Na Majówkę z LogosTour Na Majówkę z LogosTour

ARUBA - BONAIRE - CURAÇAO 2015

ARUBA - BONAIRE - CURAÇAO 2015

Trzy wyspy archipelagu Antyli Holenderskich zwane potocznie ABC. Szerokie, piaszczyste plaże, fantastyczny klimat przez niemal cały rok, ciepłe wiatry sprzyjające uprawianiu sportów wodnych. Kolorowa stolica Curaçao – Willemstad ze względu na swoją malowniczą architekturę, zwana małym Amsterdamem. Rezerwaty przyrody i parki narodowe.

BHUTAN - BANGLADESZ 2015

BHUTAN - BANGLADESZ 2015

Tajemnicze królestwo Bhutanu, gdzie wskaźnikiem dobrobytu jest poziom szczęścia mieszkańców. Imponująca architektura buddyjskich klasztorów ukrytych wśród himalajskich szczytów. Tygrysie Gniazdo – piękny klasztor zawieszony na skale na wys. ponad 3 tys. m, stupy z niezwykłymi malowidłami. Krystalicznie czyste powietrze. Delta Gangesu i Brahmaputry. Stolica Bengalu Zachodniego – Dhaka.

CHINY - Macau - Hongkong 2015

CHINY - Macau - Hongkong 2015

Zimowy pałac cesarski – Zakazane Miasto. Wielki Mur i Armia z Terakoty. Imponujące pagody i klasyczne ogrody. Wizyta w mieście, z którego pochodzi kung-fu – ekscytujący popis zręczności. Malownicze meandry rzeki Li z widokiem na wapienne góry. Tradycja i nowoczesność Szanghaju. Nastrój Europy w dawnych koloniach portugalskiej – Macau oraz brytyjskiej – Hongkongu.

CHINY - TYBET (+ rejs po rzece Jangcy) 2015

CHINY - TYBET (+ rejs po rzece Jangcy) 2015

Trzydniowy rejs rzeką Jangcy. Wielka Armia Terakotowa i stojący w rynsztunku jej wojownicy. Atrakcje Pekinu – zabytkowe świątynie 
i pałace. Nowoczesne dzielnice i wielkie galerie handlowe w stolicy Chin. Wyprawa na Wielki Mur. Klejnot Tybetu – owiany tajemnicą Pałac Potala. Miasto jedwabiu i ogrodów – Suzhou. Pełen wieżowców Szanghaj. Kosmopolityczny Hongkong i Macau.

CHINY (+ Tybet) 2015

CHINY (+ Tybet) 2015

Rezydencja chińskich cesarzy – Zakazane Miasto. Armia z Terakoty i majestatyczny Wielki Mur. Piękne ogrody, świątynie i klasztory. Perła Lhasy – tajemniczy Pałac Potala. Pałac letni dalajlamów. Fascynująca kultura gościnnych i sympatycznych Tybetańczyków. Górskie klasztory. Nowoczesny Szanghaj. Przejazd najszybszym pociągiem świata. Degustacja słonej herbaty z mlekiem jaka.

CHINY (z Klasztorem Shaolin) 2015

CHINY (z Klasztorem Shaolin) 2015

Pełne tajemnic Zakazane Miasto. Wielki Mur - jeden z cudów świata. Terakotowa Armia tysięcy wojowników. Malownicze ogrody 
i odrestaurowane buddyjskie świątynie. Pokaz kung-fu w Klasztorze Shaolin. Wizerunki Buddy wykute w grotach Longmen. Nowoczesne i futurystyczne miasta - Szanghaj oraz w szybkim tempie zmieniający się Pekin. Degustacja herbaty i masaż stóp.

DOMINIKANA - KUBA 2015

DOMINIKANA - KUBA 2015

Malownicze wyspy archipelagu Wielkich Antyli. Rozległe, bajeczne plaże pokryte białym piaskiem, relaks w cieniu palm. Kolonialna architektura miast i miasteczek. Obserwacja wielorybów humbaków, przypływających w lutym na gody w okolice półwyspu Semana. Rozlegające się zewsząd dzwięki merengue. Bujna, tropikalna roślinność, plantacje tytoniu. Nauka salsy w Hawanie.

EGIPT (+ rejs po Nilu) 2015

EGIPT (+ rejs po Nilu) 2015

Państwo faraonów z historią liczącą ponad 5 tysięcy lat. Piramidy, grobowce królewskie, starożytne świątynie wykute w skale. Wielka tama asuańska. Góra Synaj, gdzie Mojżesz otrzymał Kamienne Tablice. Koptyjskie kościoły i klasztory. Dziesiątki minaretów nad dachami Kairu. Kurorty Morza Czerwonego – Hurghada i Sharm El Sheikh. Piękna, wielobarwna rafa koralowa Plażowanie i relaks.

EMIRATY ARABSKIE - OMAN - KUWEJT - BAHRAJN - KATAR 2015

EMIRATY ARABSKIE - OMAN - KUWEJT - BAHRAJN - KATAR 2015

Sułtanaty i emiraty na styku tradycji oraz nowoczesności. Przepych i budząca zachwyt nowoczesna architektura z elementami Orientu. Niezapomniana wyprawa na pustynię – oaza beduińska i gaje palmowe. Zabytkowe zamki i twierdze w Omanie. Farma wielbłądów i tradycyjne wioski. Ciekawe muzea i zabytkowe dzielnice. Wjazd na punkt widokowy najwyższego wieżowca na świecie – 828 metrów.

EMIRATY ARABSKIE (+ rejs w Omanie) 2015

EMIRATY ARABSKIE (+ rejs w Omanie) 2015

Zabytki kultury i ultranowoczesna architektura. Safari przez pustynię i spotkanie z Beduinami. Rejs tradycyjną łodzią dhow. Przejażdżka na wielbłądzie, fajka wodna i taniec brzucha. Najwyższy wieżowiec świata. Orientalne bazary pachnące przyprawami. Galeria handlowa ze stokiem narciarskim w środku. Kolorowe stroje i sztuka targowania się. Bogate i bezpieczne emiraty.

ETIOPIA (Południe) 2015

ETIOPIA (Południe) 2015

Chrześcijańskie świątynie i zabytkowe pałace. Egzotyczne plemiona – oryginalne stroje i ozdoby. Błękitne jeziora, pustynie i sawanny. Niezwykła biżuteria kobiet – gliniane krążki wokół warg. Krokodyle, hipopotamy, wiele ptaków. Plantacje kawy, sady owocowe i zielone lasy. Szkielet najstarszego człowieka na Ziemi. Bogata historia i folklor w muzealnych zbiorach.

FILIPINY (wypoczynek pod palmami) 2015

FILIPINY (wypoczynek pod palmami) 2015

Wymarzony słoneczny wypoczynek na egzotycznej wyspie. Zielone tarasy pół uprawnych i bujna roślinność tropikalna. Całkowity relaks przy basenie lub na piaszczystej plaży. Urozmaicone posiłki i orientalne drinki. Okazja do zadbania o siebie w hotelowym Spa – masaże i zabiegi upiększające. Fascynujący rejs podziemną rzeką przez tunele i ogromne jaskinie.

FRANCJA    Lazurowe Wybrzeże - Prowansja

FRANCJA Lazurowe Wybrzeże - Prowansja

Promenada Anglików w Nicei. Monaco z Pałacem Książęcym i Casino de Paris w Monte Carlo. Spacer bulwarem Croisette do Starego Portu w Cannes. Saint-Tropez, miasteczko kojarzone z Brigitte Bardot i Luisem de Funes. Port Grimaud - mała Wenecja. Saint-Paul-de-Vence - miasteczko artystów. Roussillon - wioska w barwach ochry. Avignon - miasto papieży. Muzeum Lawendy w Coustellet

FRANCJA  Paryż - Wersal

FRANCJA Paryż - Wersal

Stolica światowej kultury, mody i rozrywki. Kto raz był w Paryżu, wraca urzeczony niepowtarzalnym klimatem tego miasta, nastrojowymi kawiarniami, gwarem bulwarów i spokojem paryskich uliczek. Do tego zewsząd otaczające nas wspaniałe zabytki - Notre Dame, Saint Chapelle, Luwr ... To trzeba zobaczyć.

GRUZJA - AZERBEJDŻAN - ARMENIA 2015

GRUZJA - AZERBEJDŻAN - ARMENIA 2015

Zabytkowe Tbilisi. Tradycyjne łaźnie siarkowe. Otoczone murami miejskimi Sighnaghi – niegdyś królewskie miasto. Średniowieczne monastyry. Malownicze krajobrazy. Miasta wykute w skale. Chrześcijańskie świątynie i katedry sprzed ponad 1500 lat. Miasto Gori związane ze Stalinem. Tradycyjna ceremonia pieczenia chleba zwanego lavash. Degustacja win prosto z winnej piwniczki.

GRUZJA (+ Swanetia) 2015

GRUZJA (+ Swanetia) 2015

Fascynujące domy-wieże w górskim krajobrazie Swanetii. Bezcenne Ikony, wielowiekowe manuskrypty i barwne freski w świątyniach. Smaczna woda mineralna Borjomi prosto ze źródła. Chrześcijańskie tradycje liczące prawie dwa tysiące lat.. Najwyzsze szczyty Kaukazu z bliska. Starożytne miasta wykute w skalnych zboczach – Vardzia i Uplistsikhe. Nastrój południowego kurortu w Batumi.

HISZPANIA - ANDALUZJA (zwiedzanie + opcja wypoczynku )

HISZPANIA - ANDALUZJA (zwiedzanie + opcja wypoczynku )

Skalisty półwysep Gibraltar, jaskinia San Miguel, ciekawskie magoty. Najstarsza hiszpańska arena do walk byków. Klejnot Grenady – Alhambra. Oszałamiające widoki z Balkonu Europy. Piękna Sewilla. Gorące rytmy flamenco, zabytkowa zabudowa, gotycka katedra Santa Maria de la Sede. Kordoba z katedrą w meczecie. Frigiliana – białe miasteczko w kwiatach bougenvilli.

INDONEZJA (Jawa - Komodo - Sulawesi - Bali) 2015

INDONEZJA (Jawa - Komodo - Sulawesi - Bali) 2015

Uśmiech i pogoda ducha Indonezyjczyków. Zabytki klasy światowej - Prambanan i Borobodur. Buddyjskie i hinduistyczne świątynie, zielone tarasy ryżowe, plantacje herbaty. Fascynujące obyczaje mieszkańców Sulawesi. Trekking w poszukiwaniu największych jaszczurek świata - „smoków z Komodo” Przepiękna rafa koralowa przy wyspie Rinca. Wypoczynek na rajskiej wyspie Bali.

INDONEZJA (Jawa-Lombok-Sulawesi-Komodo-Bali) 2015

INDONEZJA (Jawa-Lombok-Sulawesi-Komodo-Bali) 2015

Siedem pięknych wysp Archipelagu Malajskiego. Ogromna różnorodność kultur, obyczajów, religii i krajobrazów. Zielone pola ryżowe i wioski ukryte w tropikalnej dżungli. Malownicze kaldery wulkanów. Zabytkowy zespół świątyń buddyjskich – Borobudur i hinduistycznych – Prambanan. Tropienie waranów – słynnych smoków z Komodo. Rajskie plaże i rafa koralowa.

IRAN 2015

IRAN 2015

Ślady świetności starożytnej Persji w Persepolis i Pasagrady. Najpiękniejsze miasto Iranu – wspaniały Isfahan. Kunsztowne wyroby rękodzieła. Wielobarwne meczety, pałacowe ogrody i karawanseraje. Shiraz – miasto poetów, kwiatów i słowików. Malownicza wioska w górach Abyaneh z czerwonymi domami. Niepowtarzalne perskie kobierce z jedwabiu i wełny. Przyjaźnie nastawieni do cudzoziemców mieszkańcy.

IZRAEL 2015

IZRAEL 2015

Ziemia Obiecana i Ziemia Święta. Historia i tradycja splecione z nowoczesnością państwa izraelskiego. Miejsce, gdzie narodziły się trzy wielkie religie monoteistyczne. Najstarsze zabytki świata. Święte miasto Jerozolima i tętniący nocnym życiem Tel Aviv. Góry Galilei, nadmorskie równiny i najgłębsza depresja świata nad Morzem Martwym. Rejs po jeziorze Genezaret i nocleg w kibucu.

JAMAJKA - KUBA 2015

JAMAJKA - KUBA 2015

Kolonialne zabytki Hawany. Pamiątki po Hemingwayu. Plantacje kawy, słynne kubańskie cygara. Barwne, gwarne bazary. Jamajka – wyspa Boba Marleya i muzyki reggae. Zabytki kolonialne sprzed nawet 300 lat. Tropikalna przyroda i malownicze wioski. Wypoczynek na rajskich plażach w gorącym karaibskim słońcu lub w cieniu palm. Karaibskie pamiątki i smak cocktailu mojito.

JAMAJKA (wypoczynek pod palmami) 2015

JAMAJKA (wypoczynek pod palmami) 2015

Egzotyczne wakacje nad Morzem Karaibskim. Piaszczyste plaże i baseny z lazurową wodą. Dla aktywnych na miejscu aqua park, pole golfowe, korty tenisowe. Ogromny wybór smacznych i egzotycznych potraw w formule All inclusive. Wiele możliwości uprawiania sportów wodnych. Ciekawe wycieczki fakultatywne w rytmie muzyki reggae. W sklepach atrakcyjna biżuteria, cygara i lokalne pamiątki.

JAPONIA (+ wypoczynek na Okinawie) 2015

JAPONIA (+ wypoczynek na Okinawie) 2015

Zwiedzanie najciekawszych miejsc na największej japońskiej wyspie – Honsiu. Wypoczynek na Okinawie, wyspie leżącej w klimacie tropikalnym. Tradycyjnie zabudowane i nowoczesne dzielnice azjatyckiej metropolii – Tokio. Zabytkowe drewniane domy machiya w Kioto. Niezapomniany widok na świętą górę – Fuji-san. Rejs po jeziorze wśród gór. Możliwość degustacji tradycyjnych potraw.

JAPONIA 2015

JAPONIA 2015

Nowoczesność i tradycja. Siedziby szogunów, buddyjskie świątynie i chramy shinto harmonijnie wkomponowane w przyrodę. Najbardziej wyrafinowana sztuka ogrodowa na świecie. Park Narodowy Góry Fuji. Hiroszima i Nagasaki – miasta symbole. Tańce gejsz, pokaz modnych kimon. Fascynujący świat tradycji i obrzędów. Okazja, by poznać smak tradycyjnej herbaty matcha i sake na ciepło.

KUBA 2015

KUBA 2015

Wyspa skąpana w karaibskim słońcu. Zwiedzanie Hawany szlakiem Hemingwaya. Gorące rytmy salsy. Kabaret Tropiczna – smak rumu i aromat cygar. Ślady odkrywcy Ameryki – Krzysztofa Kolumba. Mauzoleum legendy rewolucji kubańskiej – Che Guevary. Fortyfikacje hiszpańskie broniące wyspy przed piratami. Perła architektury kolonialnej Trinidad. Relaks na plaży Cayo Coco.

LIBAN 2015

LIBAN 2015

Czar Orientu i nowoczesne dzielnice Bejrutu. Starożytna Fenicja. Jedne z najstarszych miast świata – Byblos, Sydon, Tyr. Libańskie cedry i piękne widoki na Morze Śródziemne. Rozmach nowoczesnych dzielnic Bejrutu. Klasztory wykute w skale. Skarby kultury antycznej i doskonale zachowane starożytne świątynie. Karawanseraje i twierdze krzyżowców. Smaczna kuchnia i wyborne wina.

MADAGASKAR - MAURITIUS 2015

MADAGASKAR - MAURITIUS 2015

Egzotyczne krajobrazy Czerwonej Wyspy. Piękne formacje skalne – czerwone tsingy. Lemury – niespotykane gdzie indziej sympatyczne małpiatki. Unikalna flora, setki gatunków kwiatów, eufobie, kaktusy, lasy mangrowe i liczne baobaby. Odpoczynek na rajskiej Wyspie Mauritius. Łagodny klimat, ciepłe wody Oceanu Indyjskiego, malownicze plaże, rafa koralowa i wszechobecna woń wanilii.

MALAWI 2015

MALAWI 2015

Ten maleńki kraj – ukryty skarb Czarnego Lądu, zaskoczy tych, którzy sądzą, że w Afryce widzieli już wszystko. Malawi – ciepłe serce Afryki. Jezioro Niasa – część Wielkiego Rowu Afrykańskiego. Liczne parki narodowe i rezerwaty przyrody przyciągające bogactwem fauny i flory, malownicze krajobrazy. Autentyczny koloryt bez masowej turystyki. Plantacje herbaty i wiele dzikich zwierząt.

MALEZJA (+ wyspy Penang i Langkawi) 2015

MALEZJA (+ wyspy Penang i Langkawi) 2015

Azjatycki tygrys zadziwiający tempem życia i postępem w każdej dziedzinie. Harmonia nowoczesności i tradycji w architekturze i sztuce. Fascynująca, bujna przyroda lasów deszczowych. Woń herbaty unosząca się nad rozległymi plantacjami. Miasto kontrastów - Kuala Lumpur, najwyższe bliźniacze wieże świata – Petronas Towers. Wypoczynek nad Morzem Andamańskim na wyspie Langkawi.

MAROKO 2015

MAROKO 2015

Cesarskie miasta z bogatą architekturą. Tajemnicze i tętniące gwarem medyny. Wspaniała przyroda, unikalne drzewa arganowe i płynne złoto Berberów – olej arganowy. Niezwykłe krajobrazy, saharyjskie ergi i oazy z gajami palmowymi. Malownicze Góry Rif, kaniony i skalisty Antyatlas oraz Atlas Wysoki. Spotkania z Berberami. Wypoczynek nad Atlantykiem na plażach Agadiru.

MEKSYK - GWATEMALA 2015

MEKSYK - GWATEMALA 2015

Wyprawa do dawnego imperium Majów, w poszukiwaniu śladów zaginionych cywilizacji. Najsłynniejsze odkrycia archeologiczne świata – tajemnicze piramidy w Tikal, Palenque, kolonialna Antiqua. Urzekające krajobrazy z jeziorami i wulkanami w tle. Ciągle żywa kultura Indian z Gwatemali i barwne indiańskie targowiska. Chwila wytchnienia w karaibskim kurorcie Cancun.

MEKSYK - KUBA 2015

MEKSYK - KUBA 2015

Monumentalne budowle, wzniesione przez tajemnicze cywilizacje Azteków i Majów – „miasto bogów” Teotihuacan, plac Tlatelolco, bogata ekspozycja sztuki prekolumbijskiej w Muzeum Antropologicznym, perły sztuki kolonialnej – katolickie kościoły w Cuarnavaaca i Taco, rezydencje i pałace konkwistadorów. Fabryka cygar i kabaret Tropicana, niezapomniany spacer po starej Havanie i uroczym kolonialnym miasteczku Trinidad - a wszystko to wzbogacone wypoczynkiem na słynnej plaży w Acapulco nad...

NEPAL - CHINY (Tybet) - BHUTAN 2015

NEPAL - CHINY (Tybet) - BHUTAN 2015

Niepowtarzalne widoki ośnieżonych himalajskich szczytów. Dżungla oglądana z grzbietu słonia. Tajemnicze i niedostępne królestwo Bhutanu. Zawieszone na skałach klasztory. Lot nad Himalajami. Górskie szczyty, przełęcze, stada jaków. Pałac Potala – tybetański klejnot na Dachu Świata. Spotkania z mnichami buddyjskimi w szkołach klasztornych. Najpiękniejsze zabytki w Kathmandu i okolicach.

NEPAL - INDIE (Darjeeling+Sikkim) - BHUTAN 2015

NEPAL - INDIE (Darjeeling+Sikkim) - BHUTAN 2015

Ozłocone porannym słońcem szczyty Himalajów. Położony z dala od turystycznych szlaków jeden z najciekawszych regionów Indii – Sikkim. Zagubione wśród himalajskich szczytów królestwo Bhutanu. Trekking do klasztoru zawieszonego nad przepaścią. Zielone pola herbaciane Darjeelingu, zapach kardamonu. Kraina szczęśliwości – Shangri La. Miasto Matki Teresy – Kalkuta.

NEPAL - trekking do bazy Annapurna 2015

NEPAL - trekking do bazy Annapurna 2015

Wyprawa dla prawdziwych miłośników gór. Spotkanie z majestatycznymi Himalajami. Urzekające krajobrazy okolic masywu ośmiotysięcznika – Annapurny. Wędrówka po himalajskich szlakach przez lasy rododendronów, tarasowe pola, przełęcze, bambusową dżunglę. Mekka międzynarodowej bohemy – Pokhara. Wrota Annapurny - baza ABC (Annapurna Base Camp) na wysokości 4130 m n.p.m.

PANAMA - KOSTARYKA - NIKARAGUA - HONDURAS - GWATEMALA - BELIZE - MEKSYK 2015

PANAMA - KOSTARYKA - NIKARAGUA - HONDURAS - GWATEMALA - BELIZE - MEKSYK 2015

Kanał Panamski – arcydzieło inżynierii wodnej. Kostaryka – skarbnica przyrody z dziewiczymi lasami deszczowymi. Relaks w wodach termalnych Tabacon. Piękne kolonialne miasta, czynne wulkany i barwni Indianie Gwatemali. Honduras – ostatnia republika bananowa. Odpoczynek na plażach byłej brytyjskiej kolonii Belize i na wybrzeżu karaibskim w Cancún.

PERU - BOLIWIA (+ opcja Wyspy Galapagos) 2015

PERU - BOLIWIA (+ opcja Wyspy Galapagos) 2015

Legendarne złoto Peru. Imponujące pozostałości imperium Inków – Cuzco. Magiczne miasto na górskich tarasach – Machu Picchu. Tajemnicze linie Nazca na płaskowyżu. Zabytki miast kolonialnych. Najgłębszy na świecie kanion – Colca. Owiane legendami jezioro Titicaca. Pływające wioski z trzciny. Możliwość zobaczenia z bliska lwów morskich, pingwinów, pelikanów, lam i wikunii.

PERU - EKWADOR - KOLUMBIA 2015

PERU - EKWADOR - KOLUMBIA 2015

Skarby architektury kolonialnej. Świątynie, piramidy, grobowce pełne skarbów. Park narodowy z wulkanem Purace. Bogate zbiory w Muzeum Złota. Największe na świecie miasto z gliny – Chan Chan. Kolonialne świątynie. Malownicze wulkaniczne krajobrazy. Jedno z najwyżej położonych miast świata – Quito. Ciekawe kamienne posągi odkryte w Kolumbii. Przejazd Drogą Panamerykańską.

PERU 2015

PERU 2015

Tajemnicze rysunki zwierząt wyżłobione na płaskowyżu Nazca. Rejs na wyspy, gdzie żyją kolonie lwów morskich i pingwinów. Najgłębszy na świecie kanion odkryty przez Polaków. Wschód słońca nad Machu Picchu. Malownicze widoki na ośnieżone szczyty gór. Pasące się lamy i wikunie, latające wysoko kondory. Pozostałości budowli Inków. Folklor lokalnych Indian – tańce ludowe.

PORTUGALIA (+ wyspa Madera) 2015

PORTUGALIA (+ wyspa Madera) 2015

Misterne azulejos, sentymentalna muzyka fado, wyśmienite porto i wspaniałe owoce morza. Lizbona - malowniczo położona na wzgórzach u ujścia rzeki Tag – wąskie, kręte uliczki, barokowe kościoły, zabytkowa Alfama ze słynnym żółtym tramwajem. Uniwersytecka Coimbra i piękne Porto. Przysmaki cystersów Alcobaca, sanktuarium w Fatimie. Wypoczynek na wyspie wiecznej wiosny – Madera.

SESZELE - MAURITIUS 2015

SESZELE - MAURITIUS 2015

Wspaniałe wakacje na egzotycznych wyspach leżących na środku Oceanu Indyjskiego. Najpiękniejsze plaże świata i strzeliste góry z granitu. Jedna z najdziwniejszych roślin świata – lodoicja seszelska o erotycznych nasionach i olbrzymie żółwie. Mauritius – symbol rajskiego wypoczynku. Tropikalna roślinność i podwodne atrakcje rafy koralowej. Egzotyczne owoce.

SRI LANKA - MALEDIWY 2015

SRI LANKA - MALEDIWY 2015

Zwiedzanie ciekawego kraju w Azji i wypoczynek nad Oceanem Indyjskim. Buddyjska wyspa pełna wspaniałych, kamiennych miast odkrytych w dżungli. Egzotyczna roślinność, dzikie zwierzęta. Kilkudniowy pobyt na piaszczystej wysepce w całości zajętej przez luksusowy kompleks hotelowy. Plaża, palmy kokosowe, restauracje zbudowane na palach. Spokój, słońce i egzotyczne drinki.

SRI LANKA 2015

SRI LANKA 2015

Podróż na wyspę herbaty, pieprzu i wanilii. Kraina świątyń buddyjskich i fortec budowanych na wysokich skałach. Niezliczone posągi Buddy i tropikalne ogrody. Pozostałości królewskich miast i pałaców. Najlepsza herbata świata zbierana z krzaków rosnących w górach. Wypoczynek nad Oceanem Indyjskim w luksusowym hotelu.

TAJLANDIA - MALEZJA - SINGAPUR 2015

TAJLANDIA - MALEZJA - SINGAPUR 2015

Tajlandia – kraj uśmiechu. Zdobione złotem buddyjskie świątynie, nadmorskie kurorty z rajskimi plażami. Malajski i tajski folklor. Pyszna i bogata kuchnia. Nowoczesna, futurystyczna architektura Singapuru. Spacer po słynnym moście na rzece Kwai. Wyspa Sentosa. Wypoczynek przy basenie i na plażach okolic Krabi.

USA - Parki Narodowe 2015

USA - Parki Narodowe 2015

Najwspanialsze parki narodowe i rezerwaty południa USA. Czerwone wzgórza, oryginalne formacje skalne, kaniony oraz kratery w Arizonie i Utah. Pustynia w Newadzie i gigantyczne sekwoje w Kalifornii. Rozrywkowe Las Vegas, artystyczne San Francisco, filmowe Los Angeles. Pełen dzieł sztuki zamek Hearsta. Plaża w Santa Monica i widoki na Pacyfik.

USA - Wschodnie Wybrzeże 2015

USA - Wschodnie Wybrzeże 2015

Ostatnie miejsca na wyjazd na Wschodnie Wybrzeże USA. Kosmopolityczny Nowy Jork. Historyczna Filadelfia i stolica USA – Waszyngton. Ogrom wód wodospadu Niagara. Centrum lotów kosmicznych na Florydzie z kosmodromem i rakietami. Park rozrywki Disneya. Pingwiny, płaszczki oraz delfiny w parku wodnym w Orlando.

USA - Zachodnie Wybrzeże (+ Hawaje) 2015

USA - Zachodnie Wybrzeże (+ Hawaje) 2015

Malowniczo położone na wzgórzach San Francisco. Most Golden Gate i byłe więzienie Alcatraz. Historyczne miasteczka Monterey i Carmel. Kolonialne zabytki w San Diego. Zapierający dech widok na Wielki Kanion rzeki Kolorado. Stolica światowego hazardu – Las Vegas. Wypoczynek na Hawajach. Egzotyczna kultura wyspiarzy Pacyfiku w skansenie na Oahu. Miasta i krajobrazy znane z filmów.

UZBEKISTAN (+ wyprawa na pustynię) 2015

UZBEKISTAN (+ wyprawa na pustynię) 2015

Uzbekistan, perła Orientu. Najpiękniejszy zespół architektoniczny w Azji Środkowej – płac Registan w Samarkandzie. Buchara – miasto o 360 meczetach i tradycyjnych bazarach. Chiwa – unikatowe stare miasto z gliny. Przygoda na pustyni - wielbłądy, ognisko, noc w jurtach. Atrakcyjne wyroby rękodzieła, oryginalne pamiątki. Orientalna gościnność i miłe kontakty z mieszkańcami.

UZBEKISTAN 2015

UZBEKISTAN 2015

Uzbekistan, perła Orientu. Dawne oazy Jedwabnego Szlaku, obecnie miasta Unesco: Samarkanda, Buchara i Chiwa. Najpiękniejszy zespół architektoniczny w Azji Środkowej – plac Registan w Samarkandzie. Buchara – miasto o 360 meczetach i tradycyjnych bazarach. Chiwa – unikatowe stare miasto w obrębie średniowiecznych murów. Przejazd przez pustynie szlakiem dawnych karawan. Kolacja i spektakl folklorystyczny w zabytkowej medresie. Atrakcyjne wyroby rękodzieła, oryginalne pamiątki. Słynna orientalna...

Zaplanuj Majówkę z nami, a przeżyjesz więcej! Zaplanuj Majówkę z nami, a przeżyjesz więcej!

A jeśli nie na Majówkę, to wybierz się z nami tu: A jeśli nie na Majówkę, to wybierz się z nami tu:

USA - Wschodnie Wybrzeże 2016

Kosmopolityczny Nowy Jork. Historyczna Filadelfia i stolica USA – Waszyngton. Ogrom wód wodospadu Niagara. Centrum lotów kosmicznych na Florydzie z kosmodromem i rakietami. Park rozrywki Disneya....

USA - Nowy Orlean - Miami 2016

Podróż przez muzyczne południe. Jazz podczas rejsu statkiem przypominającym dawne parowce. Memphis, miasto, z którego wywodzi się blues i rock&roll. Graceland - posiadłość Elvisa Presleya. Nashville –...

USA - Parki Narodowe 2016

Najwspanialsze parki narodowe i rezerwaty południa USA. Czerwone wzgórza, oryginalne formacje skalne, kaniony oraz kratery w Arizonie i Utah. Widok na rzekę Colorado w Wielkim Kanionie. Pustynia w...

PORTUGALIA - MAROKO - HISZPANIA

Położona na siedmiu wzgórzach Lizbona. Wszechobecne azulejos i dźwięki muzyki fado. Rozbrzmiewająca rytmami flamenco Sewilla. Cesarskie miasta w Maroku. Tętniące życiem mediny. Niepowtarzalny klimat...

PORTUGALIA - HISZPANIA

Zabytkowa dzielnica Lizbony – Alfama. Piękne świątynie i gmachy publiczne – wykładane kafelkami. Sanktuaria – w Fatimie i Santiago de Compostela. Zbudowana z piaskowca Salamanca. Jedno z...

LITWA-ŁOTWA-ESTONIA-ROSJA (samolot)

Wileńska starówka z Ostrą Bramą. Zabytkowe kamieniczki w Rydze, baszty w Tallinie. Katedry luterańskie, prawosławne cerkwie, katolickie kościoły. Petersburg – miasto pałaców, kanałów i mostów. Cenne...

Dookoła USA 2016

Drapacze chmur i gliniane puebla. Gorące plaże Florydy i ośnieżone szczyty Gór Skalistych. Pustynie i wielkie równiny. Niezwykły wodospad Niagara, Wielki Kanion rzeki Kolorado. Liczne parki narodowe....

USA - Zachodnie Wybrzeże (+ Hawaje) 2016

San Francisco – malowniczo położone na wzgórzach. Most Golden Gate i widoki znane z filmów. Historyczne miasteczka Monterey i Carmel. Kolonialne zabytki w San Diego. Zapierający dech widok na Wielki...

HISZPANIA (Barcelona-Walencja-Granada-Sewilla-Toledo-Madryt)

Barcelona – miasto wspaniałych dzieł Antonio Gaudiego ze świątynią Sagrada Familia na czele. Magiczne Fontanny z pokazem światła i dźwięku. Miasteczko Sztuki i Nauki w Walencji. Alhambra – perła...

NIEMCY (+rejs po Renie) 2016

Monachium – stolica Bawarii. Bajeczne zamki Ludwika II w Füssen. Bamberg – perła średniowiecza. Würzburg – miasto wina. Romantyczny Rothenburg z otoczoną średniowiecznymi murami starówką. Trier –...

HISZPANIA - Majorka-Minorka-Ibiza (zwiedzanie + opcja wypoczynku)

Pachnąca migdałami Majorka z wielkomiejską Palmą, dzikimi klifami przylądka Formentor, przyciągającą artystów malowniczą osadą Deia i schowaną w górach Valldemossą. Minorka, zwana wyspą szmaragdową,...

GRECJA (Santorini - Naxos - Mykonos)

Niebieskie dachy i brukowane uliczki na Santorini. Białe mury wiosek, przyklejone do wulkanicznych skał. Plaże pokryte czarnym piaskiem. Górzysta wyspa Naxos z piaszczystymi plażami. Fotogeniczne...

USA - Alaska 2016

Najpiękniejsze parki narodowe na północy Ameryki. Surowa przyroda i dzikie zwierzęta – łosie, niedźwiedzie grizzly, karibu, wilki. Indiańskie totemy. Widok na lodowce i kąpiel w gorących źródłach....

KANADA (Wschód + Zachód) 2016

Niezwykła podróż ze Wschodu na Zachód kontynentu. Miasta założone przez Europejczyków. Wysokie pasma gór i lodowce, parki narodowe. Ogrom masy wody przepływający przez wodospad Niagara. Góry Skaliste,...

KANADA - USA 2016

Zabytkowy Montreal. Stolica Kanady – Ottawa. Wjazd na najwyższą wieżę TV na świecie w Toronto. Rejs statkiem pod wodospad Niagara. Historyczna zabudowa Bostonu. Rezydencje najbogatszych Amerykanów...

FRANCJA-HISZPANIA od Paryża do Barcelony

Paryż z Wieżą Eiffla i katedrą Notre Dame. Mont-Saint-Michel - opactwo zwane cudem Zachodu. Chenonceaux - zamek w Dolinie Loary. Degustacja koniaku w Cognac i wina w Bordeuax. Carcassonne - miasto...

HISZPANIA - Wyspy Kanaryjskie (zwiedzanie 4 wysp + opcja wypoczynku)

Prawdziwy raj dla miłośników piękna przyrody – wulkanicznych plaż i wędrówek po górach. Teneryfa ze szczytem Teide, Gomera – wyspa bananów, Gran Canaria ze złotymi wydmami Maspalomas, Lanzarote –...

WIELKA BRYTANIA (Anglia - Irlandia Północna - Szkocja) - IRLANDIA (samolot)

Zielona Irlandia z republikańskim Dublinem, miastami podziałów Londonderry i Belfastem i cudem natury czyli Groblą Olbrzyma. Szkocja w kolorze wrzosu z tajemniczym Loch Ness, pięknymi zamkami w...

SKANDYNAWIA Szwecja- Finlandia-Norwegia

Królewski Sztokholm, kraina tysiąca fińskich jezior, spotkanie ze św.Mikołajem, płukanie złota w Tankaavara, Nordkapp - północny przyczółek Europy, ryty skalne w Alcie, błękitny lodowiec Svartisen,...

SZWAJCARIA (Bazylea + Express Złotej Przełęczy) 2016

Szwajcaria – niepowtarzalny kraj. Tradycja i nowoczesność Bazylei. Piękna barokowa starówka Solury. Berno - urocza stolica. Genewa – siedziba międzynarodowych organizacji. Śródziemnomorska roślinność...

SZWAJCARIA (+ podróż Lodowcowym Expressem) samolot 2016

Szwajcaria – kraj kontrastów. Davos – najwyżej położone miasto Europy. Ekscytująca podróż Lodowcowym Expressem. Ośnieżony szczyt Matterhorn w Zermatt. Śródziemnomorska roślinność w Montreux. Genewa –...

TAJWAN - HONGKONG - MACAU 2015

Ilha Formosa - piękna wyspa. Nowoczesność Tajpei i tradycja tajwańskiej prowincji. Niezwykłe cuda natury; parki narodowe Taroko i Yehliu. Romantyczne Jezioro Słońca i Księżyca. Plantacje herbaty....

PERU - BOLIWIA (+ Salar de Uyuni) dla koneserów 2016

Płaskowyż Nazca i tajemnicze rysunki żłobione przed wiekami. Machu Picchu – ukryte w górach miasto Inków. Rejs trzcinową łodzią zbudowaną dla Thora Heyerdahla. Przejazd przez największe na świecie...

KOREA Południowa(+ wyspa Jeju) dla koneserów 2016

Wioski z tradycyjnymi domami, zabytkowe pawilony i kunsztownie zdobione pagody. Sztuka ceramiczna i gwarne bazary. Koreańskie specjały, żeńszeń i lody herbaciane. Oferująca wiele atrakcji wyspa Jeju,...

JAPONIA dla koneserów 2016

Ginza – najbardziej luksusowa dzielnica Tokio. Piękne ogrody samurajskie. Sztuka noszenia kimon. Kąpiel w gorących źródłach. Wyśmienita kuchnia w wykwintnych restauracjach – kaiseki ryori, shabu...

TAJLANDIA - MALEZJA - SINGAPUR 2016

Tajlandia – kraj uśmiechu. Zdobione złotem buddyjskie świątynie, nadmorskie kurorty z rajskimi plażami. Malajski i tajski folklor. Pyszna i bogata kuchnia. Nowoczesna, futurystyczna architektura...

RPA (+ wycieczka do Suazi) 2016

Cały świat w jednym kraju. Krajobrazy zapierające dech w piersiach – pustynia, sawanny, góry, oceany. Safari po Parku Narodowym Krugera. Królestwo Suazi. Miasta zakładane przez białych osadników....

RPA - ZIMBABWE (+ opcja Wyspa Mauritius) 2016

Rezerwaty przyrody, a w nich dzikie zwierzęta. Tereny pustynne i sawanny. Lasy tropikalne i unikalne formacje skalne. Zapierający dech widok na Wodospady Wiktorii. Degustacja południowoafrykańskich...

MEKSYK (+ Półwysep Jukatan) 2016

Królestwa Majów i Azteków. Tajemnicze, zagubione w dżungli starożytne miasta. Niezwykłe budowle, piramidy i twierdze. Ciekawe przykłady kolonialnej architektury, bogate muzea ze skarbami Indian....

MALTA (+ opcja Sycylia) 2016

Wyspa między Europą a Afryką. Skarbnica architektury, sztuki, historii i kultury. Zabytki z czasów Rzymian, Fenicjan i Brytyjczyków. Megalityczne świątynie, gotyckie kościoły i barokowe katedry....