Na Majówkę z LogosTour Na Majówkę z LogosTour

ARUBA - BONAIRE - CURAÇAO 2015

ARUBA - BONAIRE - CURAÇAO 2015

Trzy wyspy archipelagu Antyli Holenderskich zwane potocznie ABC. Szerokie, piaszczyste plaże, fantastyczny klimat przez niemal cały rok, ciepłe wiatry sprzyjające uprawianiu sportów wodnych. Kolorowa stolica Curaçao – Willemstad ze względu na swoją malowniczą architekturę, zwana małym Amsterdamem. Rezerwaty przyrody i parki narodowe.

AZERBEJDŻAN dla koneserów 2015

AZERBEJDŻAN dla koneserów 2015

Bogata metropolia – Baku. Wspaniałe widoki górskie – pokryty śniegiem Kaukaz. Wioski na skalnych zboczach. Regionalne potrawy i ciekawy folklor. Orientalne bazary z przysmakami - owoce, kompoty, przyprawy, zioła i konfitury. Wieczne ognie. Pokaz tradycyjnego tańca lezginka. Degustacja wędzonego jesiotra i czarnego kawioru. Kąpiel w tradycyjnej łaźni - hamam.

BHUTAN - BANGLADESZ 2015

BHUTAN - BANGLADESZ 2015

Tajemnicze królestwo Bhutanu, gdzie wskaźnikiem dobrobytu jest poziom szczęścia mieszkańców. Imponująca architektura buddyjskich klasztorów ukrytych wśród himalajskich szczytów. Tygrysie Gniazdo – piękny klasztor zawieszony na skale na wys. ponad 3 tys. m, stupy z niezwykłymi malowidłami. Krystalicznie czyste powietrze. Delta Gangesu i Brahmaputry. Stolica Bengalu Zachodniego – Dhaka.

CHINY - Macau - Hongkong 2015

CHINY - Macau - Hongkong 2015

Zimowy pałac cesarski – Zakazane Miasto. Wielki Mur i Armia z Terakoty. Imponujące pagody i klasyczne ogrody. Wizyta w mieście, z którego pochodzi kung-fu – ekscytujący popis zręczności. Malownicze meandry rzeki Li z widokiem na wapienne góry. Tradycja i nowoczesność Szanghaju. Nastrój Europy w dawnych koloniach portugalskiej – Macau oraz brytyjskiej – Hongkongu.

CHINY - TYBET (+ rejs po rzece Jangcy) 2015

CHINY - TYBET (+ rejs po rzece Jangcy) 2015

Trzydniowy rejs rzeką Jangcy. Wielka Armia Terakotowa i stojący w rynsztunku jej wojownicy. Atrakcje Pekinu – zabytkowe świątynie 
i pałace. Nowoczesne dzielnice i wielkie galerie handlowe w stolicy Chin. Wyprawa na Wielki Mur. Klejnot Tybetu – owiany tajemnicą Pałac Potala. Miasto jedwabiu i ogrodów – Suzhou. Pełen wieżowców Szanghaj. Kosmopolityczny Hongkong i Macau.

CHINY (+ Tybet) 2015

CHINY (+ Tybet) 2015

Rezydencja chińskich cesarzy – Zakazane Miasto. Armia z Terakoty i majestatyczny Wielki Mur. Piękne ogrody, świątynie i klasztory. Perła Lhasy – tajemniczy Pałac Potala. Pałac letni dalajlamów. Fascynująca kultura gościnnych i sympatycznych Tybetańczyków. Górskie klasztory. Nowoczesny Szanghaj. Przejazd najszybszym pociągiem świata. Degustacja słonej herbaty z mlekiem jaka.

CHINY (z Klasztorem Shaolin) 2015

CHINY (z Klasztorem Shaolin) 2015

Pełne tajemnic Zakazane Miasto. Wielki Mur - jeden z cudów świata. Terakotowa Armia tysięcy wojowników. Malownicze ogrody 
i odrestaurowane buddyjskie świątynie. Pokaz kung-fu w Klasztorze Shaolin. Wizerunki Buddy wykute w grotach Longmen. Nowoczesne i futurystyczne miasta - Szanghaj oraz w szybkim tempie zmieniający się Pekin. Degustacja herbaty i masaż stóp.

DOMINIKANA - KUBA 2015

DOMINIKANA - KUBA 2015

Malownicze wyspy archipelagu Wielkich Antyli. Rozległe, bajeczne plaże pokryte białym piaskiem, relaks w cieniu palm. Kolonialna architektura miast i miasteczek. Obserwacja wielorybów humbaków, przypływających w lutym na gody w okolice półwyspu Semana. Rozlegające się zewsząd dzwięki merengue. Bujna, tropikalna roślinność, plantacje tytoniu. Nauka salsy w Hawanie.

EGIPT (+ rejs po Nilu) 2015

EGIPT (+ rejs po Nilu) 2015

Państwo faraonów z historią liczącą ponad 5 tysięcy lat. Piramidy, grobowce królewskie, starożytne świątynie wykute w skale. Wielka tama asuańska. Góra Synaj, gdzie Mojżesz otrzymał Kamienne Tablice. Koptyjskie kościoły i klasztory. Dziesiątki minaretów nad dachami Kairu. Kurorty Morza Czerwonego – Hurghada i Sharm El Sheikh. Piękna, wielobarwna rafa koralowa Plażowanie i relaks.

EMIRATY ARABSKIE - OMAN - KUWEJT - BAHRAJN - KATAR 2015

EMIRATY ARABSKIE - OMAN - KUWEJT - BAHRAJN - KATAR 2015

Sułtanaty i emiraty na styku tradycji oraz nowoczesności. Przepych i budząca zachwyt nowoczesna architektura z elementami Orientu. Niezapomniana wyprawa na pustynię – oaza beduińska i gaje palmowe. Zabytkowe zamki i twierdze w Omanie. Farma wielbłądów i tradycyjne wioski. Ciekawe muzea i zabytkowe dzielnice. Wjazd na punkt widokowy najwyższego wieżowca na świecie – 828 metrów.

EMIRATY ARABSKIE (+ rejs w Omanie) 2015

EMIRATY ARABSKIE (+ rejs w Omanie) 2015

Zabytki kultury i ultranowoczesna architektura. Safari przez pustynię i spotkanie z Beduinami. Rejs tradycyjną łodzią dhow. Przejażdżka na wielbłądzie, fajka wodna i taniec brzucha. Najwyższy wieżowiec świata. Orientalne bazary pachnące przyprawami. Galeria handlowa ze stokiem narciarskim w środku. Kolorowe stroje i sztuka targowania się. Bogate i bezpieczne emiraty.

ETIOPIA (Południe) 2015

ETIOPIA (Południe) 2015

Chrześcijańskie świątynie i zabytkowe pałace. Egzotyczne plemiona – oryginalne stroje i ozdoby. Błękitne jeziora, pustynie i sawanny. Niezwykła biżuteria kobiet – gliniane krążki wokół warg. Krokodyle, hipopotamy, wiele ptaków. Plantacje kawy, sady owocowe i zielone lasy. Szkielet najstarszego człowieka na Ziemi. Bogata historia i folklor w muzealnych zbiorach.

FILIPINY (wypoczynek pod palmami) 2015

FILIPINY (wypoczynek pod palmami) 2015

Wymarzony słoneczny wypoczynek na egzotycznej wyspie. Zielone tarasy pół uprawnych i bujna roślinność tropikalna. Całkowity relaks przy basenie lub na piaszczystej plaży. Urozmaicone posiłki i orientalne drinki. Okazja do zadbania o siebie w hotelowym Spa – masaże i zabiegi upiększające. Fascynujący rejs podziemną rzeką przez tunele i ogromne jaskinie.

FRANCJA    Lazurowe Wybrzeże-Prowansja

FRANCJA Lazurowe Wybrzeże-Prowansja

Promenada Anglików z hotelem Negresco w Nicei. Monaco z Pałacem Książęcym i Casino de Paris w Monte Carlo. Spacer bulwarem Croisette do Starego Portu w Cannes. Rejs statkiem do Saint-Tropez, miasteczka kojarzonego z Brigitte Bardot i Luisem de Funes. Saint-Paul-de-Vence - miasteczko artystów. Roussillon - wioska w barwach ochry. Avignon - miasto papieży. Muzeum Lawendy w Coustellet

FRANCJA  Paryż - Wersal

FRANCJA Paryż - Wersal

Stolica światowej kultury, mody i rozrywki. Kto raz był w Paryżu, wraca urzeczony niepowtarzalnym klimatem tego miasta, nastrojowymi kawiarniami, gwarem bulwarów i spokojem paryskich uliczek. Do tego zewsząd otaczające nas wspaniałe zabytki - Notre Dame, Saint Chapelle, Luwr ... To trzeba zobaczyć.

FRANCJA - Paryż dla koneserów 2015

FRANCJA - Paryż dla koneserów 2015

Wyjątkowa okazja zobaczenia najbardziej znanych atrakcji magicznego miasta. Wspaniałe kościoły, pałace i muzea. Kabaret, gdzie wciąż tańczą kankana. Rejs statkiem po Sekwanie. Przykłady nowoczesnej architektury i średniowieczne kaplice. Romantyczne zakątki i zakupy w ekskluzywnych galeriach handlowych. Wykwintna kuchnia, francuskie wina.

FRANCJA Paryż - Wersal - Zamki nad Loarą

FRANCJA Paryż - Wersal - Zamki nad Loarą

Paryż – cudowne miasto, które Cię oszołomi licznymi zabytkami, muzeami, skusi wspaniałymi restauracjami i butikami. A gdy gwar Paryża Cię zmęczy odetchniesz w sercu słodkiej Francji – Dolinie Loary, gdzie zachwyci Cię architektura pałacu w Chambord i wspaniałe wnętrza zamku w Chenonceau.

FRANCJA Paryż + parki rozrywki Disneyland & Asterix

FRANCJA Paryż + parki rozrywki Disneyland & Asterix

Najpierw spotkanie z myszką Miki i psem Pluto, lot rakietą, rejs po górskiej rzece, potem wspaniały widok z wieży Eiffla, rejs pod mostami Paryża, spacer Polami ELizejskimi. Na koniec wizyta w wiosce sympatycznego Gala Astrixa i jego przyjaciela Obelixa, do której wjedziemy odlotową kolejką górską. Będzie się działo !

GRUZJA - AZERBEJDŻAN - ARMENIA 2015

GRUZJA - AZERBEJDŻAN - ARMENIA 2015

Zabytkowe Tbilisi. Tradycyjne łaźnie siarkowe. Otoczone murami miejskimi Sighnaghi – niegdyś królewskie miasto. Średniowieczne monastyry. Malownicze krajobrazy. Miasta wykute w skale. Chrześcijańskie świątynie i katedry sprzed ponad 1500 lat. Miasto Gori związane ze Stalinem. Tradycyjna ceremonia pieczenia chleba zwanego lavash. Degustacja win prosto z winnej piwniczki.

GRUZJA - Tbilisi 2015

GRUZJA - Tbilisi 2015

Wygodne zwiedzanie tego przyjaznego kraju – noclegi tylko w jednym hotelu. Skalne miasto i twierdze w górskim krajobrazie. Zabytkowe świątynie chrześcijańskie z pierwszych wieków naszej ery. Widok na ośnieżone szczyty Kaukazu. Tradycyjna kuchnia i degustacja wyśmienitego gruzińskiego wina. Wspólne pieczenie chleba i tradycyjny obiad z toastami. Ludowe tańce i ciekawe pamiątki.

GRUZJA (+ Swanetia) 2015

GRUZJA (+ Swanetia) 2015

Fascynujące domy-wieże w górskim krajobrazie Swanetii. Bezcenne Ikony, wielowiekowe manuskrypty i barwne freski w świątyniach. Smaczna woda mineralna Borjomi prosto ze źródła. Chrześcijańskie tradycje liczące prawie dwa tysiące lat.. Najwyzsze szczyty Kaukazu z bliska. Starożytne miasta wykute w skalnych zboczach – Vardzia i Uplistsikhe. Nastrój południowego kurortu w Batumi.

GRUZJA (zwiedzanie i wypoczynek w Batumi) 2015

GRUZJA (zwiedzanie i wypoczynek w Batumi) 2015

Eleganckie i słoneczne Batumi nad Morzem Czarnym. Kościoły chrześcijańskie z pierwszych wieków naszej ery. Meczet i synagoga. Tradycje świadczące o dawnej potędze i bogactwie kraju. Wspaniałe miasta skalne – Uplistsikhe i Vardzia. Wyprawa w góry Kaukazu. Uzdrawiająca woda mineralna – Borjomi.

HISZPANIA - ANDALUZJA (zwiedzanie + opcja wypoczynku )

HISZPANIA - ANDALUZJA (zwiedzanie + opcja wypoczynku )

Skalisty półwysep Gibraltar, jaskinia San Miguel, ciekawskie magoty. Najstarsza hiszpańska arena do walk byków. Klejnot Grenady – Alhambra. Oszałamiające widoki z Balkonu Europy. Piękna Sewilla. Gorące rytmy flamenco, zabytkowa zabudowa, gotycka katedra Santa Maria de la Sede. Kordoba z katedrą w meczecie. Frigiliana – białe miasteczko w kwiatach bougenvilli.

INDONEZJA (Jawa - Komodo - Sulawesi - Bali) 2015

INDONEZJA (Jawa - Komodo - Sulawesi - Bali) 2015

Uśmiech i pogoda ducha Indonezyjczyków. Zabytki klasy światowej - Prambanan i Borobodur. Buddyjskie i hinduistyczne świątynie, zielone tarasy ryżowe, plantacje herbaty. Fascynujące obyczaje mieszkańców Sulawesi. Trekking w poszukiwaniu największych jaszczurek świata - „smoków z Komodo” Przepiękna rafa koralowa przy wyspie Rinca. Wypoczynek na rajskiej wyspie Bali.

INDONEZJA (Jawa-Lombok-Sulawesi-Komodo-Bali) 2015

INDONEZJA (Jawa-Lombok-Sulawesi-Komodo-Bali) 2015

Siedem pięknych wysp Archipelagu Malajskiego. Ogromna różnorodność kultur, obyczajów, religii i krajobrazów. Zielone pola ryżowe i wioski ukryte w tropikalnej dżungli. Malownicze kaldery wulkanów. Zabytkowy zespół świątyń buddyjskich – Borobudur i hinduistycznych – Prambanan. Tropienie waranów – słynnych smoków z Komodo. Rajskie plaże i rafa koralowa.

INDONEZJA (Sumatra - Borneo/Kalimantan) 2015

INDONEZJA (Sumatra - Borneo/Kalimantan) 2015

Tropikalna, bujna roślinność, liczne gatunki ptaków i zwierząt, górzyste pejzaże. Borneo i Sumatra – jedne z największych wysp na świecie. Malownicze Jezioro Toba położone na wysokości prawie 1000 m n.p.m. Wędrówka po zawieszonych w dżungli pomostach. Rejs po rzece Mahakam. Poszukiwanie nosaczy sundajskich. Wizyta w sierocińcu dla orangutanów. Interesujące obyczaje lokalnych plemion.

IRAN 2015

IRAN 2015

Ślady świetności starożytnej Persji w Persepolis i Pasagrady. Najpiękniejsze miasto Iranu – wspaniały Isfahan. Kunsztowne wyroby rękodzieła. Wielobarwne meczety, pałacowe ogrody i karawanseraje. Shiraz – miasto poetów, kwiatów i słowików. Malownicza wioska w górach Abyaneh z czerwonymi domami. Niepowtarzalne perskie kobierce z jedwabiu i wełny. Przyjaźnie nastawieni do cudzoziemców mieszkańcy.

IZRAEL 2015

IZRAEL 2015

Ziemia Obiecana i Ziemia Święta. Historia i tradycja splecione z nowoczesnością państwa izraelskiego. Miejsce, gdzie narodziły się trzy wielkie religie monoteistyczne. Najstarsze zabytki świata. Święte miasto Jerozolima i tętniący nocnym życiem Tel Aviv. Góry Galilei, nadmorskie równiny i najgłębsza depresja świata nad Morzem Martwym. Rejs po jeziorze Genezaret i nocleg w kibucu.

JAMAJKA - KUBA 2015

JAMAJKA - KUBA 2015

Kolonialne zabytki Hawany. Pamiątki po Hemingwayu. Plantacje kawy, słynne kubańskie cygara. Barwne, gwarne bazary. Jamajka – wyspa Boba Marleya i muzyki reggae. Zabytki kolonialne sprzed nawet 300 lat. Tropikalna przyroda i malownicze wioski. Wypoczynek na rajskich plażach w gorącym karaibskim słońcu lub w cieniu palm. Karaibskie pamiątki i smak cocktailu mojito.

JAMAJKA (wypoczynek pod palmami) 2015

JAMAJKA (wypoczynek pod palmami) 2015

Egzotyczne wakacje nad Morzem Karaibskim. Piaszczyste plaże i baseny z lazurową wodą. Dla aktywnych na miejscu aqua park, pole golfowe, korty tenisowe. Ogromny wybór smacznych i egzotycznych potraw w formule All inclusive. Wiele możliwości uprawiania sportów wodnych. Ciekawe wycieczki fakultatywne w rytmie muzyki reggae. W sklepach atrakcyjna biżuteria, cygara i lokalne pamiątki.

JAPONIA (+ wypoczynek na Okinawie) 2015

JAPONIA (+ wypoczynek na Okinawie) 2015

Zwiedzanie najciekawszych miejsc na największej japońskiej wyspie – Honsiu. Wypoczynek na Okinawie, wyspie leżącej w klimacie tropikalnym. Tradycyjnie zabudowane i nowoczesne dzielnice azjatyckiej metropolii – Tokio. Zabytkowe drewniane domy machiya w Kioto. Niezapomniany widok na świętą górę – Fuji-san. Rejs po jeziorze wśród gór. Możliwość degustacji tradycyjnych potraw.

JAPONIA 2015

JAPONIA 2015

Nowoczesność i tradycja. Siedziby szogunów, buddyjskie świątynie i chramy shinto harmonijnie wkomponowane w przyrodę. Najbardziej wyrafinowana sztuka ogrodowa na świecie. Park Narodowy Góry Fuji. Hiroszima i Nagasaki – miasta symbole. Tańce gejsz, pokaz modnych kimon. Fascynujący świat tradycji i obrzędów. Okazja, by poznać smak tradycyjnej herbaty matcha i sake na ciepło.

KAZACHSTAN - KIRGISTAN - UZBEKISTAN 2015

KAZACHSTAN - KIRGISTAN - UZBEKISTAN 2015

Tajemniczy świat Orientu. Stepy, góry, pustynie. Malownicze pejzaże w Kirgizji – górskie jeziora i ośnieżone szczyty. Jurty i pasterski tryb życia nomadów. Samarkanda – dawna stolica imperium Timura. Miasto z gliny – Chiwa. Egzotyczne bazary Buchary. Przejazd przez pustynię czerwonych piasków Kyzył-kum. Piękne dywany, jedwab, ceramika. Słynna orientalna gościnność.

KOREA Północna - KOREA Południowa 2015

KOREA Północna - KOREA Południowa 2015

Najbardziej tajemnicze państwo świata oraz jego sąsiad – nowoczesna potęga gospodarcza. Zadziwiające kontrasty i okazja do porównań. Pobyt po obu stronach dobrze chronionej granicy. Zabytkowe świątynie buddyjskie i tysiące prezentów dla wodza. Górskie wycieczki na północ i na południe. Nekropolia wodzów i szkoła konfucjańska. Bazar z elektroniką i ziołami medycznymi.

KUBA 2015

KUBA 2015

Wyspa skąpana w karaibskim słońcu. Zwiedzanie Hawany szlakiem Hemingwaya. Gorące rytmy salsy. Kabaret Tropiczna – smak rumu i aromat cygar. Ślady odkrywcy Ameryki – Krzysztofa Kolumba. Mauzoleum legendy rewolucji kubańskiej – Che Guevary. Fortyfikacje hiszpańskie broniące wyspy przed piratami. Perła architektury kolonialnej Trinidad. Relaks na plaży Cayo Coco.

LIBAN 2015

LIBAN 2015

Czar Orientu i nowoczesne dzielnice Bejrutu. Starożytna Fenicja. Jedne z najstarszych miast świata – Byblos, Sydon, Tyr. Libańskie cedry i piękne widoki na Morze Śródziemne. Rozmach nowoczesnych dzielnic Bejrutu. Klasztory wykute w skale. Skarby kultury antycznej i doskonale zachowane starożytne świątynie. Karawanseraje i twierdze krzyżowców. Smaczna kuchnia i wyborne wina.

MADAGASKAR - MAURITIUS 2015

MADAGASKAR - MAURITIUS 2015

Egzotyczne krajobrazy Czerwonej Wyspy. Piękne formacje skalne – czerwone tsingy. Lemury – niespotykane gdzie indziej sympatyczne małpiatki. Unikalna flora, setki gatunków kwiatów, eufobie, kaktusy, lasy mangrowe i liczne baobaby. Odpoczynek na rajskiej Wyspie Mauritius. Łagodny klimat, ciepłe wody Oceanu Indyjskiego, malownicze plaże, rafa koralowa i wszechobecna woń wanilii.

MALAWI 2015

MALAWI 2015

Ten maleńki kraj – ukryty skarb Czarnego Lądu, zaskoczy tych, którzy sądzą, że w Afryce widzieli już wszystko. Malawi – ciepłe serce Afryki. Jezioro Niasa – część Wielkiego Rowu Afrykańskiego. Liczne parki narodowe i rezerwaty przyrody przyciągające bogactwem fauny i flory, malownicze krajobrazy. Autentyczny koloryt bez masowej turystyki. Plantacje herbaty i wiele dzikich zwierząt.

MALEZJA (+ wyspy Penang i Langkawi) 2015

MALEZJA (+ wyspy Penang i Langkawi) 2015

Azjatycki tygrys zadziwiający tempem życia i postępem w każdej dziedzinie. Harmonia nowoczesności i tradycji w architekturze i sztuce. Fascynująca, bujna przyroda lasów deszczowych. Woń herbaty unosząca się nad rozległymi plantacjami. Miasto kontrastów - Kuala Lumpur, najwyższe bliźniacze wieże świata – Petronas Towers. Wypoczynek nad Morzem Andamańskim na wyspie Langkawi.

MALTA (+ opcja Sycylia) 2015

MALTA (+ opcja Sycylia) 2015

Wyspa między Europą a Afryką. Skarbnica architektury, sztuki, historii i kultury. Zabytki z czasów Rzymian, Fenicjan i Brytyjczyków. Megalityczne świątynie, gotyckie kościoły i barokowe katedry. Potężne fortece i cytadele. Siedziba Zakonu Maltańskiego. Wizyta w hucie szkła - misterne, szklane cuda, w pracowni jubilera - śliczne filigrany ze złota i srebra. Wieczór z folklorem. Rejs na wyspę Gozo.

MAROKO 2015

MAROKO 2015

Cesarskie miasta z bogatą architekturą. Tajemnicze i tętniące gwarem medyny. Wspaniała przyroda, unikalne drzewa arganowe i płynne złoto Berberów – olej arganowy. Niezwykłe krajobrazy, saharyjskie ergi i oazy z gajami palmowymi. Malownicze Góry Rif, kaniony i skalisty Antyatlas oraz Atlas Wysoki. Spotkania z Berberami. Wypoczynek nad Atlantykiem na plażach Agadiru.

MEKSYK - GWATEMALA 2015

MEKSYK - GWATEMALA 2015

Wyprawa do dawnego imperium Majów, w poszukiwaniu śladów zaginionych cywilizacji. Najsłynniejsze odkrycia archeologiczne świata – tajemnicze piramidy w Tikal, Palenque, kolonialna Antiqua. Urzekające krajobrazy z jeziorami i wulkanami w tle. Ciągle żywa kultura Indian z Gwatemali i barwne indiańskie targowiska. Chwila wytchnienia w karaibskim kurorcie Cancun.

MEKSYK - KUBA 2015

MEKSYK - KUBA 2015

Monumentalne budowle, wzniesione przez tajemnicze cywilizacje Azteków i Majów – „miasto bogów” Teotihuacan, plac Tlatelolco, bogata ekspozycja sztuki prekolumbijskiej w Muzeum Antropologicznym, perły sztuki kolonialnej – katolickie kościoły w Cuarnavaaca i Taco, rezydencje i pałace konkwistadorów. Fabryka cygar i kabaret Tropicana, niezapomniany spacer po starej Havanie i uroczym kolonialnym miasteczku Trinidad - a wszystko to wzbogacone wypoczynkiem na słynnej plaży w Acapulco nad...

NEPAL - CHINY (Tybet) - BHUTAN 2015

NEPAL - CHINY (Tybet) - BHUTAN 2015

Niepowtarzalne widoki ośnieżonych himalajskich szczytów. Dżungla oglądana z grzbietu słonia. Tajemnicze i niedostępne królestwo Bhutanu. Zawieszone na skałach klasztory. Lot nad Himalajami. Górskie szczyty, przełęcze, stada jaków. Pałac Potala – tybetański klejnot na Dachu Świata. Spotkania z mnichami buddyjskimi w szkołach klasztornych. Najpiękniejsze zabytki w Kathmandu i okolicach.

NEPAL - INDIE (Darjeeling+Sikkim) - BHUTAN 2015

NEPAL - INDIE (Darjeeling+Sikkim) - BHUTAN 2015

Ozłocone porannym słońcem szczyty Himalajów. Położony z dala od turystycznych szlaków jeden z najciekawszych regionów Indii – Sikkim. Zagubione wśród himalajskich szczytów królestwo Bhutanu. Trekking do klasztoru zawieszonego nad przepaścią. Zielone pola herbaciane Darjeelingu, zapach kardamonu. Kraina szczęśliwości – Shangri La. Miasto Matki Teresy – Kalkuta.

NEPAL - trekking do bazy Annapurna 2015

NEPAL - trekking do bazy Annapurna 2015

Wyprawa dla prawdziwych miłośników gór. Spotkanie z majestatycznymi Himalajami. Urzekające krajobrazy okolic masywu ośmiotysięcznika – Annapurny. Wędrówka po himalajskich szlakach przez lasy rododendronów, tarasowe pola, przełęcze, bambusową dżunglę. Mekka międzynarodowej bohemy – Pokhara. Wrota Annapurny - baza ABC (Annapurna Base Camp) na wysokości 4130 m n.p.m.

PANAMA - KOSTARYKA - NIKARAGUA - HONDURAS - GWATEMALA - BELIZE - MEKSYK 2015

PANAMA - KOSTARYKA - NIKARAGUA - HONDURAS - GWATEMALA - BELIZE - MEKSYK 2015

Kanał Panamski – arcydzieło inżynierii wodnej. Kostaryka – skarbnica przyrody z dziewiczymi lasami deszczowymi. Relaks w wodach termalnych Tabacon. Piękne kolonialne miasta, czynne wulkany i barwni Indianie Gwatemali. Honduras – ostatnia republika bananowa. Odpoczynek na plażach byłej brytyjskiej kolonii Belize i na wybrzeżu karaibskim w Cancún.

PERU - BOLIWIA (+ opcja Wyspy Galapagos) 2015

PERU - BOLIWIA (+ opcja Wyspy Galapagos) 2015

Legendarne złoto Peru. Imponujące pozostałości imperium Inków – Cuzco. Magiczne miasto na górskich tarasach – Machu Picchu. Tajemnicze linie Nazca na płaskowyżu. Zabytki miast kolonialnych. Najgłębszy na świecie kanion – Colca. Owiane legendami jezioro Titicaca. Pływające wioski z trzciny. Możliwość zobaczenia z bliska lwów morskich, pingwinów, pelikanów, lam i wikunii.

PERU - EKWADOR - KOLUMBIA 2015

PERU - EKWADOR - KOLUMBIA 2015

Skarby architektury kolonialnej. Świątynie, piramidy, grobowce pełne skarbów. Park narodowy z wulkanem Purace. Bogate zbiory w Muzeum Złota. Największe na świecie miasto z gliny – Chan Chan. Kolonialne świątynie. Malownicze wulkaniczne krajobrazy. Jedno z najwyżej położonych miast świata – Quito. Ciekawe kamienne posągi odkryte w Kolumbii. Przejazd Drogą Panamerykańską.

PERU 2015

PERU 2015

Tajemnicze rysunki zwierząt wyżłobione na płaskowyżu Nazca. Rejs na wyspy, gdzie żyją kolonie lwów morskich i pingwinów. Najgłębszy na świecie kanion odkryty przez Polaków. Wschód słońca nad Machu Picchu. Malownicze widoki na ośnieżone szczyty gór. Pasące się lamy i wikunie, latające wysoko kondory. Pozostałości budowli Inków. Folklor lokalnych Indian – tańce ludowe.

Zaplanuj Majówkę z nami, a przeżyjesz więcej! Zaplanuj Majówkę z nami, a przeżyjesz więcej!

A jeśli nie na Majówkę, to wybierz się z nami tu: A jeśli nie na Majówkę, to wybierz się z nami tu:

WIETNAM - KAMBODŻA - LAOS 2016

Wspaniały, tajemniczy kompleks świątynny Angkor Wat – w Kambodży. Rejs po zatoce Halong z tysiącami wapiennych ostańców – w Wietnamie. Pałace i klasztory nad Mekongiem w historycznej stolicy Laosu ...

WIETNAM 2016

Rejs po malowniczej zatoce Halong z tysiącami wapiennych ostańców – na północy kraju. Wycieczka łodzią po Delcie Mekongu – na południu. Piękne zabytki ery kolonialnej – w Sajgonie i Hanoi. Zabytkowe...

JAPONIA dla koneserów 2016

Ginza – najbardziej luksusowa dzielnica Tokio. Piękne ogrody samurajskie. Sztuka noszenia kimon. Kąpiel w gorących źródłach. Wyśmienita kuchnia w wykwintnych restauracjach – kaiseki ryori, shabu...

BRAZYLIA 2016

Wodospady Iguaçu – setki zapierających dech w piersiach kaskad. Rio de Janeiro – monumentalny posąg Chrystusa i niezapomniana panorama miasta. Słynna brazylijska plaża Copacabana. Wyprawa do dżungli,...

ARGENTYNA - PARAGWAJ - BRAZYLIA (+ opcja Urugwaj) 2016

Buenos Aires i Rio de Janeiro – najbardziej roztańczone miasta świata. Oszałamiające wodospady Iguaçu. Egzotyczne ptaki i tropikalne rośliny. Znany piłkarski stadion – Maracana. Miejsce słynnego...

BIRMA - KAMBODŻA 2016

Bagan, dawna stolica Birmy. Kamienne budowle w monumentalnym kompleksie Angkor i najsłynniejsze z nich – Angkor Wat. Oplecione korzeniami potężnych drzew mury i kaplice w Ta Prohm. Olśniewające złotem...

CHILE (Pustynia Atacama - Wyspa Wielkanocna) - ARGENTYNA (Ziemia Ognista) 2016

Zagadkowe posągi na Wyspie Wielkanocnej. Wyprawa na pustynię Atacama – słone jeziora i dymiące gejzery. Odłamujące się z trzaskiem bloki lodowca Perito Moreno. Kolonialne zabytki w Buenos Aires i...

KAMBODŻA - BIRMA - TAJLANDIA - WIETNAM 2015

Kamienne budowle w kompleksie Angkor i najsłynniejsze z nich – Angkor Wat. Oplecione korzeniami potężnych drzew mury i kaplice w Ta Prohm. Olśniewające złotem birmańskie świątynie. Rejs rzeką...

CHILE - ARGENTYNA - URUGWAJ - PARAGWAJ - BRAZYLIA 2016

Wyprawa na południowy kraniec świata. Rejony zamieszkane niegdyś przez poszukiwaczy złota, wielorybników i awanturników. Miasto-ogród Vina del Mar. Majestatyczne wodospady Iguacu na granicy Brazylii i...

CHILE - ARGENTYNA - URUGWAJ - PARAGWAJ - BRAZYLIA 2015

Wyprawa na południowy kraniec świata. Rejony zamieszkałe niegdyś przez legendarnych poszukiwaczy złota, wielorybników i awanturników. Miasto-ogród Vina del Mar. Majestatyczne wodospady Iguacu na...

SRI LANKA 2016

Podróż na wyspę herbaty, pieprzu i wanilii. Kraina świątyń buddyjskich i fortec budowanych na wysokich skałach. Niezliczone posągi Buddy i tropikalne ogrody. Pozostałości królewskich miast i pałaców....

SRI LANKA - MALEDIWY 2016

Zwiedzanie ciekawego kraju w Azji i wypoczynek nad Oceanem Indyjskim. Buddyjska wyspa pełna wspaniałych, kamiennych miast odkrytych w dżungli. Egzotyczna roślinność, dzikie zwierzęta. Kilkudniowy...

KAZACHSTAN - KIRGISTAN - UZBEKISTAN - TURKMENISTAN 2015

Samarkanda - dawna stolica imperium Timura. Pięknie zdobione medresy i meczety. Zapierające dech w piersiach krajobrazy. Niezykłe gliniane miasto Chiwa. Merv - ruiny jednego z najstarszych miast...

SZWAJCARIA (podróż pociągiem) 2015

Szwajcaria – kraj kontrastów. Finansowa stolica – Zurych. Położona w nizinnych dolinach zabytkowa Lucerna. Berno - urocza stolica. Ośnieżony szczyt Matterhorn w Zermatt. Historyczna starówka w Lugano....

SZWAJCARIA (+ podróż Lodowcowym Expressem) samolot 2015

Mały kraj wielkiej przygody. Atuty Szwajcarii z LogosTour: spektakularna 7 godzinna podroż Glacier Express, pokaz i degustacja sera w serowarni, 3* hotele, wizyta w...

TAJLANDIA z wypoczynkiem na Wyspie Koh Chang

Bajeczne plaże Koh Chang i romantyczny rejs z kolacją na rzece Chao Phraya w Bangkoku. Najważniejsze buddyjskie świątynie. Wizyta na targu pełnym egzotycznych kwiatów.

SENEGAL-GAMBIA (+OPCJA GWINEA BISSAU) 2015

Niezwykłe kolory Czarnej Afryki. Różowe jezioro i różowe flamingi. Gigantyczne baobaby. Atlantycka riwiera i piaszczyste plaże. Animistyczny szaman. Wodne safari i setki gatunków ptaków, m.in....

MEKSYK - KUBA 2015 - grupa dodatkowa

Monumentalne budowle, wzniesione przez tajemnicze cywilizacje Azteków i Majów – „miasto bogów” Teotihuacan, plac Tlatelolco, bogata ekspozycja sztuki prekolumbijskiej w Muzeum Antropologicznym,...

INDIE (Ladakh - Kaszmir) 2015

Ladakh – zwany małym Tybetem i Kaszmir to najbardziej odległe i trudno dostępne rejony subkontynentu indyjskiego w zachodnich Himalajach. Wiedzie tędy szlak pielgrzymów buddyjskich z Indii do Tybetu...

INDIE Rajasthan 2015

Stare i nowe Delhi. Różowe miasto – Jaipur, złote miasto – Jaisalmer i błękitne miasto – Jodhpur. Najpiękniejszy na świecie pomnik miłości – Taj Mahal. Haveli – domy kupieckie z misternie rzeźbionymi...

INDIE Południowe 2015

Bajecznie kolorowe świątynie hinduistyczne. Kolonialna architektura Mumbaju i Pondicherry, zabytkowe miasta Mogołów. Unikalne świątynie Ellora i Ajanta wykute w skale. Wzgórza kardamonowe, plantacje...

INDIE (Dekan - Goa) 2015

Wędrówka po Dekanie, płaskowyżu w centralnych Indiach, szlakiem arcydzieł architektury pozostawionych przez zapomniane imperia. Najpiękniejsze indyjskie świątynie wykute w skale. Monumentalne budowle...

INDIE - Parki Narodowe

Subkontynent indyjski w nietypowej odsłonie - wędrówka przez 4 stany Indii; Delhi, Rajasthan, Madhya Pradesh, Maharashtra, szlakiem parków narodowych. Flora i fauna regionu zachwyca różnorodnością...

EMIRATY ARABSKIE (+ rejs w Omanie) - Sylwester w Dubaju

Wieczór sylwestrowy w Dubaju, mieście które oszałamia przepychem, zachwyca architekturą umiejętnie łączącą ultranowoczesność z tradycyjnymi elementami Orientu. Safari przez...

ARGENTYNA - PARAGWAJ - BRAZYLIA (+ opcja Urugwaj) - Sylwester w Buenos Aires

Wieczór sylwestrowy w rytmie tanga w Buenos Aires. Oszałamiające Wodospady Iguaçu. Egzotyczne ptaki i tropikalne rośliny. Znany piłkarski stadion – Maracana. Miejsce słynnego...

INDIE - NEPAL 2015 (22 dni)

Różnorodność kultur i religii. Zapachy przypraw i feeria barw. Bogate pałace maharadżów i hinduistyczne świątynie. Buddyjskie klasztory i monumentalne grobowce z najpiękniejszym z nich – Taj Mahal....

ZIMBABWE - MOZAMBIK - MALAWI 2015

Liczne safari w rezerwatach - słonie, żyrafy, lamparty, nosorożce, zebry, hipopotamy, krokodyle. Rejs rzeką Zambezi blisko Wodospadów Wiktorii. Rysunki Buszmenów w skalnej jaskini. Pozostałości miasta...

BRAZYLIA - ARGENTYNA - CHILE dla koneserów 2015

Samba Show i pokaz tanga w Buenos Aires. Odwiedziny u caboclos, tubylców żyjących w dżungli. Oszałamiające Wodospady Iguaçu. Lodowce w południowej Patagonii. Ushuaia – cuda przyrody na krańcu...

POLINEZJA FRANCUSKA-MARKIZY-REJS 2015

Romantyczny rejs po rajskich wyspach. Błękit bezkresnego oceanu i lazurowe wody najpiękniejszych na świecie koralowych lagun. Nurkowanie wśród cudów podwodnego świata. Tropikalna przyroda. Pachnące...

RPA (+ wycieczka do Suazi) 2015

Cały świat w jednym kraju. Krajobrazy zapierające dech w piersiach – pustynia, sawanny, góry, oceany. Safari po Parku Narodowym Krugera. Królestwo Suazi. Miasta zakładane przez białych osadników....