowego kurortu w Batumi.

WIETNAM 2016

WIETNAM 2016

Rejs po malowniczej zatoce Halong z tysiącami wapiennych ostańców – na północy kraju. Wycieczka łodzią po Delcie Mekongu – na południu. Piękne zabytki ery kolonialnej – w Sajgonie i Hanoi. Zabytkowe świątynie, pałace i fortyfikacje w dawnej stolicy – Hue. Bezkresne pola ryżowe i kolorowe wioski. Wspólne gotowanie z Wietnamczykami. Niezapomniany smak świeżych owoców morza.

WIETNAM - KAMBODŻA - LAOS 2016

WIETNAM - KAMBODŻA - LAOS 2016

Wspaniały, tajemniczy kompleks świątynny Angkor Wat – w Kambodży. Rejs po zatoce Halong z tysiącami wapiennych ostańców – w Wietnamie. Pałace i klasztory nad Mekongiem w historycznej stolicy Laosu – Luang Prabang. Zabytki ery kolonialnej w miastach budowanych przez Francuzów. Teatr kukiełek na wodzie – wietnamski folklor. Wiele okazji podziwiania oryginalnej sztuki ludowej.

TAJWAN 2016

TAJWAN 2016

Ilha Formosa - piękna wyspa. Nowoczesność Tajpei i tradycja tajwańskiej prowincji. Niezwykłe cuda natury; parki narodowe Taroko i Yehliu. Romantyczne Jezioro Słońca i Księżyca. Plantacje herbaty. Malownicze krajobrazy wybrzeża Pacyfiku. Cenne kolekcje sztuki z czasów chińskich cesarzy. Świątynie wyznawców buddyzmu i konfucjanizmu. Zakupy na nocnych bazarach.

TAJLANDIA Północna  2016

TAJLANDIA Północna 2016

Wioski górskich plemion – Akha, Lahu, Palong, Karen i ich fascynujące rękodzieło. Mosiężne obręcze plemienia Długich Szyi. Koronkowa architektura Białej Świątyni. Zapach opium w Złotym Trójkącie. Rejs po Mekongu. Niezwykła Grota Chiang Dao. Spotkanie z tygrysem i trekking na słoniu. Jedna z najważniejszych świątyń Tajlandii – Doi Suthep i relikwie Buddy.

ROSJA-MONGOLIA (koleją transsyberyjską) 2016

ROSJA-MONGOLIA (koleją transsyberyjską) 2016

Bezkresne stepy Mongolii i rosyjska tajga. Najgłębsze jezioro świata i tajemnicza pustynia Gobi. Ekscytujący przejazd koleją transsyberyjską z Irkucka do Ułan Bator. Zabytkowe buddyjskie klasztory i praktyki szamańskie. Potomkowie Czyngis-chana żyjący wśród nieskażonej, dziewiczej i bardzo różnorodnej przyrody. Unikalne cmentarzysko dinozaurów w Bayan Zag.

ROSJA - KAMCZATKA 2016

ROSJA - KAMCZATKA 2016

Wyprawa do krainy ognia. Jeden z najbardziej dzikich obszarów na kuli ziemskiej. Majestatyczne wulkany i ich fajerwerki. Dziewicze tereny. Potęga natury. Olbrzymie niedźwiedzie polujące na łososie. Rafting i trekking wśród pięknej przyrody a potem relaks w gorących źródłach. Przelot nad wulkanem i zaglądanie do wnętrza Ziemi. Niezwykła Dolina Gejzerów.

MONGOLIA - CHINY 2016

MONGOLIA - CHINY 2016

Śladami Czyngis-chana. Potęga przyrody i tradycje koczowniczych ludów. Naturalne krajobrazy bezkresnych stepów Mongolii. Grające piaski Pustyni Gobi i ślady dinozaurów. Noclegi pod gwiazdami w tradycyjnych gerach. Buddyjskie klasztory. Starożytne miasto Pingyao. Potęga Wielkiego Muru. Osobliwe Groty Yungang. Pekin poza utartymi szlakami.

CHINY z Górami Żółtymi 2016

CHINY z Górami Żółtymi 2016

Święte góry buddyzmu. Bajkowa sceneria granitowych szczytów z bezkresnym morzem chmur. Wodne wioski, gdzie czas zatrzymał się 900 lat temu i nowoczesny Szanghaj. Buddyjscy mnisi na Emei Shan i urocza panda w Chengdu. Spotkanie z największym na świecie posągiem Buddy w Leshan. Manufaktura jedwabiu. Zielona herbata i ryżowe wino. Lekcja kaligrafii w chińskim ogrodzie.

INDONEZJA (Jawa - Lombok - Sulawesi - Flores - Komodo - Rinca - Bali) 2016

INDONEZJA (Jawa - Lombok - Sulawesi - Flores - Komodo - Rinca - Bali) 2016

Granica Obywatele RP muszą mieć wizę na wjazd. Przy wjeździe do Indonezji paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy. Nie ma obowiązku wykazania się określoną kwotą pieniędzy bądź deklarowania jej na granicy. Nie ma ograniczeń co do wwozu lub wywozu obcych środków płatniczych. Obowiązują ograniczenia wywozu miejscowych dzieł sztuki wytworzonych przed 1945 r. oraz ograniczenia i zakazy wywozu rzadkich gatunków lokalnej fauny i flory. Wątpliwości służb celnych może wzbudzić większa ilość...

INDIE - NEPAL (22 dni) 2016

INDIE - NEPAL (22 dni) 2016

Różnorodność kultur i religii. Zapachy przypraw i feeria barw. Bogate pałace maharadżów i hinduistyczne świątynie. Buddyjskie klasztory i monumentalne grobowce. Najpiękniejszy z nich – Taj Mahal, romantyczny pomnik miłości. Historia i tradycja pomieszana z tętniącą gwarem teraźniejszością. Majestatyczne Himalaje oświetlone promieniami słońca.

INDIE (podróż pociągiem) dla koneserów 2016

INDIE (podróż pociągiem) dla koneserów 2016

Niezapomniana, romantyczna podróż jednym z najbardziej luksusowych pociągów świata, przywołująca obrazy z czasów świetności krainy maharadżów. Siedem wyjątkowych dni, podczas których poznajemy barwny Rajasthan z jego fortecami 
i pałacami, świątynie Khajuraho ze scenami z Kamasutry, magiczne Varanasi z niezwykłymi obrzędami religijnymi.

INDIE (Gujarat - Goa) 2016

INDIE (Gujarat - Goa) 2016

Gujarat – Klejnot Zachodnich Indii, kraina legend i lwów, niezwykle ciekawa mozaika kulturowa i etniczna. Barwne bandhani – przepiękne tkaniny wykonywane ręcznie metodą „wiąż i farbuj”, pozostałości po cywilizacji Doliny Indusu, pamiątki po Ojcu narodu indyjskiego Mahatmie Gandhim, Chwila wytchnienia na plażach Goa.

Wyświetlanie 1 - 15 z 78 rezultatów.
Pozycji na stronę 15
z 6

Podróże do Azji Podróże do Azji

Aktualności na blogu Aktualności na blogu

Róża Kolumba 2015

Mamy przyjemność poinformować Państwa o przyznanej BT ZNP LogosTour nagrodzie - Róży Kolumba 2015 w kategorii mediów internetowych za Podróże na 7 kontynentów z LogosTour - www.logostour.pl

Wybierz się z LogosTour w podróż do: Wybierz się z LogosTour w podróż do:

TANZANIA (+wyspa Pemba) dla koneserów 2016

Ekskluzywne safari. Wielka Piątka w morzu traw Serengeti. Spektakularna Dolina Ryftowa. Jezioro Manyara przyciągające kolonie flamingów. „Kolebka ludzkości” – wąwóz Olduvai. Amfiteatr Ngorongoro. Step...