Na Majówkę z LogosTour Na Majówkę z LogosTour

ARGENTYNA-PARAGWAJ-BRAZYLIA (+ opcja Urugwaj) 2014

ARGENTYNA-PARAGWAJ-BRAZYLIA (+ opcja Urugwaj) 2014

Buenos Aires i Rio de Janeiro – jedne z najbardziej roztańczonych miast świata. Oszałamiające Wodospady Iguaçu. Egzotyczne ptaki i tropikalne rośliny. Znany piłkarski stadion – Maracana. Miejsce słynnego karnawału – Sambodromo. Profesjonalny pokaz tanga i samby. Relaks na plaży Copacabana.

ARUBA - BONAIRE - CURAÇAO 2015

ARUBA - BONAIRE - CURAÇAO 2015

Trzy wyspy archipelagu Antyli Holenderskich zwane potocznie ABC. Szerokie, piaszczyste plaże, fantastyczny klimat przez niemal cały rok, ciepłe wiatry sprzyjające uprawianiu sportów wodnych. Kolorowa stolica Curaçao – Willemstad ze względu na swoją malowniczą architekturę, zwana małym Amsterdamem. Rezerwaty przyrody i parki narodowe.

AZERBEJDŻAN dla koneserów 2015

AZERBEJDŻAN dla koneserów 2015

Bogata metropolia – Baku. Wspaniałe widoki górskie – pokryty śniegiem Kaukaz. Wioski na skalnych zboczach. Regionalne potrawy i ciekawy folklor. Orientalne bazary z przysmakami - owoce, kompoty, przyprawy, zioła i konfitury. Wieczne ognie. Pokaz tradycyjnego tańca lezginka. Degustacja wędzonego jesiotra i czarnego kawioru. Kąpiel w tradycyjnej łaźni - hamam.

BHUTAN - BANGLADESZ 2015

BHUTAN - BANGLADESZ 2015

Tajemnicze królestwo Bhutanu, gdzie wskaźnikiem dobrobytu jest poziom szczęścia mieszkańców. Imponująca architektura buddyjskich klasztorów ukrytych wśród himalajskich szczytów. Tygrysie Gniazdo – piękny klasztor zawieszony na skale na wys. ponad 3 tys. m, stupy z niezwykłymi malowidłami. Krystalicznie czyste powietrze. Delta Gangesu i Brahmaputry. Stolica Bengalu Zachodniego – Dhaka.

BONAIRE - CURAÇAO - ARUBA 2014

BONAIRE - CURAÇAO - ARUBA 2014

Trzy wyspy archipelagu Antyli Holenderskich zwane potocznie ABC. Szerokie, piaszczyste plaże, fantastyczny klimat przez niemal cały rok, ciepłe wiatry sprzyjające uprawianiu sportów wodnych. Kolorowa stolica Curacao - Willemstad ze względu na swoją malowniczą architekturę zwana małym Amsterdamem. Rezerwaty przyrody i parki narodowe.

CHILE (Wyspa Wielkanocna i Pustynia Atacama) - ARGENTYNA (Ziemia Ognista) 2014

CHILE (Wyspa Wielkanocna i Pustynia Atacama) - ARGENTYNA (Ziemia Ognista) 2014

Zagadkowe posągi na Wyspie Wielkanocnej. Wyprawa na Pustynię Atacama – słone jezioro i dymiące gejzery. Najdalej wysunięty na południe przyczółek cywilizacji – Ziemia Ognista. Rejs w towarzystwie uchatek patagońskich i kormoranów. Kolonialne Buenos Aires. Tango Show.

CHILE-ARGENTYNA-URUGWAJ-PARAGWAJ-BRAZYLIA 2014

CHILE-ARGENTYNA-URUGWAJ-PARAGWAJ-BRAZYLIA 2014

Najpiękniejsze miasta kontynentu: Buenos Aires, Santiago de Chile, Rio de Janeiro. Miasto-ogród Viña del Mar. Przejazd przez ośnieżone Andy. Fascynujące, liczące 250 kaskad wodospady Iguazu. Odpoczynek na słynnej plaży Copacabana.

CHINY - Macau - Hongkong 2015

CHINY - Macau - Hongkong 2015

Zimowy pałac cesarski – Zakazane Miasto. Wielki Mur i Armia z Terakoty. Imponujące pagody i klasyczne ogrody. Wizyta w mieście, z którego pochodzi kung-fu – ekscytujący popis zręczności. Malownicze meandry rzeki Li z widokiem na wapienne góry. Tradycja i nowoczesność Szanghaju. Nastrój Europy w dawnych koloniach portugalskiej – Macau oraz brytyjskiej – Hongkongu.

CHINY - TYBET (+ rejs po rzece Jangcy) 2015

CHINY - TYBET (+ rejs po rzece Jangcy) 2015

Trzydniowy rejs rzeką Jangcy. Wielka Armia Terakotowa i stojący w rynsztunku jej wojownicy. Atrakcje Pekinu – zabytkowe świątynie 
i pałace. Nowoczesne dzielnice i wielkie galerie handlowe w stolicy Chin. Wyprawa na Wielki Mur. Klejnot Tybetu – owiany tajemnicą Pałac Potala. Miasto jedwabiu i ogrodów – Suzhou. Pełen wieżowców Szanghaj. Kosmopolityczny Hongkong i Macau.

CHINY (+ Tybet) 2015

CHINY (+ Tybet) 2015

Rezydencja chińskich cesarzy – Zakazane Miasto. Armia z Terakoty i majestatyczny Wielki Mur. Piękne ogrody, świątynie i klasztory. Perła Lhasy – tajemniczy Pałac Potala. Pałac letni dalajlamów. Fascynująca kultura gościnnych i sympatycznych Tybetańczyków. Górskie klasztory. Nowoczesny Szanghaj. Przejazd najszybszym pociągiem świata. Degustacja słonej herbaty z mlekiem jaka.

CHINY (z Klasztorem Shaolin) 2014

CHINY (z Klasztorem Shaolin) 2014

Pełne tajemnic Zakazane Miasto. Wielki Mur - jeden z cudów świata. Terakotowa Armia tysięcy wojowników. Malownicze ogrody i odrestaurowane buddyjskie świątynie. Pokaz kung-fu w Klasztorze Shaolin. Wizerunki Buddy wykute w grotach Longmen. Nowoczesne i futurystyczne miasta - Szanghaj oraz Pekin.

CHINY (z Klasztorem Shaolin) 2015

CHINY (z Klasztorem Shaolin) 2015

Pełne tajemnic Zakazane Miasto. Wielki Mur - jeden z cudów świata. Terakotowa Armia tysięcy wojowników. Malownicze ogrody 
i odrestaurowane buddyjskie świątynie. Pokaz kung-fu w Klasztorze Shaolin. Wizerunki Buddy wykute w grotach Longmen. Nowoczesne i futurystyczne miasta - Szanghaj oraz w szybkim tempie zmieniający się Pekin. Degustacja herbaty i masaż stóp.

DOMINIKANA - KUBA 2015

DOMINIKANA - KUBA 2015

Malownicze wyspy archipelagu Wielkich Antyli. Rozległe, bajeczne plaże pokryte białym piaskiem, relaks w cieniu palm. Kolonialna architektura miast i miasteczek. Obserwacja wielorybów humbaków, przypływających w lutym na gody w okolice półwyspu Semana. Rozlegające się zewsząd dzwięki merengue. Bujna, tropikalna roślinność, plantacje tytoniu. Nauka salsy w Hawanie.

EGIPT (+ rejs po Nilu) 2014

EGIPT (+ rejs po Nilu) 2014

Państwo faraonów mające 5 tysięcy lat. Piramidy, grobowce królewskie, starożytne świątynie wykute w skale. Wielka tama asuańska. Góra Synaj, gdzie Mojżesz otrzymał Kamienne Tablice. Koptyjskie kościoły i klasztory. Tysięcy minaretów nad dachami Kairu. Plażowanie i relaks.

EGIPT (+ rejs po Nilu) 2015

EGIPT (+ rejs po Nilu) 2015

Państwo faraonów z historią liczącą ponad 5 tysięcy lat. Piramidy, grobowce królewskie, starożytne świątynie wykute w skale. Wielka tama asuańska. Góra Synaj, gdzie Mojżesz otrzymał Kamienne Tablice. Koptyjskie kościoły i klasztory. Dziesiątki minaretów nad dachami Kairu. Kurorty Morza Czerwonego – Hurghada i Sharm El Sheikh. Piękna, wielobarwna rafa koralowa Plażowanie i relaks.

EMIRATY ARABSKIE - OMAN - KUWEJT - BAHRAJN - KATAR 2014

EMIRATY ARABSKIE - OMAN - KUWEJT - BAHRAJN - KATAR 2014

Sułtanaty i emiraty na styku tradycji oraz nowoczesności. Przepych i budząca zachwyt nowoczesna architektura. Niezapomniana wyprawa na pustynię – oaza beduińska. Zabytkowe zamki i twierdze w Omanie. Farma wielbłądów i tradycyjne wioski. Ciekawe muzea i zabytkowe dzielnice.

EMIRATY ARABSKIE - OMAN - KUWEJT - BAHRAJN - KATAR 2015

EMIRATY ARABSKIE - OMAN - KUWEJT - BAHRAJN - KATAR 2015

Sułtanaty i emiraty na styku tradycji oraz nowoczesności. Przepych i budząca zachwyt nowoczesna architektura z elementami Orientu. Niezapomniana wyprawa na pustynię – oaza beduińska i gaje palmowe. Zabytkowe zamki i twierdze w Omanie. Farma wielbłądów i tradycyjne wioski. Ciekawe muzea i zabytkowe dzielnice. Wjazd na punkt widokowy najwyższego wieżowca na świecie – 828 metrów.

EMIRATY ARABSKIE (+ rejs w Omanie) 2014

EMIRATY ARABSKIE (+ rejs w Omanie) 2014

Zabytki kultury i ultranowoczesna architektura. Safari przez pustynię i spotkanie z Beduinami. Rejs tradycyjną łodzią dhow. Przejażdżka na wielbłądzie, fajka wodna i taniec brzucha. Orientalne bazary pachnące przyprawami. Kolorowe stroje i sztuka targowania się. Bogate i bezpieczne emiraty.

EMIRATY ARABSKIE (+ rejs w Omanie) 2015

EMIRATY ARABSKIE (+ rejs w Omanie) 2015

Zabytki kultury i ultranowoczesna architektura. Safari przez pustynię i spotkanie z Beduinami. Rejs tradycyjną łodzią dhow. Przejażdżka na wielbłądzie, fajka wodna i taniec brzucha. Najwyższy wieżowiec świata. Orientalne bazary pachnące przyprawami. Galeria handlowa ze stokiem narciarskim w środku. Kolorowe stroje i sztuka targowania się. Bogate i bezpieczne emiraty.

ETIOPIA ( Północ i Południe ) 2014

ETIOPIA ( Północ i Południe ) 2014

Fascynująca kultura ośmiu plemion. Axum – najstarsze miasto Etiopii, magiczna Lalibela. Wykute w skałach średniowieczne kościoły chrześcijańskie, zamki o dziwnych kształtach, ruiny pałacu legendarnej królowej Saby. Rejs po ogromnym jeziorze Tana. Piękne wodospady, Wielki Rów.

ETIOPIA (Południe) 2015

ETIOPIA (Południe) 2015

Chrześcijańskie świątynie i zabytkowe pałace. Egzotyczne plemiona – oryginalne stroje i ozdoby. Błękitne jeziora, pustynie i sawanny. Niezwykła biżuteria kobiet – gliniane krążki wokół warg. Krokodyle, hipopotamy, wiele ptaków. Plantacje kawy, sady owocowe i zielone lasy. Szkielet najstarszego człowieka na Ziemi. Bogata historia i folklor w muzealnych zbiorach.

FILIPINY (wypoczynek pod palmami) 2015

FILIPINY (wypoczynek pod palmami) 2015

Wymarzony słoneczny wypoczynek na egzotycznej wyspie. Zielone tarasy pół uprawnych i bujna roślinność tropikalna. Całkowity relaks przy basenie lub na piaszczystej plaży. Urozmaicone posiłki i orientalne drinki. Okazja do zadbania o siebie w hotelowym Spa – masaże i zabiegi upiększające. Fascynujący rejs podziemną rzeką przez tunele i ogromne jaskinie.

FRANCJA    Lazurowe Wybrzeże-Prowansja

FRANCJA Lazurowe Wybrzeże-Prowansja

Promenada Anglików z hotelem Negresco w Nicei. Monaco z Pałacem Książęcym i Casino de Paris w Monte Carlo. Spacer bulwarem Croisette do Starego Portu w Cannes. Rejs statkiem do Saint-Tropez, miasteczka kojarzonego z Brigitte Bardot i Luisem de Funes. Saint-Paul-de-Vence - miasteczko artystów. Roussillon - wioska w barwach ochry. Avignon - miasto papieży. Muzeum Lawendy w Coustellet

FRANCJA - Paryż dla koneserów 2015

FRANCJA - Paryż dla koneserów 2015

Wyjątkowa okazja zobaczenia najbardziej znanych atrakcji magicznego miasta. Wspaniałe kościoły, pałace i muzea. Kabaret, gdzie wciąż tańczą kankana. Rejs statkiem po Sekwanie. Przykłady nowoczesnej architektury i średniowieczne kaplice. Romantyczne zakątki i zakupy w ekskluzywnych galeriach handlowych. Wykwintna kuchnia, francuskie wina.

FRANCJA ( Paryż - Wersal )

FRANCJA ( Paryż - Wersal )

Stolica światowej kultury, mody i rozrywki. Kto raz był w Paryżu, wraca urzeczony niepowtarzalnym klimatem tego miasta, nastrojowymi kawiarniami, gwarem bulwarów i spokojem paryskich uliczek. Do tego zewsząd otaczające nas wspaniałe zabytki - Notre Dame, Saint Chapelle, Luwr ... To trzeba zobaczyć.

FRANCJA (Paryż - Wersal - Zamki nad Loarą )

FRANCJA (Paryż - Wersal - Zamki nad Loarą )

Paryż – cudowne miasto, które Cię oszołomi licznymi zabytkami, muzeami, skusi wspaniałymi restauracjami i butikami. A gdy gwar Paryża Cię zmęczy odetchniesz w sercu słodkiej Francji – Dolinie Loary, gdzie zachwyci Cię architektura pałacu w Chambord i wspaniałe wnętrza zamku w Chenonceau.

GRUZJA - ARMENIA 2015

GRUZJA - ARMENIA 2015

Niezwykłe miasta wykute przed tysiącami lat w skalnym zboczu. Widoki na ośnieżony Kaukaz. Kościoły z początków chrześcijaństwa. Tbilisi – malowniczo położone na rzeką. Sighnaghi – miasto otoczone murem obronnym ze wspaniałym widokiem na ośnieżone góry Kaukazu. Lokalny targ z wyrobami rękodzieła. Smaczna kuchnia. Degustacja wyśmienitych win gruzińskich.

GRUZJA - AZERBEJDŻAN - ARMENIA 2015

GRUZJA - AZERBEJDŻAN - ARMENIA 2015

Zabytkowe Tbilisi. Tradycyjne łaźnie siarkowe. Otoczone murami miejskimi Sighnaghi – niegdyś królewskie miasto. Średniowieczne monastyry. Malownicze krajobrazy. Miasta wykute w skale. Chrześcijańskie świątynie i katedry sprzed ponad 1500 lat. Miasto Gori związane ze Stalinem. Tradycyjna ceremonia pieczenia chleba zwanego lavash. Degustacja win prosto z winnej piwniczki.

GRUZJA - Tbilisi 2015

GRUZJA - Tbilisi 2015

Wygodne zwiedzanie tego przyjaznego kraju – noclegi tylko w jednym hotelu. Skalne miasto i twierdze w górskim krajobrazie. Zabytkowe świątynie chrześcijańskie z pierwszych wieków naszej ery. Widok na ośnieżone szczyty Kaukazu. Tradycyjna kuchnia i degustacja wyśmienitego gruzińskiego wina. Wspólne pieczenie chleba i tradycyjny obiad z toastami. Ludowe tańce i ciekawe pamiątki.

GRUZJA (+ Swanetia) 2015

GRUZJA (+ Swanetia) 2015

Fascynujące domy-wieże w górskim krajobrazie Swanetii. Bezcenne Ikony, wielowiekowe manuskrypty i barwne freski w świątyniach. Smaczna woda mineralna Borjomi prosto ze źródła. Chrześcijańskie tradycje liczące prawie dwa tysiące lat.. Najwyzsze szczyty Kaukazu z bliska. Starożytne miasta wykute w skalnych zboczach – Vardzia i Uplistsikhe. Nastrój południowego kurortu w Batumi.

GRUZJA (zwiedzanie i wypoczynek w Batumi) 2015

GRUZJA (zwiedzanie i wypoczynek w Batumi) 2015

Eleganckie i słoneczne Batumi nad Morzem Czarnym. Kościoły chrześcijańskie z pierwszych wieków naszej ery. Meczet i synagoga. Tradycje świadczące o dawnej potędze i bogactwie kraju. Wspaniałe miasta skalne – Uplistsikhe i Vardzia. Wyprawa w góry Kaukazu. Uzdrawiająca woda mineralna – Borjomi.

HISZPANIA - ANDALUZJA (zwiedzanie + opcja wypoczynku )

HISZPANIA - ANDALUZJA (zwiedzanie + opcja wypoczynku )

Skalisty półwysep Gibraltar, jaskinia San Miguel, ciekawskie magoty. Najstarsza hiszpańska arena do walk byków. Klejnot Grenady – Alhambra. Oszałamiające widoki z Balkonu Europy. Piękna Sewilla. Gorące rytmy flamenco, zabytkowa zabudowa, gotycka katedra Santa Maria de la Sede. Kordoba z katedrą w meczecie. Frigiliana – białe miasteczko w kwiatach bougenvilli.

INDIE - NEPAL (15 dni) 2014

INDIE - NEPAL (15 dni) 2014

Różnorodność kultur, religii i krajobrazów. Himalajskie krajobrazy Nepalu. Wielkie Indie – kraj olbrzymich kontrastów. Historia i tradycja przemieszane ze współczesnością. Bogate pałace maharadżów i hinduistyczne świątynie. Buddyjskie klasztory i monumentalne grobowce, a wśród nich sławny Taj Mahal.

INDIE - NEPAL 2014

INDIE - NEPAL 2014

Różnorodność kultur i religii. Zapachy przypraw i feeria barw. Bogate pałace maharadżów i hinduistyczne świątynie. Buddyjskie klasztory i monumentalne grobowce z najpiękniejszym z nich – Taj Mahal. Majestatyczne Himalaje oświetlone promieniami słońca. Święta rzeka Ganges i riksze rowerowe.

INDONEZJA (Jawa - Komodo - Sulawesi - Bali) 2015

INDONEZJA (Jawa - Komodo - Sulawesi - Bali) 2015

Uśmiech i pogoda ducha Indonezyjczyków. Zabytki klasy światowej - Prambanan i Borobodur. Buddyjskie i hinduistyczne świątynie, zielone tarasy ryżowe, plantacje herbaty. Fascynujące obyczaje mieszkańców Sulawesi. Trekking w poszukiwaniu największych jaszczurek świata - „smoków z Komodo” Przepiękna rafa koralowa przy wyspie Rinca. Wypoczynek na rajskiej wyspie Bali.

INDONEZJA (Jawa-Lombok-Komodo-Sulawesi-Bali) 2014

INDONEZJA (Jawa-Lombok-Komodo-Sulawesi-Bali) 2014

Zielone pola ryżowe i tajemnicze wioski ukryte w tropikalnej dżungli. Zabytkowy zespół świątyń buddyjskich - Borobudur i hinduistycznych – Prambanan. Lokalne chaty o dziwnych kształtach. Tropienie słynnych „smoków z Komodo” – odmiany waranów. Rajskie plaże i bogata rafa koralowa.

INDONEZJA (Jawa-Lombok-Sulawesi-Komodo-Bali) 2015

INDONEZJA (Jawa-Lombok-Sulawesi-Komodo-Bali) 2015

Siedem pięknych wysp Archipelagu Malajskiego. Ogromna różnorodność kultur, obyczajów, religii i krajobrazów. Zielone pola ryżowe i wioski ukryte w tropikalnej dżungli. Malownicze kaldery wulkanów. Zabytkowy zespół świątyń buddyjskich – Borobudur i hinduistycznych – Prambanan. Tropienie waranów – słynnych smoków z Komodo. Rajskie plaże i rafa koralowa.

INDONEZJA (Sumatra - Borneo/Kalimantan) 2015

INDONEZJA (Sumatra - Borneo/Kalimantan) 2015

Tropikalna, bujna roślinność, liczne gatunki ptaków i zwierząt, górzyste pejzaże. Borneo i Sumatra – jedne z największych wysp na świecie. Malownicze Jezioro Toba położone na wysokości prawie 1000 m n.p.m. Wędrówka po zawieszonych w dżungli pomostach. Rejs po rzece Mahakam. Poszukiwanie nosaczy sundajskich. Wizyta w sierocińcu dla orangutanów. Interesujące obyczaje lokalnych plemion.

IRAN 2015

IRAN 2015

Ślady świetności starożytnej Persji w Persepolis i Pasagrady. Najpiękniejsze miasto Iranu – wspaniały Isfahan. Kunsztowne wyroby rękodzieła. Wielobarwne meczety, pałacowe ogrody i karawanseraje. Shiraz – miasto poetów, kwiatów i słowików. Malownicza wioska w górach Abyaneh z czerwonymi domami. Niepowtarzalne perskie kobierce z jedwabiu i wełny. Przyjaźnie nastawieni do cudzoziemców mieszkańcy.

IZRAEL 2015

IZRAEL 2015

Ziemia Obiecana i Ziemia Święta. Historia i tradycja splecione z nowoczesnością państwa izraelskiego. Miejsce, gdzie narodziły się trzy wielkie religie monoteistyczne. Najstarsze zabytki świata. Święte miasto Jerozolima i tętniący nocnym życiem Tel Aviv. Góry Galilei, nadmorskie równiny i najgłębsza depresja świata nad Morzem Martwym. Rejs po jeziorze Genezaret i nocleg w kibucu.

JAMAJKA - KUBA 2014

JAMAJKA - KUBA 2014

Kolonialne zabytki Hawany. Pamiątki po Hemingwayu. Plantacje kawy, słynne kubańskie cygara. Barwne, gwarne bazary. Jamajka – wyspa Boba Marleya i muzyki reggae. Tropikalna przyroda i malownicze wioski. Wypoczynek na rajskich plażach w gorącym karaibskim słońcu lub w cieniu palm.

JAMAJKA - KUBA 2015

JAMAJKA - KUBA 2015

Kolonialne zabytki Hawany. Pamiątki po Hemingwayu. Plantacje kawy, słynne kubańskie cygara. Barwne, gwarne bazary. Jamajka – wyspa Boba Marleya i muzyki reggae. Zabytki kolonialne sprzed nawet 300 lat. Tropikalna przyroda i malownicze wioski. Wypoczynek na rajskich plażach w gorącym karaibskim słońcu lub w cieniu palm. Karaibskie pamiątki i smak cocktailu mojito.

JAMAJKA (wypoczynek pod palmami) 2015

JAMAJKA (wypoczynek pod palmami) 2015

Egzotyczne wakacje nad Morzem Karaibskim. Piaszczyste plaże i baseny z lazurową wodą. Dla aktywnych na miejscu aqua park, pole golfowe, korty tenisowe. Ogromny wybór smacznych i egzotycznych potraw w formule All inclusive. Wiele możliwości uprawiania sportów wodnych. Ciekawe wycieczki fakultatywne w rytmie muzyki reggae. W sklepach atrakcyjna biżuteria, cygara i lokalne pamiątki.

JAPONIA (+ wypoczynek na Okinawie) 2015

JAPONIA (+ wypoczynek na Okinawie) 2015

Zwiedzanie najciekawszych miejsc na największej japońskiej wyspie – Honsiu. Wypoczynek na Okinawie, wyspie leżącej w klimacie tropikalnym. Tradycyjnie zabudowane i nowoczesne dzielnice azjatyckiej metropolii – Tokio. Zabytkowe drewniane domy machiya w Kioto. Niezapomniany widok na świętą górę – Fuji-san. Rejs po jeziorze wśród gór. Możliwość degustacji tradycyjnych potraw.

JAPONIA 2014

JAPONIA 2014

Siedziby szogunów, buddyjskie świątynie i chramy shinto harmonijnie wkomponowane w przyrodę. Najbardziej wyrafinowana sztuka ogrodowa na świecie. Park Narodowy Góry Fuji. Hiroszima i Nagasaki – miasta symbole. Tańce gejsz, pokaz modnych kimon. Fascynujący świat tradycji i obrzędów.

JAPONIA 2015

JAPONIA 2015

Nowoczesność i tradycja. Siedziby szogunów, buddyjskie świątynie i chramy shinto harmonijnie wkomponowane w przyrodę. Najbardziej wyrafinowana sztuka ogrodowa na świecie. Park Narodowy Góry Fuji. Hiroszima i Nagasaki – miasta symbole. Tańce gejsz, pokaz modnych kimon. Fascynujący świat tradycji i obrzędów. Okazja, by poznać smak tradycyjnej herbaty matcha i sake na ciepło.

KAZACHSTAN - KIRGISTAN - UZBEKISTAN 2015

KAZACHSTAN - KIRGISTAN - UZBEKISTAN 2015

Tajemniczy świat Orientu. Stepy, góry, pustynie. Malownicze pejzaże w Kirgizji – górskie jeziora i ośnieżone szczyty. Jurty i pasterski tryb życia nomadów. Samarkanda – dawna stolica imperium Timura. Miasto z gliny – Chiwa. Egzotyczne bazary Buchary. Przejazd przez pustynię czerwonych piasków Kyzył-kum. Piękne dywany, jedwab, ceramika. Słynna orientalna gościnność.

KOREA Północna - KOREA Południowa 2015

KOREA Północna - KOREA Południowa 2015

Najbardziej tajemnicze państwo świata oraz jego sąsiad – nowoczesna potęga gospodarcza. Zadziwiające kontrasty i okazja do porównań. Pobyt po obu stronach dobrze chronionej granicy. Zabytkowe świątynie buddyjskie i tysiące prezentów dla wodza. Górskie wycieczki na północ i na południe. Nekropolia wodzów i szkoła konfucjańska. Bazar z elektroniką i ziołami medycznymi.

KUBA 2014

KUBA 2014

Wyspa skąpana w karaibskim słońcu. Zwiedzanie Hawany szlakiem Hemingwaya. Gorące rytmy salsy. Kabaret Tropicana – smak rumu i aromat cygar. Ślady odkrywcy Ameryki - Krzysztofa Kolumba. Mauzoleum legendy rewolucji kubańskiej – Che Guevary. Perła architektury kolonialnej Trinidad. Malownicza prowincja. Relaks na plaży w Varadero.

KUBA 2015

KUBA 2015

Wyspa skąpana w karaibskim słońcu. Zwiedzanie Hawany szlakiem Hemingwaya. Gorące rytmy salsy. Kabaret Tropiczna – smak rumu i aromat cygar. Ślady odkrywcy Ameryki – Krzysztofa Kolumba. Mauzoleum legendy rewolucji kubańskiej – Che Guevary. Fortyfikacje hiszpańskie broniące wyspy przed piratami. Perła architektury kolonialnej Trinidad. Relaks na plaży Cayo Coco.

Zaplanuj Majówkę z nami, a przeżyjesz więcej! Zaplanuj Majówkę z nami, a przeżyjesz więcej!

A jeśli nie na Majówkę, to wybierz się z nami tu: A jeśli nie na Majówkę, to wybierz się z nami tu:

PORTUGALIA (+ wyspy Azory) 2015

Lizbona, miasto siedmiu wzgórz. Dzielnica Alfama i dźwięki muzyki fado. Wspaniałe zamki w Sintra. Ośrodek kultu maryjnego w Fatimie, Uniwersytet w Coimbra. Degustacja wina porto. Archipelag...

SZWAJCARIA (+ podróż Lodowcowym Expressem) samolot 2015

Szwajcaria – kraj kontrastów. Davos – najwyżej położone miasto Europy. Ekscytująca podróż Lodowcowym Expressem. Ośnieżony szczyt Matterhorn w Zermatt. Śródziemnomorska roślinność w Montreux. Genewa –...

SZWAJCARIA (podróż pociągiem) 2015

Szwajcaria – kraj kontrastów. Finansowa stolica – Zurych. Położona w nizinnych dolinach zabytkowa Lucerna. Berno - urocza stolica. Ośnieżony szczyt Matterhorn w Zermatt. Historyczna starówka w Lugano....

GRECJA - Ateny i wyspy (Mykonos - Santorini) 2015

Kolebka cywilizacji – Ateny. Akropol i starożytna Agora. Białe wiatraki na Mykonos i cerkiew Paraportiani. Bujne nocne życie. Imponujące pozostałości budowli z czasów antycznej Grecji. Niebieskie...

PORTUGALIA-HISZPANIA 2015

Zabytkowa dzielnica Lizbony – Alfama. Piękne świątynie i gmachy publiczne – wykładane kafelkami. Sanktuaria – w Fatimie i w Santiago de Compostela. Zbudowana z piaskowca Salamanca. Jedno z...

LITWA-ŁOTWA-ESTONIA-ROSJA (samolot) 2015

Wileńska starówka z Ostrą Bramą i liczne polonica. Zabytkowe kamieniczki w Rydze, baszty w Tallinie. Katedry luterańskie, prawosławne cerkwie, katolickie kościoły. Petersburg – miasto kanałów i...

ROSJA (Petersburg) 2015

Wspaniałe zabytki – pałace, cerkwie, klasztory. Ermitaż – cenne dzieła sztuki, w tym obrazy najsłynniejszych mistrzów europejskich. Zachwycająca kopia Bursztynowej Komnaty. Fontanny w letniej...

NIEMCY (+rejs po Renie) 2015

Monachium – stolica Bawarii. Bajeczne zamki Ludwika II w Füssen. Bamberg – perła średniowiecza. Würzburg – miasto wina. Romantyczny Rothenburg z otoczoną średniowiecznymi murami starówką. Trier –...

HISZPANIA (Barcelona - Montserrat - Madryt - Toledo) 2015

Barcelona – miasto wspaniałych dzieł Antonio Gaudiego ze świątynią Sagrada Familia na czele. Magiczne fontanny z pokazem światła i dźwięku. Flamenco show. Montserrat – miejsce pielgrzymkowe Katalonii....

AUSTRIA - FUSCH - HOTEL POST - dojazd własny

Fusch to wymarzony alpejski kierunek w Austrii. Można znaleźć tutaj mieszankę przygody, malowniczych górskich krajobrazów oraz wiele możliwości spędzenia wolnego czasu dla najbardziej wymagających....

WŁOCHY - DIMARO - HOTEL DIMARO - dojazd własny

Dolina Słońca leży w samym sercu Dolomitów w zachodniej części Trentino. Charakteryzuje się bardzo dużą liczbą słonecznych dni oraz obfitymi opadami śniegu. Jest największym regionem narciarskim o...

SESZELE (+ Dubaj) 2015

Seszele to archipelag 115 wysp położonych w okolicy równika, na środku Oceanu Indyjskiego, 1500 km na wschód od wybrzeży Afryki i 3000 km na zachód od Półwyspu Indyjskiego. Zarówno roślinność, jak i...

ANTARKTYDA - ARGENTYNA (+ Ziemia Ognista) 2015

Ziemia na południowym krańcu kontynentu. Krajobrazy oblodzonych szczytów, śnieżnobiałych fiordów i spływających do oceanu lodowców. Góry lodowe mieniące się barwami tęczy. Wieloryby, pingwiny, lwy...

USA (Nowy Orlean-Miami) Sylwester w Nowym Orleanie

Jazzowy wieczór sylwestrowy podczas rejsu statkiem przypominającym dawne parowce. Memphis, miasto, z którego wywodzi się blues i rock&roll. Graceland - posiadłość Elvisa Presleya zamieniona w muzeum...

CHINY dla koneserów 2015

Jedno z najpiękniej odrestaurowanych starych miasteczek – Lijiang. Zwyczaje mniejszości etnicznych z Junnanu. Miasto Zhongdian, zwane też Shangri-La - symbol mitycznej krainy szczęśliwości....

ARGENTYNA - CHILE (+ Patagonia) dla koneserów 2015

Wspaniałe cuda natury leżące w Ameryce Południowej. Zapierający dech w piersiach widok na cielący się lodowiec Perito Moreno. Bliskie spotkanie z pingwinami. Kraniec kontynentu – miasto Ushuaia. Pełny...

SPITSBERGEN Północny - rejs 2015

Spitsbergen to „spiczaste góry”. Arktyczny rejs pośród dryfującej kry i labiryntu fiordów. Wypatrywanie wielorybów i „króla Arktyki” – niedźwiedzia polarnego. Jęzory lodowców spływające wprost do...

INDIE (DEKAN - GOA) 2015

Wędrówka po Dekanie, płaskowyżu w centralnych Indiach, szlakiem arcydzieł architektury pozostawionych przez zapomniane imperia. Najpiękniejsze indyjskie świątynie wykute w skale. Monumentalne budowle...

KOLUMBIA (+ Wyspa Baru) 2015

Skarby legendarnego Eldorado zgromadzone w największym i najbogatszym na świecie muzeum sztuki złotniczej w Bogocie. Szmaragdy
i niezrównana w smaku kawa. Kolorowe kamieniczki na zabytkowej starówce...

MEKSYK PÓŁNOCNY (z Miedzianym Kanionem) 2015

Największy na świecie kanion. Najbardziej widowiskowa linia kolejowa świata. Kolonialna architektura. Spotkanie z kulturą Indian. Tequila. Zalane lawą wulkaniczną miasto. Kolebka meksykańskiej...

MORZE ŚRÓDZIEMNE-REJS 2015

Oryginalne i niepowtarzalne wakacje. Rejs luksusowym statkiem. Słoneczne wyspy Morza Śródziemnego. Pełne kontrastów Palermo. Mistyczna La Valleta. Elegancka Palma de Mallorca. Zaciszna Savona....

GHANA (14 dni) 2015

Królestwo Ashanit. Spotkanie z królem podczas niezwykłego festiwalu Akwasidae. wioski tkaczy Kente. Olbrzymia tama i jezioro Volta. Fotosafari wśród słoni. Święte małpki Mona.

MONGOLIA (13 dni) 2015

Śladami Czyngis-chana. Naturalne krajobrazy bezkresnych stepów Mongolii. Grające piaski Pustyni Gobi. Odległości mierzone w godzinach jazdy konno. Noclegi w tradycyjnych gerach.

KARAIBY ZACHODNIE - REJS 2014 (Kajmany - Roatan - Cozumel - Bahamy)

Okazja do zasmakowania luksusu na kameralnym statku oferującym mnóstwo atrakcji. Jedne z najpiękniejszych na świecie raf koralowych. Farma żółwi i pływanie z delfinami.

KARAIBY ZACHODNIE - REJS 2015 (Kajmany - Roatan - Cozumel - Bahamy)

Okazja do zasmakowania luksusu na kameralnym statku oferującym mnóstwo atrakcji. Jedne z najpiękniejszych na świecie raf koralowych. Farma żółwi i pływanie z delfinami.

KOLUMBIA-PANAMA 2015

Kraina kawy, złota i szmaragdów. Kolonialna architektura kolumbijskich miasteczek i nowoczesne Panama City. Niezwykła solna katedra i muzeum złota. Plantacja kawy i dolina olbrzymich drzew palmowych....

NAMIBIA - BOTSWANA - ZIMBABWE (+ opcja RPA) 2014

Najbardziej atrakcyjne parki i rezerwaty południa Afryki. Windhoek – zabytki z czasów kolonialnych. Piękne Wodospady Wiktorii. Park Chobe z tysiącami słoni. Wodne safari po Delcie rzeki Okavango....

KAZACHSTAN - KIRGISTAN - UZBEKISTAN - TURKMENISTAN 2015

Samarkanda - dawna stolica imperium Timura. Pięknie zdobione medresy i meczety. Zapierające dech w piersiach krajobrazy. Niezykłe gliniane miasto Chiwa. Merv - ruiny jednego z najstarszych miast...

TURCJA WSCHODNIA 2015

Wizyta w Harran, które uważane jest za jedną z najstarszych zamieszkanych osad na ziemi. Hasankeyf - skalne miasto zbudowane na stromych brzegach Tygrysu. Postój przy drugim co do wielkości na świecie...

BIRMA - FILIPINY 2015

Krainy świątyń i pałaców. Piękno architektury zaklęte w setkach kamiennych budowli, ukrytych w dżungli. Olśniewające bogactwo birmańskich świątyń. Rejs rzeką Ayeyarwady. Zabytki - świadectwa burzliwej...